OC Athlon x4 620

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by dejson, Jan 21, 2010.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Da se vratimo na temu?
     
  2. k0ST

    k0ST Aktivista

    AMD Athlon II x4 620 stok, unlok i overklok

    Kao sto sam ranije obecao, uradio sam nekoliko testova koji bi terbali pokazati razliku u performansama sa i bez dodatnog L3 kesa kod AMD Athlon II 620 procesora. Za ovaj experiment mi je bilo potrebno: CPU (AMD X4 II 620), maticna ploca (Asrock M3A785GMH/128M), RAM (GSkill DDR3 1333, 7-7-7-21), graficka karta (Asus HD5870), HDD (WD 500 GB), DVD (Liteon iHOS 104), i OS (Win7). Sve slike su uploadovane sa ImageShack.us

    [​IMG] [​IMG]

    Za testiranje ukupnih performansi koristio sam PerformanceTest7:
    [​IMG]
    [​IMG]
    Dakle, ukupne performanse su nesto vece sa L3 kesom, ali nista spektakularno (oko 6%).

    Retultati za SuperPi 1.5 su nesto manji, oko 4%:
    [​IMG]

    Rezultati za Cinebench 10 i 11.5 su nesto bolji, i to od 6% pa do 25%:
    [​IMG]
    [​IMG]

    Na kraju, evo i testova igara, gdje takodjer primjetna fina razlika od 8% do 28%:
    [​IMG]
    [​IMG]

    Igre sam testirao i na 1680*1050, na max detaljima i tu su razlike ocekivano manje i zavisile su od benckmarka. Street Fighter IV nije pokazao gotovo nikakvu razliku (0.5%) , Resident Evil 5 od 6% do 8 %, dok je najvecu razliku pokazao Call of Pripyat od 3% (Sunshafts) do 20 % (Night).

    Naravno, stvari se mogu znacajnije promijeniti vec prilikom manjeg overkloka, a i performanse su (ocekivano) dosta bolje. Nisam ganjao neki maximum - zurilo mi se da nastavim sa foldanjem (poceo sam opasno zaostajati, a malo mi fali da prestignem Enisa :D ), a i ovaj procesor vise nije moj :wink:

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Kao sto sam i govorio. Isto kao x4 630.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Svaka cast na trudu,otkljucan i naklokan ovaj athlon je stvarno najbolji procesor za te pare.

    Kao sto je i prije pomenuto dodatni L3 cache pokazuje svoje zube tek na brzinama preko 3ghz gdje ovaj athlon pocinje da se zove Phenom dok 630ki cini mi se uopste nema sa deneb jezgrom tako da nije isto. :wink:
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Na default clocku x4 620 deneb = x4 630 kao sto sam davno napisao. To sam i prvi put napisao, a i maloprije ponovio.

    kOST:
    Trebao si uraditi test overclockovanog otkljucanog i overclockovanog "obicnog", da se vide razlike pri overclocku jer se ovako ne vidi to. Vidi se da je overclockovan brzi od default-a, naravno, ali ne vidi se da li je toliko brzi od overclockovanog bez L3. Ali eto da ne cjepidlacimo :D
     
  6. k0ST

    k0ST Aktivista

    Druze selvine, i ja sam razmisljao da to napravim :D, ali sam upravo odustao da ne cjepidlacim :lol: jer bi rezultati u najboljem slucaju bili usporedivi sa prvom serijom (neOC) rezultatata. Da bih uradio ove testove morao sam skinuti svog Phenoma II 965 i GTX275, montirati/instalirati Athlon II X4 i HD5800, a onda nakon testiranja sve ponovo vratiti...