novi ati-jev price cut

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Stihoklepac, Aug 23, 2006.

  1. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    vecini raje interesantni ati 1650 pro cca 99$
    a ocekujuci prve review-e izgleda da ce biti u rangu 7600gt koja ocekuje price cut u narednih 15 dana
    :D

    ipak ce biti mid range kartica za ispod 250km :D
    ja licno odgadjam kupovinu grafulje do kraja septembra i kontam ovo uzet cim bude na raspolaganju http://www.asus.com.tw/products4.aspx?l ... odelmenu=1
     
  2. Ante

    Ante Aktivista

    Zmaj 8)
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ako 7600GT stvarno padne na 100EUR, cini mi se da ce lec jos jedna pored ove u SLi :mrgreen:
     
  4. Jelen

    Jelen Novi član

    to se trazi. dole sa cijenama
     
  5. Ace_

    Ace_ Aktivista

    haj nebili im sad krenulo kad ih je AMD kupio
     
  6. Esh

    Esh HWB

    obavjestenje dezurnog dispecera:

    osim u slucajevima da imate vezu vani, navedene cijene ne vaze, hvala na paznji :mrgreen:
     
  7. Shenron

    Shenron Komšija

    hahahaha :mrgreen:
    Ako bude fina cjena ovih x1950pro mozda ubodem jednu :?
    Ili ako padne X1900XT... iako mi je i x1800gto dovoljona... :oops:
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    meni najinteresantnije djeluje 1650pro ova asusica,za razliku od gigabyte-a nestede na bakru
    vidjet cemo ciljam oko 200km a tu se uklapa
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Asusove grafe nikad nisu jeftine.
     
  10. Esh

    Esh HWB

    apsolutno tacno; inace informacija spada medju 10 stvari koje treba znati u zivotu 8)

    kad bi x1950 xt kod nas bila oko 500-550 KM, to bi bila vrlo, vrlo dobra investicija, medjutim...
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ovisi gdje nabavljas :wink:
    da dodam jos i to da su top modeli obicno fabricki oc-ani :D
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa gdje god da nabavljas npr. Sapphir-a ces dobit jeftinije. Inace i ne gledam Asusove grafe. Nisu nista bolje od drugih a kostaju ponekad znantno vise...
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ev par primjera asus 7600gs 512 top silent kosta 15% vise od standardne 7600gs jer ima oc-an ddr2 i 256mb vise memorije.Druga je stvar sto ti to daje 2% bolje rezultate i sto nema teoretske sanse da 128bit mem kontroler na kartici napuni 512mb ddr2 memorije.Treca stvar ima pasivno hladjenje.

    Uvjek dodaju nesto nepotrebno i to naplate.Ali recimo 7600gt je cijenom ista kao npr evga.

    Sapphir kartice bar one s kojima sam ja imao posla imaju hronicno loshe hladnjake 9600xt,9800pro,1600xt.Na svakoj petoj crkne kad tad.Dok toga kod asus-a nema.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    jok :mrgreen:
     
  15. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ne fakat ako uzimas xt amd-a kod asus-a nema teoretske sanse da ti prdne vent. kod td serije je malo drugacije al to je ipak low end.
    jedine asusove kartice na kojima je crko vent a da su prosle kroz moje ruke su
    prve verzije 9550/td i eax700/td.
    dok svaka al bas svaka gigabyte npr je imala neki vid problema sa hladjenjem ako su silent pipe onda se pregrijavaju ako imaju ventilator onda il prozuji il nije dovoljno jak.

    sto se mene tice ako se vec izvaljuje bruka para na grafulju onda bar nek ima kvalitetno i tiho hladjenje a tu jedino vidim gainward i asus kartice.s tim da je gainward u bih maltene nemoguce nabavit

    P.S. xfx je ok al je skup i obicno buchan.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ni Gainward ni Asus nemaju nikakvo posebno dobro hladjenje. Gainward se tek u zadnje vrijeme popravio pa je konacno poceo prozvodit custom PCB sa drugacije rijesenim coolerima.

    Ako neko ima dobro hladjenje onda je to HIS(AC IceQ) i Galaxy(Zalman VF700), te Leadtek kartice. Rijec je o jako dobrim coolerima, ti pasivci kakve asus odnedavno ugradjuje nisu nista posebno...i gigabyte dosta cesto ugradjuje pasivce ali ko ima te kartice moze potvrdit da se jako griju.
     
  17. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    pa s obzirom da joj je moguca cijena 199$ ako je vjerovat gosn. valicu i kompaniji ...veoma si blizu sa pretpostavkom