nVidia driveri...

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Inzinjer, Sep 21, 2003.

  1. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Pozdrav raja.upravo testiram to jest več tri dana testiram svoju novu mašinu i naravno odmah 3DMark 2001 SE.

    Instaliram najnovije drivere za nVidia chipset a za grafičku takođe instaliram zadnje 45.23.I tako testriam više puta itd.

    Pokušam nako iz zezancije sa starijim driverima za grafičku i instaliram drivere Detonator 40.41 i testiram u 3DMark 2001 SE i pazi sad ovo:

    Sa starijim driverima dobijem oko 400 3Dmarka više i kad gledam testove mnogo više baca FPS nego zadnji driveri.

    Haj reko možda ne valjaju postavke u novijim ali vraga sve sam izmjenjao i opet su ovi stariji mnogo bolji.

    Naravno i ja sam začuđen kao i vi.al šta je tu je.

    Stvrano ne kontam , šta vi mislite.

    Ja ne znam šta mislim ali znam da ću ostati pri ovim starijim driverima jer su zaista bolji.

    I kad mi kažu nVidia zna napraviti drivere.
     
  2. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Meni su se najbolje pokazali 43.00 detonatori.
     
  3. abasi

    abasi Aktivista

    HHHmmm

    Inzinjer:
    Mozda jesu ti stariji drajveri bolji tj. bacaju vise FPS-ova i sl.
    A jesi li testirao koliko su stabilni ti stari drajveri, jer nekome je to bitnije :

    :wink:
     
  4. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Ok su...

    Ma stabilni su extra.ma baš onaj test Nature znam kliko treba da bude FPS i stvarnno sa novim driverima ide na čak i na 29 pa i na 24 a sa starim ne pada ispod 40 .

    Ja vidio.


    Ja mislil da kad su se pojavile FX kartice ona je nVidia počela izdavati drivere koji su nekako više naklonjeni tim karticama a nama sa ovim starim ostaje da idemo ovako...

    što se tiče toga što je Beastmaster rekao da su mu se najbolje pokazali 43.00 ja mislim da su oni i ovi 41.XX iste šeme tj.imaju iste postavke za razliku od novijih.

    Ma koće ga znat više.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    radi se o tome da u ovim zadnjim driverima, 45.23, nvidia je "morala" da izbaci neke "optimatizacije" nakon frke sa futuremark-om, optuzivanja raznih i slicno sto znaci da je logicno da daje nesto losije rezultate nego prethodne verzije.
     
  6. Shenron

    Shenron Komšija

    Pa vjerovatno su ti stariji druveri izvukli max iz te tvoje graficke (bar sto se tice 3d marka ;) ).
    Nego ajd ti to testiraj u igrama (Q3, UT2k3 itd..) pa onda vidi koji su bolji. Dzaba ti je ako imas milijun 3d markova a igre ti stekaju.
    Ja npr. jedva naguram 3000 3d markova kad OC-am komp do daske.
    Al igre idu skroz dobro pa nema frke :) .
     
  7. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Evo da ti odgovorim.

    Slusaj me dobro!!!!!!!!!

    Nvidia izbaci drivere za svoju fx karticu tj 44.03.
    U nadi da ce neki ljudi jos uvijek gledati u 3dmark 2001SE.
    Medjutim u 3dmarku 2003 ti driveri su pokazali opste razocarenje. Cak je i ati radeon 9500 pro bio brzi od 5900 ultra.

    nakon toga nvidia baca sve karte na dx9

    izbaca nove drivere 45.23

    i boom u rangu su sa ati radeonom 9700pro.

    medjutim kako im ni to nije bilo dosta(citaj gdje ce ati biti bolji od nvidie) najavljuju nove drivere 5x.xx
    o kojima odavno nisam nista cuo.

    Tako ti je to 45.23 su driveri za dx9 grafe.
    za sada najbolji su driveri 44.03 za tvoju graficku.
    i ja sam se zaletio pa skino 45.23 ono u 3dmarku slabo ko k**** a nature test od 30-60 a prije sa 44-03 iso je na nekim mjestima 100+

    I malo prosvrljam po netu nadjem ono review drivera i ustvari vidim da 45.23 pusi u veliko u 3dmarku 2001 ali i da 44-03 pusi veliko u 3dmarku 2003.

    NAdam se da sam ti sve "UKRATKO" objasnio.

    Pozdrav jarane
     
  8. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Hvala

    Hvala drug i dam budem iskren istina je da su 44.03 najbolji bar za 3Dmark 2001.

    Instalirao sam ih i dobio sam bolji rezultat za oko 400 3DMarka.


    Na ovim driverima ostajem.

    Nema boljih kako kažete.

    Eto vidite kako smo lagano riješili ovo.

    Pozdrav raja i uskoro topic na ovoj stanici o mom tesiranju moje konfiguracije jer sutra kupujem dva nova modula DDR400 po 256.


    Odlučio sam da se malo professionalnije pozabavim testovima i dobiete rezultate sa slikama naravno , da bi bilo istinito.

    Samo trebam da zamolim eisa da mi nakon što pročita taj moj test postavi na stranicu.

    Pozdrav.
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    evo danas svjeze testirano (sa mojom graf) 45.23 - 8800 3dmarka, 44.03 - 9700 3dmarka :D
     
  10. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    A sto se vi znamarate s tim 3DMarkom !?

    Neki ga i pravilno koriste tj. da vide koja je verzija bolja , da li je dobro optimizovo al neki stvarno samo gledaju da dobiju vise i onda na kraju nikom nista...

    bas mi fino gledati kako pateticno neki na drugim sajtovima stavljaju svoje rezultate i neki kad dobiji 1,23503 vise markova i ubrzanje od 2,4350 FPS odmah to stavljaju boldiranim fontovima u sig.

    :roll:
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    pa eto ja recimo nemam nikakav drugi bench na kompu, pa mi je svojevrsno mjerilo 3dmark. ipak razlika od 900 markova samo radi drugacije verzije drivera nije tako malo, a vjerovatno da i igre dobivaju na brzini.
     
  12. Esh

    Esh HWB

    syss: imas clanak u vezi gaming benchmarking na hwb pa pogledaj i to ako te zanimaju i ostali (recimo realniji) benchmark alati tj. same igre
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    ma cito sam ja clanak... samo kaj nemam te igre i nemrem povuc s neta 200+mb. imam jedi night za koji znam da moze benchat, jel zna tko kako?
     
  14. abasi

    abasi Aktivista

    E raja evo ja sam nabavio 3DMark03 i testiro sam svoj komp.

    SCORE mi je jedanput bio 525 3Dmarks a drugi put 562 3Dmarks.

    Jeli malo ??? ma jasta nego jeste !!! :oops: ali sace GT 3 Ti 450 u AGP !!!

    :D
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    i kak to zgleda sve skupa... kak izgledaju dx9 testovi (za one koji imaju dx9 graf)? jel neka bolestina ili sranje?
     
  16. Esh

    Esh HWB

    bojim se da i to pise u clanku : )
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    e sad sam se javno osramotio, idem citat :oops:
     
  18. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    3D Mark 2003...

    E ja mislio da fobijem malo 3D Marka 2003.

    Najvise sam dobio 1374.

    Haj nije lose.Al kad sam nabavio drugi modul od 256 MB DDR400 nije mi se nista promjenilo al zato u igricama se itekako osjeti.
     
  19. kenci

    kenci Aktivista

    vi neke dmarke spominjete...

    imal ko pravih maraka
     
  20. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    ma nađe se i to,...

    ma nadje se i to nekad.samo slabo.al haj bice bolje ba.