novi driveri iz ATI tabora. verzija 9.1

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by kolinsb, Jan 29, 2009.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  2. GW

    GW Moderator

  3. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Sta ima novo kod atija?
     
  4. GW

    GW Moderator

  5. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Ako jos ko zeli da zna, a mrsko mu citati sve ono, samo da kazem da nema nista spektakularno sa ovom novom revizijom, sem nekih bug fixova.
     
  6. GW

    GW Moderator

    Podrška za OpenGL 3.0 je značajan dodatak, ja bih rekao.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa ima solidan boost, osobito za X2 kartice i u pojedinim igrama.

    http://www.xbitlabs.com/articles/video/ ... st-91.html
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Vidjet cemo ima li sta novo sa CF-om dvije HD4850. Negdje procitah da su posebno radili za HD4850X2 kartu (Sapphire ekskluziva inace).
     
  9. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Ne podrska za OpenGL 3.0 (koja nije vec postojala), nego dodatak odredjenih Open GL 3.0 extenzija u trenutne. (Sada ima "full" Open GL 3.0 podrsku, dok je prije bilo samo "partial")

    Pa dobro, prednost je saka fps-ova. :lol:
     
  10. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Da, postoji podrska za OpenGL 3.0, a sto se tice konkretno performansi sa ovim drajverima, pa nista spektakularno. mozda crysis radi za nijansu bolje, cini mi se da je minimalni frejmrejt malo poboljsan. i da, u mirrior's edge-u ima poboljsanja u odnosu na 8.12, ali to je vec bilo ispravljeno u 8.12 hotfixu. od ostalih igara imam cod4, CoH OF i grid, ali ne vidim nikakva poboljsanja, u principu rade isto kao i sa starim drajverima.
    u sustini, mozete probati, ali necete mnogo izgubiti i ako ne probate. :) ovi drajveri mi se cine isti kao 8.12 hotfix.