Nuova Grafika!

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Sleeper, Jan 17, 2005.

  1. monK

    monK Komšija

    Znam da nije, zato me i zanima zbočega tolika frka?
     
  2. Sleeper

    Sleeper Komšija

    nisam ovo vidio :oops:
    platio 150KM.gdje?u Sa :? masina je
    Sempron 2200@9x195=1755MHz
    GA-7N400 Pro2
    2x256Kingmax SuperRam 400&433@ 390MHy sa lat. 2.0-3-3-7
    audio MCP-Codec ALC655
    ATI 9550@400/500(default 250/400)
    na 400/600 mi izbacuje artefakte.ne mogu vishe oc-at za sada(dok ne flashiram 9600 bios-ovaj daje prenizak napon)

    "Znam da nije, zato me i zanima zbočega tolika frka?"
    -zato sto sam ja napisao da sam uzeo graficku da ima dx9,a njih dvojica imaju dx8 graf. pa sad dx9 nevalja.
    "Od te citave serije RV350 kartica jedino sto valja je 9600Pro koja se moze nagurati na XT bez problema"
    razlika u perfomansama je izmedu 9600PRO i 9600XT je praaavo velika!
    http://graphics.tomshardware.com/graphi ... age017.gif
    fino se vidi gdje su 4200&4600
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    ajde sva sreća da 9600 ima 15fpsa pa sve ide glatko :wink:

    očekivati od kartice tipa 4200/9600 da glatko vozi farcry sa 4xaa i 4xaf graniči sa suludim... razmišljaj malo razumno.

    imam i ja dx9, ali se jednostavno ne uzbuđujem previše oko toga.
     
  4. Sleeper

    Sleeper Komšija

    ne uzbudujem se ni ja,al me izivcirao onaj levat ovim:
    "Ti znaci vise volis da imas kofol neki bolji odsjaj i 15 FPS-a za razliku od nekih 50 FPS-a"

    "očekivati od kartice tipa 4200/9600 da glatko vozi farcry sa 4xaa i 4xaf graniči sa suludim... razmišljaj malo razumno."
    nisam ja to potegnuo nego opet ovaj
    "Kad vec spominjes Half Life 2 i CS i jedno i drugo igram na 1280x960 FSAA 4X i AF 4X, pokusaj i ti"
    momak prica gluposti jer cak i GF4 MX440 ima igriv frame rate
    evo ovde kolika je razlika izmedu dx8 i dx9 i ostalo:
    http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2281&p=1
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    to momak nabubaj ih fino
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    hehe tebe sam formulo 1 čekao :D
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    hahahhaha :twisted:
    f0rmula1-sisa vejcita debata
     
  8. iskusni

    iskusni Komšija


    Nek si im rekao kakva je razlika između DX8 i DX9.Toooooooooooooo
     
  9. X-Factor

    X-Factor Komšija

    prava revulucija je bila dolazak DX 8.0 i nVIDIA GeForce 3 GPU-a, to uglavnom pamte svi i to je ono pravo osvjezenje koje se desilo u svijetu igrica. A sad se samo pojavljuju neke verzije tih shadera. Ne znam eto sta je postigla nVIDIA sa PS 3.0 nista nema kalitetniji prikaz od recimo Radeona 9800, koliko ja znam ima samo za far cry patch koji koristi taj PS 3.0. Bas me interesuje sta ce donijeti Longhorn i novi grafički engine nazvana "avalon", pretpostavljam da to treba da bude ono revolucionarno nakon pojave GF3.
     
  10. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Prvo nemoj da me nazivas levatom !!!!! To prvo, a drugo jesam li gore fino naveo da imam pored Ti4800 i 9600XT i za mene nema nesto pretjerano tehnoloskog napretka. Rekoh fino da sam vidio u praksi kako rade kartice od TNT2 do 9800XT. Ali meni je smijesno sto se ti hvalis da si kupio novu graficku karticu koja je LOW END kartica i ima memoriju kao moja RAM covjece. Ova kartica Ti4800 je sine dragi bila u svoje vrijeme HIGH END i bila je luksuz razumijes, dok taj komadic hardwera nikad nece biti nista vise nego fo home and office use :D Prvi post koji sam napisao na ovu temu je bio da si mogao dobiti puno bolje performanse za iste pare i na kraju stoji veliki smijesko so ne znaci da mislim ozbiljno niti da je prodajem. Ovo je unikat !
     
  11. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ovo sam jednostavno morao napisati, neznam ko napisa onaj link o HL2 i nekim razlikama, ali evo sta pise u FINALL WORDS: Slower cards like the Radeon 9550 and the X300SE may be better played in DirectX 8 mode instead.
    we found the GeForce4 to run Half Life 2 extremely well in DX8 mode, and the image quality is quite good.
    Mislim sta reci vise. :D I ljudi nemojte se svadjati, mislim palite se lako, ovo je forum nije....
     
  12. djambo

    djambo Aktivista

    kad sam kupovo novu graficku taman se govorkalo o dx9 i napretku koda na to se nisam obaziro i tako sam kupio ti4200 odlicna kartica.ali jednog dana zove me kolega(tatin sin)ima 9700pro i pustio mi par demoa i osto sam paf brzo sam prodo gforce i kupio tek izaslu 9600 nisam imo iskustva i nabaso sam na 64bitnu i sranje nije pokretalo kak treba tak sam i ovu prodo i kupio ovu sada u potpisu i stoji mi u kompu sve do sad
    najjaci efekti koje na ti4xxx nikada necete vidjeti overbright i field of vision2 su me nagovorili na tu kartu a kad je izaso farcry cak je i moj kum sa 9600pro imo sve te efekte sa pristojnim framerateom
    ne kazem ni ja da su ti4xxx lose nego da im je proslo vrijeme
     
  13. Sleeper

    Sleeper Komšija

    "Kad vec spominjes Half Life 2 i CS i jedno i drugo igram na 1280x960 FSAA 4X i AF 4X, pokusaj i ti"
    ------ja igram na 1024/768 max detalji 6AA&16AF
    "Prvo nemoj da me nazivas levatom !!!!!"---a sto nebih kad se ufatis igre u kojoj su ATI-jeve
    (sa izuzetkom GF 6xxx koje deru guzove svim graficim kartama by ATI) dx 9 graficke jednostavno bolje!
    "Ova kartica Ti4800 je sine dragi bila u svoje vrijeme HIGH END i bila je luksuz razumijes"-------------sjedi jedan.
    ------ti si levat!ko uzima HIGHEND(like my man deloren) UVIJEK ima HIGHEND!!!!!!!
    ja se ne guram tamo gdje mi nije mjesto.
    "A sad se samo pojavljuju neke verzije tih shadera. Ne znam eto sta je postigla nVIDIA sa PS 3.0 nista nema kalitetniji prikaz od recimo Radeona 9800, koliko ja znam ima samo za far cry patch koji koristi taj PS 3.0"
    ----a kako neznash neke osnovne zakone upravo si zaradio i titulu noob!
    dx9 je izdan daaavnih dana, proizvodaci graf su pratili a tek Half life inteligentno koristi shadere.....posto ti neces skontat o cemu govorim nacrtacu:Far Cry i Doom imaju extra efekte ali ti treba monster graf da imash igriv framerate, dok je Half Life igriv na skoro svemu i to pocevsi sa GF1)
    ------sad tek nista ne kontash?pa evo objasnjenje:6800 i 9800 imaju istu kvalitetu slike zato sto shaderi3 nisu iskoristeni, i nece biti pravilno iskoristeni josh makar 2 GODINE!!!!(mada ce vjerovatno ove godine izaci igre koje podrzavaju shadere3)
    Sve ovo je efkat kasnjenja Microshit izda nuovi dx, zatim proizvodaci izdaju nuove graficke i nakraju developeri naprave engine koji podrzava te divne nove igracke....sto znaci sve dok developer zajednica ne prihvati nove feat-ove nemoze biti nikakve razlike!
    "I ljudi nemojte se svadjati, mislim palite se lako, ovo je forum nije...."
    ---------ja se nisam imao namjeru svadati nego si me ti ufatio povlaciti za jezik i to pred bajram od svih dana!!!!!!!!!!!!!!!

    EDIT. Far Cry patch sa PS3 je povucen zato sto je radio probleme(sto samo potvrduje moje misljenje da su PS3 i PS2 i te kako razliciti).
     
  14. Sleeper

    Sleeper Komšija

    hehehe ovu glupost sam morao stavit naposebno
    "Slower cards like the Radeon 9550 and the X300SE may be better played in DirectX 8 mode instead. "
    9550 na DEFAULT frekvi!ne na 400/500 ti,ti ......sad sam se shebo....imash previshe titula.....skracenica noob levatikus ti lijepo stoji :mrgreen:
    Edit."Cuj DX9.0 pa zar mislis da to ima snage da vrti DX 9????? Kad vec spominjes Half Life 2 i CS i jedno i drugo igram na 1280x960 FSAA 4X i AF 4X, pokusaj i ti"
    hehehe tek mi sad pade na pamet meni ovo ide bolje nego njemu a divi mu kompa:

    AMD Barton-M 2500+@ 243x10=2433 MHz 1.90V
    ABIT NF7-S nForce 2 Ultra 400 V2.0
    512 MB DDR 433@486Mhz KINGMAX 7-3-3-2.5
    Gainward Ti4800 Golden Sample VIVO 335/700
    OC do bola!!!!!!!!!!moze moj pojest za dorucak,a ja imam bolji fps!!!!
    i josh se on meni hvali!!!!!!!
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    Za sve one koji misle da je DX9 blago unaprijedjenje DX8mice tu je glavna razlika DX9 je da chitav pipeline mora da bidne FloatingPoint tj da budne programibilan od A do Ž
     
  16. Sleeper

    Sleeper Komšija

  17. iskusni

    iskusni Komšija

    Shvatam što kažeš.Ja sam bio flashovo svoju GF4 sa 5200 BIOS-om i sistem se nije htio podići baš zbog toga što nije totalno programibilna :( Ali hajde lijepo je sa ovom mojom (pogotovo otakko mi je Spider poslao BIOS svoje GF4-ke :D :D :D
     
  18. Sleeper

    Sleeper Komšija

    5200 bios na 4200 nije moguc(razlicita arhitektura).
    Edit.a osim toga GF5 arhitektura ima loshe performanse u dx9 pa i nije neki dobitak.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Radeoni 9500 i 9700 nisu u potpunosti floating point, iako podrzavaju DX9 (valjda posto su projektovani dosta prije izlaska DX9). Tek je 9800 serija uradjena kako treba.
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    iskusni ovo da nisi ponovio vishe :mrgreen:
    fx5200 je GF2 arhitektura sa LightSpeed memory controlerom iz GF3 i Shader Engineom iz FX serije (ispada jedan avlijanerski koktel)