Novogodisnja kupovina - nova konfiguracija?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Furion, Dec 15, 2007.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    48x za data i 32x za audio da bude bolji kvalitet :D :D
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Upravu si ti....
    Ali ja uzimam za svoje potrebe.
    Ja CD-/DVD-RW i ne koristim mnogo, ali nekad zna zatrebati.
    Uglavnom za 200Kn dobijes nesto solidno ... ne vidim razloga zašto bacati više para ...

    @Neo Bahamut Zero - pa mislio sam na DVD-ove naravno....
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    renno daj vrati stari avatar, ovako mislim da je netko ozbiljan postao :D
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    ReNNo, nitko nije ni rekao da se daje vise para. Za isto para se uzme i LG, pajo ili nesto trece.
     
  5. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    OK....uzmes LG i šta dobiješ?

    Baš sam se ja bio zaletio da uzmem LG GSA-H62N... kad googlam ti ja i vidim da ima problema sa snimanjem CD-ova brže od 16x.... a skuplji je od nec-a

    @syss - Šta da uradim da budem ozbiljan ?
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hvala na pohvali! Trudimo se :)

    1. Razlika je 100KM u cijeni kako si i rekao, a isto je i sa performansama. Koju god uzeo, neces pogrijesiti. Jedino je atijevka nesto tisa.
    2. Ovo za Plus pricekaj odgovor od Sarajlija :D Koliko ja znam da to bude.
    3. Bojim se da neces, jer je Crysis verzija 580KM. Zapravo i ne pratim cijene u plusu ali tako procitah ovdje na forumu.
     
  7. postal dude

    postal dude Aktivista

    ništa

    ljudi sve je to u par deka, sta se ćopate bzze?
     
  8. Cossack

    Cossack Novi član

    Hoce li u nekim drugim prodavnicama comp. opreme biti bajramsko-bozicno-novogodisnjih snizenja? :D Ako neko prvi sazna neka se javi :!:
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Syss gledas li ovo?
    :lol:
     
  10. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Hajde nauci me sta ja tu grjesim?.... šta li sam ja tu rekao da je smješno....nauci me...nemoj spamat.
    Kada se zada da se CD prži brže od 16X pravi probleme.......
    To je problem sa ovim H6x, H4x serijama LG-a...malo progooglaj.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Tebi nije jasno sta je smijesno? CD ne treba ni przit na brzinama vecim od 16x, isti vrag kako god da okrenes. Kod DVD-ova, 16x medije przit na 8x, eventualno 12x. Ponekad 12x daje cak i bolje rezultate nego 8x.

    Jasnije? Dajte dosta OT-a.
     
  12. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Fakat nekontam te.... zar ce pjesme bolje zvuciti ako snimas na manjoj brzini ? :smt003

    ja CD-ove snimam 48X i nema nikakvih grešaka pri čitanju sa tog CD-a...
    DVD-ove 18X...

    Nevidim nikakve razlike osim što mi snimanje brže završi ...

    Neznam, možda ti koristiš loše medije ili imaš loš DVD-RW pa ti pravi probleme...

    btw...sorry za OT...
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sacekaj jos koju godinu pa ti nece nikako zvucati :D
     
  14. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Imam DVD/CD medija starih godinama....nemam problema...valda što ih cuvam u oklopima...

    Još u svom životu nisam doživio da je CD-u ili DVD-u istekao rok trajanja...al dug život...možda mu nešto i bude. :lol: :lol: :lol:
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    manja brzina snimanja - bolja kvaliteta zapisivanja. zapamti to jednom.
    nisi dzabe sada u roflmao bez razloga... :lol:
     
  16. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    A cuj.....ja snimio na 4X ili na 18X neki DVD na njemu nema koruptiranih fajlova ... to mi je važno....
    Ja koristim verbatim medije i nemam problema sa citanjem sa tih medija bez problema kojom brzinom snimao....

    E znam kada uzmem neke noname DVD medije i kada ih snimam na 16X zna biti problema , pa snimam na 4X.
    Ali sa malo kvalitetnijim medijima nemam problema...a njih uglavnom i koristim.

    Hajd ti meni objasni šta se može desiti ako sam snimao 18X ?

    Šta je to po tebi loša kvaliteta snimanja?

    @Stevie_Ray - A cuj....vi nesto tvrdite jer vi možda imate problema jer koristite jeftine medije...ja nemam problema.
    Dođi kod mene ja ti dam sto DVD-ova snimljenih na 16X vrlo davno, čak su i izgrebani...ali svi ocitavaju bez problema..
    To što vi koristite jeftine medije sa pijace je vaš problem... ne mora znaciti da to svi koriste.

    btw... i malo smirite te vaše spamerske doživljaje....probajte nešto razjasniti a ne pisati bezvezne postove.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ajd dosta vise. Jako malo mi fali da lockam ovo.
     
  18. Ninja

    Ninja Komšija

    Istina je da je teoretski bolji snimak pri majim brzinama, ali prošla su vremena kada je snimanje na velikim brzinama pravilo probleme. Primijetite da noviji snimači uopšte ne dozvoljavaju snimanje sporije od 4×.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sto je lose... :roll:
     
  20. Ninja

    Ninja Komšija

    Upravo suprotno. Laseri u novijim snimačima su prejaki za sporo snimanje.