Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Hajde javi, posebno me interesuje ako mozes napraviti neka poredjenja sa OLED-om. :)
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nećeš valjda iz domoda :D
     
    zoi likes this.
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ma koristimo IPTV tu je milina gledati FHD kanale.
    Sreca pa ima alternativa inace smo mogli komotno kupovati HD ready TV-ove po našim kanalima.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  4. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Ovi nasi kanali su samo za CRT televizore kakve vjerovatno i ima preko 50% stanovnistva u BiH pa nije sve ni do Telemach-a i BH Telecoma. Da je veca potraznja za kvalitetnijim kanalima isti bi morali biti i isporucivani radi konkurentnosti. Kod nas narodu samo da je sto veci broj kanala a kvalitet odnosno bitrate im nije bitan.
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kanali 720p/1080i na satelitu su druga dimenzija za sve domaće kabl operatere.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    To sam i ja primjetio, kod mene na pazmi i nema neke razlike izmedju ovih sd i "HD" kanala. Ne znam kako bi bilo na LCD u na njemu i nemam tv.
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Na moju veliku zalost, hocu, dobra cijena za kes, 5g garancije, pva panel, kao pomocni tv dobar, mada ce mi pored oled-a biti trauma, ali hebi ga to je za dnevnog boravka gdje se malo gleda
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    A gdje ti je onda OLED ako se u dnevnoj malo gleda? Nemoj reci da je u spavacoj xD
     
  9. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    I na LCD tj. LED televizorima na Telemachu nema neke velike razlike u kvaliteti slike izmedju pojedinih SD i HD kanala. Npr SD kanal RTRS izgleda bolje od nekih FullHD kanala.
     
  10. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Tako je.
     
  11. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Gdje to radite pa imate keša za olede i rezervne MU modele :D



    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  12. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Ako mislis na kolegu @JVC on je priznao da je prodao nekakve nekretnine pa se sad gotivi. A nije to nista, on ima ozvucenje koje kosta kao jos jedan jeftiniji OLED. :)
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    Imam sobu samo za HT tu je oled, Denon 9.2 i Klipsch zvučnici, plus sve ostalo, dnevni boravak je samo za neobavezno sjedenje, jebi ga velik stan pa sam se razbaskario
     
    donjapa likes this.
  14. JVC

    JVC Overclocker

    Hahaha, ko dva oleda, sad me komšije pravo mrze, stigao drugi subwoofer 30cm bas, 400w pojačalo, povremeno čiste podrume misle počeo rat ponovo
     
  15. JVC

    JVC Overclocker

    Ja ne radim, ja sam napaćeni RVI, i penzioner, dobro pokretan pogotovo za dobrim trebama, ali sam prodao vikendicu beduini, kupio tehniku, i renovirao stan, tegoba jebi ga....
     
  16. JVC

    JVC Overclocker

    Zato fox kanali, ili HBO imaju odličnu sliku, ko hoće da uživa neka proba federalnu Tv, baciti će LCD kroz prozor
     
  17. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    HBO, FOX, Cinestar Premiere i Cinemax imaju stvarno dobru sliku ali opet ni blizu kao kada skinem neki Blu Ray film od 10-15GB sa neta a vala ima nekih FullHD kanala na Telemachu i BH Telecomu koji nemaju nista bolju sliku od nekih kvalitetnih SD kanala.
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    A tek kada skineš 4k od 50-80gb
    A Blu Ray skidam samo po 25gb, imam inače oko 400 komada u vitrini, a 4k oko 100 na diskovima.
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Da hevc codecom nema potrebe za tolikim veličinama, nije to h.264 pa da mu treba tolika veličina.
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kad pogledaš neki od HD kanala na satelitu od 15-20Mbita pa se vrnes na naše kabl operatere i približno iste kanale tipa HBO HD, oni izgledaju kao slajd show. Ne znam kako ih onoliko upropaste.