Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ja, dobiješ ovaj papirić sa garancijom i to je to.

    Bre ovaj frižider što sam dobio 5% popusta kontao odvesti će ga, kaže lik nemam ja pojma za to. Ugl oni su naplatili sa popustom :D

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma bez uvrede ali kolega nalis koji god uređaj kupi, da li je mobitel ili četkica za zube uvijek isti problemi, resetovanja na factory i td

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Vratim na fabricke postavke i instaliram novi firmware ne bil' pomoglo a ne sto se meni svaki put podesava uredjaj od nule. Eto na PS5 je pomoglo sa zvukom. Govno. Nije do mene sto je moderna smart tehnologija djubre. Android televizori su vece smece. Na 3 razlicita android televoizora sam morao raditi factory reset nakon nekog updatea jer BT nije hto drzati konektovane slusalice. Isti problem kod svih, zvu na TVu ima, na slusalicama nema ali audio interfejs je od slusalica i ne utice na jacinu zvuka TVa. Go figure.

    Samsungov interfejs jeste bolji i nema tih problema sa aplikacijama i kokencijama samo da je bolji hardver.
     
    Last edited: May 11, 2022
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam imao samsung h6400 pa nije trzao TV iz 2014.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Da mi grom nije ubio stari samsung i dalje bi koristio. Nikad nije zatrzao.
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Zar nije samo na jedan tv? Mislim da je 5 ukupno sa mobitelima i tabletima.
     
    Haker likes this.
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jeste, jedan TV, ka mislio nema veze na kojem uređaju.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  8. dams82

    dams82 Komšija

    @Haker tetku odjavi i prijavi sebe. Samo jedan eon može na smart TV.
    Plus još 5 na mobitele i tablete.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Zavisi od paketa. Na Premium mogu dva.

    [​IMG]
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam na premium i mogu samo jedan Eon TV aktivirati...
     
    dams82 likes this.
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Tako je, ja sam nekad isto imao rubriku u kojoj je pisalo 1/2, ali nije moglo više od jednog, čak sam zvao podršku, kažu može 1 na eon box i jedan na tv app.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Ne moze, to je neki bug kod tebe, suti i uzivaj :) Ja sam na premium paketu i moze samo jedan Eon app. Zvao ih, trazio nek mi naplate dodatni Eon app, al kaze to je nemoguce, ne nude tu opciju nikako.
     
    dams82 likes this.
  13. nFare

    nFare Komšija

    Jel realno da ti ovo ne smeta? Meni se ovo dešavalo na Sharp tv-u, poludio zbog toga, bilo kasno da vratim uređaj, naklatio im se na kosti pišući mailove na tehničkom suportu, dok mi nisu na kraju poslali firmware oje nije bilo na oficijelnoj stranici, mislio sam da se ovo dešava samo brendovima drugog reda, međutim sve je isto njesra očito...
     
    NAILS likes this.
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Nekad se samo desi i ne dešava se nikad recimo u pola noći, nego samo neposredno nakon gašenja poslije najduže minut tako da sam tu da ponovo ugasim. Nakon drugog gašenja nikad se nije upalio ponovo. Može se držat pod kontrolom

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni je tako plazma kod roditelja, sama krene prebacivati kanale, pa se pojača na Max, pa sama upali, taman je kontali baciti i sama se ohaveza i eno i sad radi od 2008.
    Kvaliteta slike bolja od ovog TV što sam kupio za eon i TV program, ovaj je šije samo jer ima veću rezoluciju, ali kvaliteta boja, uglovi gledanja i slika jednostavno prirodnije izgleda.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Gledam ovaj Hisense U8G, sve odlicno, medjutim ima vise verzija valjda. Americka verzija najbolja, a evropska i australijska losija.

    Ima li razlog za ovo? Bas steta, jos u americi i jeftinije kosta, oko 700USD 55 incha model.

    Opet, kakav je i ovakav evropski model? na e-kupi kosta cca 1500KM, kakva je konkurencija u tom cjenovnom rangu?

    Gledam sebi tv da kupim u skorije vrijeme, ganjam bas nesto za gaminga i pomalo netflixa, ovaj hisense americki bi bio bas pogodak, al posto sam duduk za tv tako da nemam pojmare ni u koji tv da gledam.

    Da li je ovaj U8G uopste moguce naci americki model na EU tlu? Gledam na univerzalnom oni su postavili slike americkog modela, opet nesto kontam nemaju oni pojma sigurno da postoje razlike izmedju NA i EU modela
     
  17. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Pa pitaj ih. Oni znaju američke verzije Samsung telefona imati na stanju, možda imaju i Hisense tv.
     
    EL NINO CFC likes this.
  18. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Sta je trenutno best buy za 65" velicinu? Budzet mi je do 2.5k.

    Ako bih isao do gornje granice budzeta opcija je Sony X90J, samo mi nesto malo dimming zona ima. XH9000 sam nasao za ~300-400km manje, model iz 2020. godine. Cine se jako slicni, ali ne znam je li problem sto je vec 2 godine star.

    Sony X85J bih mogao za nesto sitno ispod 2000 uzeti, ali nema FALD.

    Hisense 65U8GQ ima dobre reviews, ali ne znam kakav mu je quality control i vjerovatno je upitna dugotrajnost.

    Za neke budget varijante sam naletio na Samsung AU8000 (ima ga prijatelj i cini se ok) i TCL C725 modele, oba za cca 1500km.
     
    Last edited: May 17, 2022
  19. igor.g

    igor.g Komšija

    X85J je koliko znam isti kao X85H. X90J je bolji u svemu od X90H osim možda build quality. Evropski Hisense preskaci, gledaj Panasonic, Sony ili Samsung. LG jedino ako ćeš OLED jer im je QNED serija IPS smece. Takodjer novi X90K je prepakovani X95J.

    U Svabiji za 1400eura LG Oled C1 65", trenutno best buy tko neće da izvali milju extra za Samsung S95B QD-OLED.
     
    Last edited: May 17, 2022
  20. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Panasonic nisam nešto uopšte uzimao u obzir, niko ih ne spominje.

    Phillips ima nekih modela što su mi zapali za oko, ali poteško je naći kvalitetan review, većina reviewera samo nabroji specifikacije.