Novi MOD KING

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Sep 17, 2005.

  1. Esh

    Esh HWB

  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    a najbolja stvar je sto se bios jednom flashuje i ostaje tako zauvijek, a ne moraju se svaki put otkljucavati pipelinei kada se mijenjaju driver ili OS. jos malo modificirati brzine, i sav posao gotov za 15min. odlicna stvar.
    samo koliko je para upravo ovaj model?
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Preko BIOS-a je moglo i na 9800se, al je problem oko garancije. Samo da dosje brzo kod nas i da cijena bude do 500 km.
     
  4. iskusni

    iskusni Komšija

    gledajući cijenu obične 6800 nema šanse da će biti ispod 500 KM
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Al je ova jeftinija za izraditi :wink:
     
  6. Esh

    Esh HWB

    u junajted sjetz je 200 dolara, znaci, u evropi 200 eura, znaci u nas 450 KM. jedini nedostatak kod flasha biosa je mogucnost da trajno "ostetis" karticu, no i to se moze rijesiti ako imas pci graficku te default bios pri ruci.
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Imal u drajverima BIOS dump opcija?
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ne moras cak imati ni PCI karticu ako sta zeznes. napravis jedan batch fajl koji automatski izvrsava komande pri bootanju i to je to.
     
  9. iskusni

    iskusni Komšija

    i kako se napravi taj batch file jer ja često flasham bios pa sam tako par puta morao posuđivati PCI grafe
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    joj pravo da ti kazem zaboravio sam. ali se sjecam da sam na to naletio kad sam trazio Radeon 9500 i 9700 bios modifikacije (9700 non pro u PRO). nije mi trebalo pa nisam se peglao da to pravim. i nemoj previse flashati VGA bios. jednom ce ti to biti posljednji put. :?
     
  11. iskusni

    iskusni Komšija

    ma ne brini se uskoro sa čovjekom mijenjam za 6600GT. hoću da izvučem max iz ove karte da se čovjek ne bi žalio.

    inače pogledajte kakve rezultate postižu ljudi sa 6600GT u 3DMark05 na guru3d.com. ne mogu sada da nađem link tačan ali malo prokopajte. Neki su uspjeli 4.5k> da dobiju
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    samo je bitno da framerate bude iznad 60fps-a u 1024 rezi sa 8X AF (AA mi ne treba).