Nuova Grafika!

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Sleeper, Jan 17, 2005.

  1. Sleeper

    Sleeper Komšija

    evo uzeh i ja ATI-jevu grafiku(prvo pa musko!)!
    PowerColor 9550(5ns hynix ram) detaljno cu postati kasnije ali za sada je dosta da kazem da bez ikakvih problema fercera na 430/500-procu iznad 430 fali struje(probacu 9600 bios pa vidjeti),a memoriju sa dizao na 550 ali mi se pomalo pocnu pojavljivati artefakti,(ja mislim?)jer mi je samo pola memorije pokriveno hladnjakom(sutra cu dodati josh 2 heatsinka)
    3D Mark 2001 11000 i kusur
    dodat cu josh sjutra 8)
     
  2. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Pa sto ne rece da ti ja prodam ovu svoju graficku, pa bi sad pisalo 17 000 markova a ne 11 :lol: Dobio bi je za slicne pare.
     
  3. Sleeper

    Sleeper Komšija

    uzeo sam je radi dx9 a ne radi glupih markova!(necu 3Dmark igrati nego Half-Life i Far Cry)
    ovo mi je vec bilo instalirano pa sam samo odvrtio.
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    hehe mogao si bar topic napisat bez greshaka :smt002
     
  5. Sleeper

    Sleeper Komšija

    necu vako se zna ko je autor :p
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    jel ti se to tresu ruke od uzbudjenja :mrgreen:
     
  7. Miko

    Miko Aktivista

    Koliko si je platio, gdje i na kojoj masini vrtis taj test.
     
  8. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Pa nije bolan ni meni do glupih markova, to je samo onako usput. Cuj DX9.0 pa zar mislis da to ima snage da vrti DX 9????? Kad vec spominjes Half Life 2 i CS i jedno i drugo igram na 1280x960 FSAA 4X i AF 4X, pokusaj i ti :) A sto se tice far cry imam jednu tabelu sa tomshardware-a na kojoj je Ti4600 ispred 9600XT i 5900Ultra, Ti4600 je 300/600 dok moja radi na 335/700. Pa ti vidi sad koliko je taj "DX9.0" bitan ako nema sirove snage da to pogura :) Nemoj me pogresno shvatiti, nije meni ni do kakvog prepucavanja samo navodim cinjenice. Imao sam ja 9600 non pro 128 bitni koji je radio na 425/550 pa sam ga prodao za 120 KM.
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    tixxxx su odlične kartice i samo marketingom zaluđene budale to mogu osporavat.
     
  10. djambo

    djambo Aktivista

    da ali sve te ti4xxx odabiru dx8 path a ne dx9 naravno da mogu pogurat tolko naslove kad rade u dx8 modu ali nista od dx9 efekata a to je razlog zsto su bolje po testovima u farcry ili nekom drugom naslovu a half life 2 koristi i napredne funkcije dx9 tako da su tu izjednacene
    vrijeme dx8 kartica je proslo i po meni se uopce ne isplati kupovat osim ako su stvarno jeftinjara
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    pa 4200 gs ima po 400-500kn... ne znam o čemu mi tu pričamo.

    kokretno dx8-dx9 relacija su bolji obljesci vode i još nekaj sitno... mislim pričam o onome šta ti vidiš dok igraš, a ne o tehnikalijama, ispravi me ako pričam gluposti.
     
  12. Sleeper

    Sleeper Komšija

    djambo me spasi govorancije!thx! :mrgreen:
    tipla 150KM-ova(400-600kuna?)
    "Cuj DX9.0 pa zar mislis da to ima snage da vrti DX 9?????"nemas ti meni blage veze(kao sto ti je djambo uljudno objasnio :p )
    5200 nema snage da gura dx9 dok ovo gura sasvim pristojan framerate.
    "tixxxx su odlicne kartice i samo marketingom zaludene budale to mogu osporavat."
    vas nekolicina fakat voli provaljivat gluposti,nista slicno nije receno.
    nije sve u MHz(dezavu), ako cu imat slicne performanse za slicne pare ja cu uvijek uzet 9550 iz mislim logicnog razloga :roll:

    kasnije cu sravit recultate-trenutno josh oc-am(trebam flashat bios).
    EDIT."Dobio bi je za slicne pare."-ako je tako dobra sto je prodajesh?! :roll:
    EDIT.2malo pogledaj u FarCry kad se upali AA+AF gdje se nalazi tvoja a gdje moja graf!
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    ma pričaj ti šta oćeš, ali 4200 je jako dobra grafa za naše uvjete, tj. za taj cjenovni rang.

    reci mi konkretno šta je to tebi revolucionarno donio dx9?

    ko je reko da je sve u mhz?
     
  14. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ma izvinite molim vas "majstori" !! Cuj nemam ja blage veze sta je DX9.0 !!?? Sine dragi ja sam promijenio grafickih vise nego ti carapa i znam u praksi kako se ponasaju TNT2 do 9800XT. Imam pored ove trenutno i 9600XT i govorim ti iz iskustva. Ti znaci vise volis da imas kofol neki bolji odsjaj i 15 FPS-a za razliku od nekih 50 FPS-a. Imas brate tih bruku linkova na kojima mozes vidjeti high resolution slike od po 5 MB na kojima su uporedjivane DX8.1 kartice i DX9.0 kartice, pa to malo pogledaj. Ako si bas neki fanatik da buljis u monitor i trazis neke razlike u reflekciji ili neke gluposti..... boze moj. Dobro je gore covjek naveo da su Ti4... i dan danas extra kartice. Stvar je samo marketinga, i budi siguran da ta kartica nema snage za solidne performanse, jer pod solidnim performansama se podrazumjeva da igra radi na najmanje 1024x768 i maximalnim detaljima i da se vrti na vise od 40 FPS-a u prosjeku. Posto ti kazes da moze da gura sve DX9 naslove, spusti se na na DX8.1 nivo i pokreni Codecreatures benchmark pa se uvjeri da nemoze ni DX8.1 da vrti kako treba.Od te citave serije RV350 kartica jedino sto valja je 9600Pro koja se moze nagurati na XT bez problema, a i XT-u pomalo prolazi vrijeme jer 128 bitna memorijska magistrala i 4 pipelinea je malo. Probajte igricu LOCK ON ako vam to bude radilo kako treba onda respect, X800 XT PE se ne moze da priblizi cifri 40 FPS-a
     
  15. X-Factor

    X-Factor Komšija

    A jos da ne zaboravim da na kartici imas TSOP pakovanje memorije od cak 5ns, IMPRESIVNO ! Sve sto nema BGA memoriju ne moze daleko vjeruj mi :wink:
     
  16. Sleeper

    Sleeper Komšija

    uzeo sam graf radi dx9!a ja nisam rekao nista o drugim grafickim, i nemojte mi vise postat takve gluposti!
    ako nemate postati nista pametno sto ima veze s mojom graf gonite mi se sa teme!
     
  17. monK

    monK Komšija

    :lol:
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    gle sleep, ja stvarno ništa nemam protiv tvoje grafe i moja sva mišljenja uopće nemaju veze s njom, samo ti hoću reć kako je 4200 odlična karta koja i danas mnogo zabave nudi i lomi većinu kartica u dx8.1.
     
  19. monK

    monK Komšija

    Neka mi neko da tačnu definiciju dx-a, bilo kojeg?

    Pitam, ne da bi provocirao, već zato što, iskreno, ne znam. Mislim, znam nešto ali je to vrlo malo
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    najkraće ti je to opisao iks-faktor malo iznad... nije neka revolucija.