Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Eto dosao tv.Mrcina je u pm hahaha.Ko kad sam ja navikao na malo.Nego, 1 pitanje, moze li ovaj smart remote da upravlja moja tv stb-om slucajno?

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako STB podržava HDMI-CEC funkciju onda može.
     
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Kako da provjerim to?Btw onaj mali crni zte je stb.Ne znam koji je to model

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  4. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Jedno pitanje.Primijetio sam neke mrlje konkretnije mrlju ili ne znam kako to objasniti "ghost" efekat u dnu lijevo koji se primijeti na svjetloj podlozi tj kad je nesto bijelo na ekranu.Je li to normalno ili trebam reklamirati tv ili ima nacin neki da se to kalibrira?Tv je ovaj 50" samsung sto sam gore naveo da sam uzeo.Nisam vican sa ovim stvarima pa pitam.Uslikao sam ali ne znam.koliko ce t3 dobro vidjeti o cemu se radi a ako sam dobro citao radi se o tzv DSE ili dirty screen effect.[​IMG]

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
    Last edited: Jun 28, 2018
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    To je (nažalost) normalna pojava, pogotovo u nižim segmentima ali zna se desiti i kod mnogo skupljih.
     
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Bas bezze.Platis masno i dobijes malo oblacica.Uglavnom nije nesto zasto treba reklamacija?Hvala svakako.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Prepuruka za TV do nekih 1200KM, znaci neki optimim velicine, kvaliteta slike, smart opcije i rezolucije.
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

    Evo ti sa jednog drugog foruma postavke pa probaj kava ti je slika

    Picture mode: Movie/Standard
    Backlighting: 15
    Brightness: 0
    Contrast: 90-95
    Sharpness: 0 (to 20)
    Color: 50
    Hue: G50 / R50 Clean Digital View: Off / On

    Auto Motion Plus: Custom
    Local Dimming: Standard
    Contrast improvement: Off
    HDR + mode: Off
    Color tone: Warm 2
    Gamma: BT.1886 / 0
    RGB mode: Off
    Color space: Auto
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Tesko da mu postavke mogu popraviti taj light bleed.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Trebao si u radnju s usb-om pa zatražiti da ti upale tv da ga testiraš malo. Ja sam zbog slične pojave 2x mobitel vraćao u radnju.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja bih to pokusao vratiti.
     
  12. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Doduše, nemaš šta izgubiti, neke radnje dozvoljavaju zamjenu u roku od 7 dana, pa pokušaj.
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    Ma postavke sam mu dao nevezano za to, moze probati nista ga nekosta.
     
  14. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Tv nisam mogao testirati jer sam ga narucio sa one stranicena koju sam i stavio link.Jedino da ih nazovem i da probam.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  15. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Sitiacija slijedeca.Voljni su naravno da reklamiraju.Likovi su stvarno super.Poslao sam slike.Cekam sada.U Ponedeljak ce moci da se sta pokrene, danas ne moze vec.Ali znaju za taj problem koji se nekada javlja.Nego nema isti na stanju.Dajte vi ovdje neki zamjenski, u istom cjenovnom rangu i iste dijagonale. Na televizori.ba sam narucio ,pa tamo ako mozete pogledajte sta ima slicno.Samo mi nemojte philipsa.Ja sam ili za lg ili eventualno panasonic ili sony sta je vec najbolja opcija.

    EDIT: U ponedeljak ima saljem tv nazad sve je o njihovom trosku.Oni su vec kontaktirali dobavljaca.Trazice zamjenu za drugi tv a prije slanja drugog isti ce i testirati.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
    Last edited: Jun 29, 2018
  16. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Najgore je sad sto ja citam po netu u vezi ovoga i sve se vise pitam da li i trebam da ovo reklamiram!?Jel ocigledno sva 6100 serija ima losiji screen uniformity.Sta vi mislite?Da li da idem sa zamjenom nesto mi se sad i ne mijenja?

    Edit: ipak sam odlucio da ne saljem.Kad gledam 4k sadrzaj sa puno boja tj generalno serije u vecoj rezi slabo da se ista vidi.Jako diskretno tj gotovo nemprimjetno.
    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
    Last edited: Jun 29, 2018
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ako ti smeta mijenjaj, ako ti ne smeta ne mijenjaj. Imaš sad vikend, svakako ništa nećeš preko vikenda uraditi, pa malo testiraj samog sebe da li ti smeta.
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    Moj ima na bijeloj podlozi sva cetri coska sivkasta, ali nesmeta jer je jako rijetko sve bijelo na ekranu, drugo direct led imaju taj problem pogotovo jeftiniji modeli, uniformnost jako losa kod vecine, kod kolege sony 49 7005 katastrofa kako je saren, dok prilikom gledanje skoro nista nevidis.
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kod mene srecom na ovome nema.
    Lutrija.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Kazes gledas 4K sa puno boja i opet se vidi. Ne znam kako mozes tolerisati. Ako su ljudi vec voljni da ti zamjene, odradi.