Nvidia control panel problem ?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Decerto, Jun 10, 2020.

  1. Decerto

    Decerto Komšija

    Presao sam sa R9 280X na GTX 1070,kao i obicno skinuo DDU i obrisao AMD drivere,pa onda ubacio GTX kartu i instalirao najnovije nvidia drivere. Imam problem gdje uopste ne mogu otvorit nvidia control panel,ima dole ikonica ali jedina opcija je "exit" . Kad restartujem windows,izbaci mi dole notifikaciju da nvidia control panel nije instaliran i da ga moram instalirat preko Microsoft Storea,a meni microsoft store blokan u ovoj "custom" verziji Win10. Od kad jebeni nvidia control panel ne dolazi uz driverima koji su 600 mb ?
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Nesto ti je ubagovano. Jesi li brisao sa DDU iz safe moda?

    Skini ovda ove iz 27 Maja i ako bude isto, probaj ove najstarije iz 10 Sep 2019:

    https://www.nvidia.com/Download/Find.aspx?lang=en-us

    Ako bude opet isto, opet idi u safe mod i obrisi drivere sa DDU, vrati se u normalan mod i instaliraj ponovo.

    EDIT: I sta ti znaci custom verzija Win10?
     
    Decerto likes this.
  3. Decerto

    Decerto Komšija

    Hvala NAILS,slicnu preporuku sam nasao i na internetu nakon 5 sati browsanja. Ovi driveri koju su na obicnoj download stranici,ne na advanced searchu,dodju po defaultu sa DCH-om.

    "DCH" (Declarative, Componentized, Hardware Support Apps) refers to new packages preinstalled by OEMS implementing the Microsoft Universal Driver paradigm.

    Ovi standard driveri dodju uz nvidia control panel tako da sam skinuo njih i rijesio problem. Zasto forsiraju MS Store nije mi jasno al hajd. Hvala u svakom slucaju.
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    I ja sam nedavno radio reset OSa tako kad sam bootovao u OS i skinuo sa NV stranice driver oni su mi podvalili DCH install package.
    Nakon instalacije u GPU-Z vidim ima neku DCH oznaku.
    Ond asam ponovo skinuo driver sa NV stranice ali koristeci advanced search koji ti daje opciju da skines Standard verziju.

    nakon safe mood-a i DDU brisanja i iskljucivanja PC-a sa internet mreze instalirao sam Standard verziju drivera.
     
    Decerto likes this.