NV40 bench!

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Mar 21, 2004.

  1. Esh

    Esh HWB

    Na CeBIT-u su odvrtili par benchmarka sa "prikazanim" NV40 karticama i evo rezultata:

    Halo ( no AA, 8x AF ) 1600x1200 51.1fps
    Far Cry ( no AA, no AF ) 1600x1200 53.4fps
    UT2004 ( 4xAA, 4xAF ) 1600x1200 71.9fps - 1280x960 82.9fps ( both botmach )
    Star Wars Kotor ( 4xAA, 8xAF ) 1600x1200 49.3fps

    Izgleda obecavajuce, zar ne?
     
  2. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Naravno , ali uz obećavajuću cijenu . :( :( :(
     
  3. Esh

    Esh HWB

    ali to nas ne treba cuditi : )
     
  4. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Ima da je kupim uz odgovarajucu cijenu
     
  5. kenci

    kenci Aktivista

    ima da nas odere :).. al ati ce sigurno nesto jace izbaciti.. eo glava :)
     
  6. Esh

    Esh HWB

    r420 is coming along ;)
     
  7. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    znaš šta je prije jedno pola godine izjavio Jen-Hsun Huanga..."GeForceFX 5800 je neuspjeh...ali ako ATi misli da će pobijediti nVIDIJu, sigurno su nešto pušili!
    to je moj komentar :) :D
     
  8. Esh

    Esh HWB

    lol pa pogledaj malo prodaju i vidjet ces kakva je situacija od 2001 pa na ovamo..
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    nije se nvidia pripremila na ati-jeve ovije chipove (kako enis kaže 2001 na gore), pa su pošto-poto izdavali nove chipove ne bi li se održili na vrhu... ali po meni jedino kaj tu valja u odnosu cijena/kvaliteta je ti4200 i novi 5900xt, ostalo sve je neisplativo jer je ati u prednosti kako performansama, tako i cijenom (prvenstveno mislim na 9600xt koji je dosta jeftina, a još uvijek jako sposobna graf... a da ne pričam o rabljenim 9700pro, 9500pro...).
     
  10. Shenron

    Shenron Komšija

    Ma i NV40 i R420 ce bit tu negdje. :)
     
  11. Esh

    Esh HWB

    potpisujem
     
  12. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

  13. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ja sam čojek koji zna šta hoće

    nVIDIA RULEZ


    Flame me baby !
     
  14. Lamagician

    Lamagician Komšija

  15. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    ma ja mislim da je nVida toretski analogna međusekvencim tiploškim sustavima viših društvenih djelovanja pri čemu ostaje pri svojoj tezi : 'Ko drugome jamu kopa sam u nju pada.'

    Ati ipak obostrano djeluje svojim stavovima koji su ipak praćenii osigurani mnogim istomišljenicima koji se zalažu za tezu : ' Ne obra se bostan dok šljive ne popadaju.'

    Obje stranke su hijearhijski pridržane i jedina zajednička staza im je način spoznaje kvaliteta grafičke kartice , koji se sastoj od nekoliko faza:

    1.određivanje predmeta istraživanja ,
    2.postavljanje generalne hipoteze,
    3.prikupljanje činjenica ,
    4.opis pojave ,
    5.znanstveno objašnjenje , postavljanje znanstvenog zakona ,
    6.provjeravanje objašnjenja utvrđenog zakona.

    Naravno ovome stavu su doprinjeli i mnogi priznati teoretičari najviše darivanjem osobnih materijalnih dobara poput voća , povrća i par šupljih fazona.

    Mogu ja još ovako al mislim da nema smisla.

    :D :D :D
     
  16. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Khem , a ovaj znas sta ja mislim , iskreno

    nVIDIA dere GUZOVE
     
  17. emirc

    emirc Novi član

    Au sinko... 220 mil. tranzistorceka? Pa to je skoro tri puta vise od 85 miliona, koliko ima ako se ne varam NV-35 ?!

    Jesu li oni jos na 0.13 mikrona?

    Ako ga izdaju na ovom broju tranzistora i ovoj tehnologiji izrade, bojim se da ce biti izuzetno hrabar i riskantan potez, kako u tehnoloskom smislu, tako i u financijskom. Prvo, slab yield. Drugo, teze ce biti pronaci NV40 karticu u slobodnoj prodaji nego Iracko WMD (Weapons of Mass Disappearance :) )

    Uvijek sam nekako gotivio vise ATI zbog kvalitetnije slike, naglaska na video funkcijama i kvalitetnijih arhitekturalnih rjesenja nego nVIDIA. R420 ce imati izgleda podrsku za dio, ako ne i cijelu Vertex Shader 3.0 (PS3.0 po svemu sudeci nece)..
    Ali, ako nVIDIA ovo izda i ne budu imali nikakvih tehnoloskih problema, skidam im kapu, i kupujem jednu (graficku, ne kapu)!
     
  18. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    kako sam ja cuo rade je u 0.9mikrona
     
  19. Shenron

    Shenron Komšija

    Da njima nebude ko INTELu sa Prescottom :D .
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    e preduhitrio si me sa odgovorom :)