1. artemis

    artemis Komšija

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    evo da se javim sa rezultatima. znači podigao sam fsb na 316 i postavio ram na 800mhz. problem mi je radio ram jer bi se dizala frekvencija kad bi ram bio na auto a napon bi u tom slučaju ostao isti pa sam često dobivao bs. sad je sve udure kad sam i ram naštimao na 800mhz. da rezimiram moj E7200 radi sad na 3,0ghz a temp je gotovo nepromjenjena (rijetko prelazi 50 stepeni pod opterećenjem). doduše i nisam primjetio neku razliku ili veći fps ali zasad ću ga ovako ostaviti.
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    sad sam vidio u everestu da prilikom klokanja sa 2,53 na 3,0ghz ram frekvencija skoči preko 900mhz iako je naštimam u biosu na manual i to na 800mhz. jel to tako treba da bude ili?
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne,ocigledno nisi nesto dobro nastimao.Stavi u biosu memoriju na 667mhz pa vidi u everestu na koliko ce izaci.Ustvari skini sebi CPUz za te provjere.
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    sad je procesor opet na 3,0ghz a ram sam naštimo na manual i to na 667. a u everestu prikazuje 790. evo i ss:
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    E sad jos nadji gdje se stimaju latencije i umjesto 5 5 5 15,stavi 4 4 4 12.
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Svako povecanje FSB-a će povecati frekvenciju memorije.
    Ako memorija nije u stanju da radi na vecoj frekvenciji, mozes staviti sinhroni režim rada (1:1) i dizati FSB dokle procesor ili memorija dozvoljavaju.
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    a gdje se štimaju te latencije na p5pkl? tražio sam po biosu ali nigdje nisam to našao.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nesto kao advanced chipset configuration,pa onda nadjes nesto da prebacis sa SPD na manual i onda ti se pojave latencije,i vjerovatno ce sve biti na AUTO i onda ih sa + - nastimas na 4 4 4 12
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    thnx dino našao sam. al me interesuje što se te latencije smanjuju?
     
  11. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Da bi bio brži pristup ramu, samim time performanse.