nVidia 8800gt - problem, vertikalne linije.

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by neko, Mar 28, 2012.

  1. neko

    neko Aktivista

    Izgleda da je i mojoj nvidii 8800gt dosao kraj, ali eto, ipak da vidim ima li joj pomoci. Upalim komp, sve radi normalno dok ne pokrenem neku igru. nakon 7-8 minuta, racunar zastopa i pojave se vertikalne linije. Do sad sam pokusao pokrenuti na monitoru i na tv-u, dva razlicita porta, pokusao ocistiti komp, rastavio ga, sve ocistio, zatim ponovo sastavio, obrisao drivere, instalirao nove, ni to nije pomoglo. sta da radim? :-?
     
  2. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kakva rerna... Odnesi je nekome majstoru koji se bavi elektronikom da ti pređe grafu sa fenom. Grafička se u kompletu rastavi i pređe se fenom, najviše oko gpu čipa a treba paziti da se ne oštete kondenzatori i ona plastika gdje se priključivaju kablovi za dodatno napajanje uslijed visokih temperatura. Idealno bi bilo lemove prije feniranja premazati flux pastom da ne bi lemovi kasnije oksidirali.
    Da si bliže imam ja majstora koji to odlično radi ali daleko smo pa se ne isplati, jedino da nemaš nekoga da ide u Travnik.
     
  4. neko

    neko Aktivista

    Hvala obojici na idejama.
    Na zalost nemam nikoga da ide prema Travniku, ali vidjecu ovdje u blizini ima neki majstor. Ako mogne on popraviti, super, ako ne, moze li neko procjeniti koliko bi kostala ova grafa, imam ponudu od Taleta da je prodam?
    Pozdrav!
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ispravne idu 70KM pa se ravnaj.