Novogodisnja kupovina - nova konfiguracija?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Furion, Dec 15, 2007.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    jel sad stavljaju onaj laser iz austin powersa što će naškoditi zemlji?

    od kuda čupate ovakve informacije?

    @renno... ti snimaj sve na max, mi ćemo i dalje audio i dvd na 4x i rahat. šta misliš da tu raja korisit sonyyo pržilice i maxawell medije pa imaju problema?
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Syss....ne razumijem te tvoje rijeci...sonyyo, maxawell ... o cemu ti pricas? :smt003 :smt003 :smt003
     
  3. Sale

    Sale Aktivista

    pa kao u svakom hardweru tehnika ide naprjed.... pa tako i to snimanje, mada i ja sam preferiram manje brzine kod snimanja, al zar je to toliko vazno da se toliko prenatežete oko toga, gluposti...


    sto se tice ove konfiguracije Furion, ova Nanijeva ti je nekako sasvim solidna (dobra :mrgreen: )

    samo sto bi ja ubacio 500GB WD AAKS :wink:
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hehe, cuj sad ovo :D. A nije do snimaca koliko do kvaliteta materijala medija! Pri vecim brzinama dolazi do razljevanja materijala medija zbog velike centrifugalne sile. E sad ako je medij kvalitetan, to jest bolji upotrebljeni materijal, to ce doci o do manje deformacije narezanog sloja. Vrijeme isto utice na "eroziju" ivica nareza u materijalu. Tako da medij koji je przen vecom brzinom ima dovoljnu kvalitetu da procitas medij danas, sutra, za godinu ali pitanje je za par godina! Dok medij przen manjom brzinom u startu ima puuno kvalitetniji zapis tako da ce i vrijeme manje ostaviti traga na njemu! Znaci kvalitetniji medij moze podnjeti vece brzine przenja ali to ne znaci da velika brzina nece ostaviti traga na njemu. Zato moj savjet dvd max na 4x a cd 8x!!!
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Hajde da se vratimo na temu.
     
  6. Cossack

    Cossack Novi član

    Hajmo. imal gdje kakvih snizenja? Ako neko sta sazna naka se javi :D
     
  7. Riddick

    Riddick Aktivista

    Sve kao sto je Nani napisao, a samo bih izmijenio tri stavke:

    1. INTEL DUAL CORE E2180 2.0GHz, 1MB, Sck.LGA775
    2. HDD 500GB SEAGATE SATA-300 16MB NCQ-II
    3. KUĆIŠTE CHIEFTEC DG-01B-D-U bez PS

    Editovano. Moderacija.
     
  8. Furion

    Furion Novi član

    Hvala svima (opet kazem) mnogo mnogo na savjetima...
    Mada imam jos jedno pitanje (kao i obicno, glupo) - ja cu racunar akobogda koristiti samo u gaming svrhe :oops: , medjutim kako ce stariji buraz (kojem je mrsko sastavljat komp i koji je dovoljno lud da meni to prepusti) koristiti ga za nekakvo crtanje CAD,3dsmax ili sta ja vec znam koja ce kombinacija biti bolja: e2180+8800gt ILI e4500+3870 - sto ce reci dal ce razlika u L2 cacheu biti vidljiva i kljucna ...
    Znam, nista ne znam :oops: al bolje da pitam, nego da grijesim bezveze :wink:
     
  9. Nani

    Nani Komšija

    Samo za ram da napisem, kolega virty je imao problema sa kingmaxom u dual chan. na abitovoj ploci. Ni flasovanje biosa nije pomoglo, zato sam stavio OCZ koji je 20km skuplji.

    Sto se diska tice, postoji jedna kontraverza, naime nikad ga dosta, pa bi tom logikom veci disk kao trebao opravdati i veci cijenu. Medjutim, ako se ne snimaju filmovi na HDD (Divx, DVD), sto po meni nema logike, jer to je bacanje prostora, ne vidim potrebu iz tog razloga davati novce za 500GB.
    Svakako se nikad nece napuniti, u protivnom bi bio uzasno spor, em ce se svakako vremenom kao mehanicki uredjaj podobro istrositi. Tako da je HDD komponenta u koju se najmanje treba ulagati, bar sto se kucne upotrebe tice.
    Sto se tice 2180 nije ga bilo u Plusu na stanju kad sam sastavljao, na kraju krajeva mozes kolega Furion za ostatak novca i uzeti e4400 pa tako da ti i buraz budete zadovoljni, takodjer kuciste po izboru.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Cisto da se ne zaboravi, E4500 ima i nesto visi takt, za 200MHz u odnosu na E2180.

    Obzirom na tvoje i bratove potrebe, radije ipak E4500+3870. I on ce se narendat i ti ces se naigrat. Mada je sve to u pet deka. Isti vrag.
     
  11. Nani

    Nani Komšija

    Ma ja ba, sve u 5 deka
     
  12. sumeir

    sumeir Komšija

    Hoce koliko ja znam to im je "tradicija" :mrgreen: imas njihovu stranicu
    http://www.plus.ba

     
  13. Cossack

    Cossack Novi član

    Vjerujem da 20.12 ne rade :D
     
  14. Furion

    Furion Novi član

    E ovako, da stavimo tacku na ovu temu: danas sam bio kod dobrih ljudi u plusu, caprkao po onom sto imaju i sastavio slijedecu kantu:
    MB Abit IP35
    Intel Core2Duo e4500 BOX
    DDRII 2x2GB 800MHz Kingmax
    HDD 250GB Seagate SATA 16MB
    DVD RW/RAM PHILIPS SPD2512BM DL SATA
    CHIEFTEC DG-01B-D-U kuciste
    PSU CHIEFTEC 450W
    VGA EVGA nVIDIA GF8800GT 512MB
    i jos neka sica tipa 120mm fan, neki kablovi, floppy itd
    Za ukupno 1400KM (marku gore-dolje)... Svim koji su dali konstruktivne i korisne sugestije, ponovo i najdublje H V A L A...
    Do citanja i pisanja... Tj. do nekog mog slijedeceg noobovskog pitanja - pa pa :mrgreen: :mrgreen:
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    Ne znam za tog Philipsa, ja bih na LG.
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    ja cu samo reci za svoj philips kakav je:zna stvarat buku,pofinu buku;przi solidno,mada mi se u zadnje vrijeme desava da krene lead-in i na tome se prica zavrsava.ode mi dvd u nepovrat.donio od jarana tiberium wars,nece da ga ocita,a kod njega uredno i prza neka LG a i stari LG citac ocita.

    ovo je za model SPD2410L1,ne znam za tvoj model.jedini razlog sto sam uzeo ovaj philips je dvije godine garancije,dok sam na drugima imao samo po jednu godinu.eto to je to.