nova ploca i procesor

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by woland, Aug 29, 2006.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    pa bilo bi pozeljno. :wink:
     
  2. Ante

    Ante Aktivista

    Za novu maticnu mislim treba reformat
     
  3. 3125

    3125 Komšija

    Ne mora znaciti. Ja sam promijenio prije par mjeseci sve sem memorije i diska pa mi je radilo bez formata. Ali sam sutradan ipak formatirao da se osiguram da izvlacim maximum :D
     
  4. woland

    woland Aktivista

    je li to onaj trzni centar u lukavici?
     
  5. 3125

    3125 Komšija

    Da, imas na spratu hardware prodavnicu
     
  6. zilo

    zilo Komšija

    Nije Lukavica nego Veljine, a ulica se prije rata zvala Bjelopoljska. :D

    Inace, ja sam svoj Kingston modul od 512 MB platio 114 KM tamo, a taj isti je bio u Plusu oko 134 KM.To je bilo prije godinu dana.Sada je memorija jos jeftinija. ;)

    Ako budes isla, prohodaj malo po centru jer ima nekoliko zavucenih radnji.Vidi gdje je najpovoljnije. :)
     
  7. woland

    woland Aktivista

    opet ja sa svojim dilemama :D

    posto jos kontam sta da uzmem, trenutno razmatram slijedecu opciju:

    1. CPU AMD Sempron 3000+ AM2
    2. Matična ASUS M2V-TVM
    ovdje ima opis: http://www.newegg.com/Product/Product.a ... 6813131036

    ovo bi me doslo oko 280 km skupa... je li ok ova ploca? vrijedi li ovo tih para?
     
  8. FearLess

    FearLess Aktivista

    ja bi radije uzeo obicni amd64 3000+ neg taj sempron
     
  9. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Nije nešto specijalno, ali pretpostavljam da tebi i ne treba i više (s obzirom da ide Sempron na ploču) pa bi trebalo biti taman.

    Za osnovne potrebe - da, ali pošto ne znam tvoje tačne potrebe onda ne bih ništa zaključivao.
     
  10. woland

    woland Aktivista

    nisam ja neki zahtjevan korisnik...bitno mi je samo da mogu koristiti office, photoshop, corel...i da mogu gledati tv i dvd bez da mi ista koci i zeza...uglavnom se ne igram, tako da mi s te strane ne treba nista specijalno...

    a, je li bas velika razlika izmedju semprona 3000+ i athlona 3000+? u cemu se najvise to vidi? je li samo brzina?
     
  11. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Brzina.

    Što se tiče navedenih programa, memorija ti je bitnija nego procesor. Ali evo, Athlon nije previše skuplji.