Nvidia G92 i derivati

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Nani, Sep 3, 2007.

  1. Quark_tmn

    Quark_tmn Novi član

    Re: G92 is a High-End chip, 800+Core and 2-2.4Ghz GDDR4

    Moze li mi neko reci da li se isplati prelaziti sa GTS na GT. Jer sam negdje vidio da kada su obje karte OC GT je brzi za oko 5-6 frejmova u crysisu. Jer ovde vidim da ste procijenili GTS na oko 400KM, sto znaci da bi se moralo doplatiti oko 150KM za GT. Uzimajuci u obzir da se ne igra u vecoj rezi od 1440x900.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: G92 is a High-End chip, 800+Core and 2-2.4Ghz GDDR4

    Po meni se ne isplati! Da kupujes novu naravno ici na 8800gt, ali ovako nikako. Klokaj gts i imas priblizne performanse kao gt.
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: G92 is a High-End chip, 800+Core and 2-2.4Ghz GDDR4

    Clockana GT stize i GTX u nekim igrama. Ako kupujes kartu samo zbog crisisa, onda je to druga stvar. Dalje, GTS ce sad brzo padati vrijednost, posebno s obzirom da dolaze i ati 3800 kartice. GT s druge strane je nova karta, sa relativno prihvatljivom cijenom i solidnim performansama, tako da...
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: G92 is a High-End chip, 800+Core and 2-2.4Ghz GDDR4

    Sumnjam da se overclockom moze jos toliko izvuc iz GTS :roll:
     

    Attached Files:

  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: G92 is a High-End chip, 800+Core and 2-2.4Ghz GDDR4

    Hmm covjek rece za rezu 1440x900!? Mislim da bi to bilo uzaludno bacanje 150KM!
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: G92 is a High-End chip, 800+Core and 2-2.4Ghz GDDR4

    Nek ceka onda 8800GT 256MB :D
     
  7. Quark_tmn

    Quark_tmn Novi član

    Re: G92 is a High-End chip, 800+Core and 2-2.4Ghz GDDR4

    Hvala na brzim odgovorima:D Normalno da je onom ko kupuje novo bolje da ide na GT. Ma nista, i ja sam zakljucio da se ne isplati jer sve igre u ovoj rezoluciji idu ko podmazane, a kad pocnu "trzackat" tad ce vec u opticaju biti neka 9k, 10k serija.
    Evo ovdje sam vidio http://www.pcmasters.de/forum/grafikkar ... ks-oc.html
    i ima bas poredjenje kad su obje graficke OC.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: G92 is a High-End chip, 800+Core and 2-2.4Ghz GDDR4

    mozda bolje novu 8800gts :D
     
  9. Ostraq

    Ostraq Guest

    Re: G92 is a High-End chip, 800+Core and 2-2.4Ghz GDDR4

    Onom ko ima tol'ko para za hardware se sve isplati, ali u praksi je GTS jos uvijek ODLICNA kartica, tako da je za obicne smrtnike prelazak i na GTX ili ULTRU, a ne jedan GT financijski neopravdan.
    Mada me ne bi iznenadilo da za koji mjesec GT potuce GTX u skoro svim benchmarcima, jer kartica apsolutno ima taj potencijal. Malo OC-anja ili malo vise MOD-anja i to je to.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: G92 is a High-End chip, 800+Core and 2-2.4Ghz GDDR4

    Ako cemo tako onda, onom ko ima para bih preporucio 2x8800ultra :D
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    Re: G92 is a High-End chip, 800+Core and 2-2.4Ghz GDDR4

    to će isto dugo držat... nema potrebe za tim i generalno skraćuje život računala.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: G92 is a High-End chip, 800+Core and 2-2.4Ghz GDDR4

    Naravno, ovo sto sam napisao je bilo sarkasticno :D
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: G92 is a High-End chip, 800+Core and 2-2.4Ghz GDDR4

    Ima jos jedna stvar. Testovi na 8800GT su uglavnom vrseni na najnovijim driverima i usporedjeni sa rezultatima GTS i GTX modela koji su vec ranije "odvrceni" sa starijim driverima.

    Zasto ovo govorim? Zato sto se pokazalo da ovi noviji driveri losiji kvalitet slike naustrb brzine. GT zapravo i nije toliko brza (prema nekim testovima, brza je i od GTX-ice), no kako god da okrenes ispada dobra kupovina.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: G92 is a High-End chip, 800+Core and 2-2.4Ghz GDDR4

    Da ova prica oko gts i gt me pomalo podsjeca na vrijeme radeona 9500pro i 9600xt :D. Kada je izasao 9600xt hvaljen na sve strane a nije bio nista brzi od 9500pro, cak i sporiji :). Mada 8800gt jeste brza od gts ali ne toliko.
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: G92 is a High-End chip, 800+Core and 2-2.4Ghz GDDR4

    GT je i jeftinija i brza od obje GTS-ice. Tu se sva prica zavrsava.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: G92 is a High-End chip, 800+Core and 2-2.4Ghz GDDR4

    pa trenutno je jeftinija, zato sto su cijene za gts jos uvijek stare. A kako mislis bolja od obje gts?? Mislis da ce biti bolji i od nove gts koja treba da izadje??? Nema sanse!!! Ili mislis na modele sa 320 i 640MB? Ako je ovo drugo onda normalno da jeste kada 640 model ima samo vise memorije nista vise :)
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: G92 is a High-End chip, 800+Core and 2-2.4Ghz GDDR4

    Mislim na aktuelne 320 i 640 modele. Trenutno na trzistu nema karte koja nudi vise za novac od 8800GT. Treba eventualno sacekati jos tih 7 dana prije kupovine, da vidimo sta amd nudi.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: G92 is a High-End chip, 800+Core and 2-2.4Ghz GDDR4

    Slazem se da je best by karta ali pitanje je bilo da li se isplati zamjeniti 8800gts sa gt! Nemoj izvrcat :D
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: G92 is a High-End chip, 800+Core and 2-2.4Ghz GDDR4

    imho ne. izaci ce jos dobrih kartica....
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: G92 is a High-End chip, 800+Core and 2-2.4Ghz GDDR4

    To ovisi od vise stvari, prije svega da li si picajzla. Ja da imam GTS ne bih je mijenjao za GT, osim da mi izleti u doplati do stoje. Poenta moje price je da u buduce, od danas, svaku sedmicu skini 20 maraka sa vrijednosti GTSice. Uopste ne treba biti iznenadjenje ako se gtsice budu do nove godine prodavale po 250KM. Moje je misljenje da ce GT pasti jedno 50KM i tako ce se drzati sigurno pola godine, do godinu dana.