Nvidia 9500GT 512MB

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Đole, Dec 10, 2009.

  1. Đole

    Đole Novi član

    treba mi preporuka i koji fini savjet oko grafe

    kakva je, po vama, grafa nvidia 9500gt 512mb

    jel idu novije igre bez problema?

    koje su jos graficke sa njom u rangu?

    kolika je cijena otprilike?

    hvala
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Radi se o entry-level kartici koja je namijenja office/htpc racunarima, ne bih spominjao igre u istom kontekstu.
     
  3. Đole

    Đole Novi član

    koju ti preporucujes za igre?
     
  4. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Minimalno za igranje bilo cega novijeg datuma: 9800/8800GT uz solidan 3.0Ghz dual core cpu, 2 gige rama, sa tom 9500 mozes igrat age of empires II, soliter i tome slicno :wink:
    Reci ti nama Đole kakva ti je sada konfiguracija i koliko love mozes izdvojiti za graficku?
     
  5. dejson

    dejson Aktivista

    Ovdje je 9500 GT zaista podcijenjena. Tu sam karticu koristio skoro pa godinu dana i igrao sam i krize na njoj i ogroman broj igara.

    Mislim na recenicu da se moze igrati samo soliter. Igrao sam i AOE III i Civilization ali je tu opet bitniji CPU tako da ne bih previse ulazio u to polje. GTA IV mi je dosla kao power point prezentacija.

    I to sa veoma prihvatljivim framerate-om.

    Ali da se sada uzima ta karta zaista je preslaba investicija. Naravno, prvo se treba znati koliki je budget pa da bi se nesto moglo predloziti.

    Pitas za novije igre. Ja sam svoju prodao za 70 KM iz razloga sto sam osjetio da je vrijeme da je mijenjam uppravo zbog novijih naslova. Kad sam vidio kako je shift ubija odlucio sam da joj skratim muke i utopim je. Ali ako zaista zelis da uzivas bjezi od nje. Gornje preporuke su sasvim uredu.

    Moj slijedeci izbor ispod kojeg nisam htio nista uzimati je bila 4850 oko 220 KM.
     
  6. Đole

    Đole Novi član

    ma pravo da vam kažem nisam ni upućen u tu grafu, čak ni cijenu ne znam, reče mi jaran danas kako gura sve novije igre na njoj i kako je prezadovoljan.

    al sudeći po komentarima ovdje, ona ne dolazi u obzir i tražit ću neku drugu.
    čekam još preporuke.

    što se tiče trenutne konfe.ona je smeće i ne vrijedi je ovdje spominjati. inače, uzimam nov pc pa tako da trenutnu konfu zaboravite.

    hvala
     
  7. dejson

    dejson Aktivista

    Pa da, ali ako jos uvijek zelis savjet ( a vjeruj mi da je ovdje najbolje mjesto da ga trazis ) reci koji dio novca si mislio izdvojiti za grafiku.

    Naravno, nisam mislio na sebe kada sam ti rekao da je ovdje najbolje traziti savjet. Jer su meni clanovi ovog foruma nedavno otvorili oci i pomogli mi oko kupovine konfiguracije.
     
  8. Đole

    Đole Novi član

    pa šta ja znam, hmm.. uzimam novi pc komplet, al et za grafu bi dao 150km, i malo više u vrh glave ako baš do tog dođe.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Bolje da kazes koliko bi dao za cijeli komp, jer kako vidim nemas predstavu koliko kostaju komponente, pa se mozda moze i vise izdvojit za graficku.
     
  10. dejson

    dejson Aktivista

    I ja sam krenuo kao i ti i htio grafu od 220 KM ali na kraju uzeo grafu od 439 KM. Zato samo navedi budget za kompletan komp kao i sta ti treba a sta ne. Imas li monitor, tastaturu, misha itd...

    A za 150 KM nisam siguran, ali mislim da se ne mozes previse usreciti.
     
  11. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ne moras Dejsone moj post shvatati bukvalno, ako sam napisao soliter i aoe II onda sam htio reci da se uopste nece naigrati s tom mizerijom od kartice i znam sta pricam. Ako je nekom igranje na 1024x768 sa low detaljima na 20 fps-a igranje onda nek mu bude. Igrati COD MW 2, COJ 2, DiRT2, Shift itd, na tim postavkama jednostavno ti se ogadi jer nije to to.

    NHF ta kartica jednom gameru ne vrijedi nista, i moze posluziti samo za prikazivanje 2D slike, i ne vrijedi 70 KM, jer sam ja svoju HD3850 prodao za 60 KM, a brise pod s tom 9500GT.
    Opet ponavljam, a nadam se mnogi ce se sloziti samnom, ubodi najmanje 8800GT koja ti je do neki dan bila u oglasima na forumu za 140KM, a bila je i 9800GT za 170KM, bolju kupovinu od toga sigurno neces naci. Precesljaj market i pik i naci ces sigurno nesto do 150KM.

    Kao sto ti Selvin rece daj nam napisi tvoj maximalni budjet koji ces izdvojiti za komp pa da ti se predlozi masina sa kojom bi mogao nesto poigrati ko covjek :wink:
     
  12. dejson

    dejson Aktivista


    Sad si objasnio kako treba. BTW nije ni meni merak bio igrati se na ovoj grafi ali bolje ista nego NISTA. Meni je bar budzet bio ogranicen neko vrijeme pa mi je i ovo bilo dovoljno.
     
  13. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    da je (pre)slaba za današnje vrijeme - jeste. ali nije toliko loša koliko ti pričaju. s njom ćeš normalno igrati cod4, cod5, moh airborn, pes 2010, fifu10, nba 2k10, race driver grid, company of heroes, world in conflict... i još neke naslove iz zadnjih godinu - dvije - tri :D... sasvim dovoljno naslova (doduše starijih s ponekim novijim izuztekom) s kojima se možeš naigrati...
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sve je do monitora,ako imas stari CRT pa i mozes sta poigrat na smanjenim rezama(800/600,1024/768) a ako imas i najmanji LCD 17" pa ti treba 1280/1204 tu je minimum neka 3850/4670 pa naovamo :wink: