Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Ma mijenjat ces ti opet za 2-3 godine :D Ja zadnji put kupio TV 2014. godine. Onaj 48H6400 sto je 10-20 ljudi na forumu uzelo tad. Sumnjam da nas ima puno kod kojih je jos aktivni i primarni TV :) Cekam da mu se sta desi, ovako zasad nemam razloga da ga mijenjam jer sadrzaj koji se gleda na njemu nije dovoljno dobar ni za ovaj TV, kamoli za sta bolje.
     
  2. donjapa

    donjapa Overclocker

    Dobar! :D:D

    Ma covjek samo gleda gdje ce novac potrositi, surova realnost. Ali postaviti cu sliku sa 55" i ovim soundbarom sto sad imam i onda 65" i novim soundbarom po njenoj zelji. Sve je krenulo od toga da ona zeli da zamijenim soundbar i woofer (LG SJ9) za nesto ljepse, a onda pregovori tamo vamo i pade 65-ca!
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Kod Dine je primarni i sad,kod mene sekundarni :) Moj grom spalio,zamjenio matičnu ploču,a Dino je mjenjao osvjetljenje panela,najbolji tv ikad :)
     
    selvin likes this.
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja kad se budem selio prodajem TV, prije toga - ne. Rodjak prilikom seobe polomio monitor. Monitor, ne TV. A TV je mnogo lakse slomit.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Ja sam selio 48H6400 dva puta vec. Ko zna, mozda i treci put bude :D
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Za vikend bio kod rodjaka, kupio nedavno novi 65" LG OLED. Nije high-end model, al nije ni onaj najlosiji sa 60Hz.

    Slika, nisam nesto impresioniran. Malo isprobali neke novije igre na PS5, isto nista posebno. Zapravo velika vecina na 60fps nije izgledala fluidno, fluidan bio jedino Spider-man u performance modu (fps oko 80-90).
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ovaj kod mojih je nažalost pri kraju, ali od 2014 nije gašen. Osvjetljenje valjda riknulo, kao da je neko baterijsku lampu iza panela upalio :D mislim da se ovo ne može popraviti? [​IMG]

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Ne znam, buraz je radio to osvjetljenje, nešto su naručivali na ebayu, dok on pročita post možda odgovori

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ebat ga, ovaj je u HR baki ne smeta. Ali stvarno top TV, zvučnici predobri, be treba nikakav sound bar. Smiješno kakve zvučnike imaju novi televizori

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Ista stvar se desila na mom Samsungu TU7000, sreća bio u garanciji, cijeli panel su morali zamjeniti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  11. selvin

    selvin Moderator

    I kod mene ima takva jedna tačka ali blaža. Kad se upali skroz bijela, vide se i sive fleke, ali dok ide normalan sadržaj ne vidi se to. A to na tvojoj slici je baš upadljivo. Sta i očekivati od tv-a starog 9 godina :) Realno, da mu nije ova dijagonala mijenjali bi davno, bez obzira na ostalo. Tad je 2014 ovaj tv bio ogroman. Kao sad da uzimamo 70-75".

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam na svom 48H6400 mjenjao pozadinsko osvjetljenje. Sav se uflekao i prosarao. Bjela puna fleka crnih i sivih a po krajevima ljubicasta izbijala. Promjenjen kompletan panel osvjetljenja. Velicina ekrana bjele boje i led diode na tom panelu rasporedjene. Na starom bilo vise crknutih nego ispravnih.

    Kostalo me 250km s rukama.

    Nije ko nov al jedno 90% jest.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    selvin likes this.
  13. donjapa

    donjapa Overclocker

    Evo malo prije/poslije 55" i LG SJ9 kojeg je kolegin sin izvalio iz zida (zbog toga je malo kriv na slici) i onda 65" sa Sonos Beam. Supruga cak i zid ofarbala... ocigledno sve dio plana.

    [​IMG]

    [​IMG]

    Sve u svemu zadovoljan, veceras neki film ili tekmu odgledati pa da vidim ima li razlike :)
     
    selvin, Eldorado, Picoooka and 2 others like this.
  14. Loki

    Loki Komšija

    Kod mene je slična situacija kao sa Hakerove slike. Ima 4-5 ovih bijelih krugova koji "probijaju" a u zadnje vrijeme i boje nikako ne mogu naštimati... Ne mogu da skontam koja podešavanja treba da diram. Mislim da je sve do pozadinskog i da se bezveze mučim.
    Ako nije tajna kada si tu zamjenu radio i gdje (može i u PM). Hvala.
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nije tajna druze. Odradio mi lokalni RTV mehanicar. Led rasvjetu narucili preko ebaya i on mi ugradio. 180km ebay i 70km majstor.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Loki likes this.
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ja imam neki Tesla TV od 32incha i riknulo mu pozadinsko osvjetljenje, pa sam kontao da se malo poigram sa ovim isto sto kako si ti uradio.

    Reci mi koje LED si uzeo, jesi li identicno zamjenio one trake ili si uzeo neke pa si vise ih zgusnu0/zbio? Jel bilo dovoljno struje da ide preko napojne od TV-a ili ti je elektricar pravio neso sa strane.

    To te pitam jer sam bas gledao jedan odlican video na ovu temu i pravo mi se svidjetlo, doduse ovaj je bas isao do ekstrema.

     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Mi smo nabavili orginalni dio za moj tv i samo uradili zamjenu.Nije blo nikakvih prepravki.
     
    EL NINO CFC likes this.
  18. iPlay

    iPlay Komšija

    Da ne otvaram novu temu, na Samsung TV 55" počelo u donjem lijevom ćošku probijanje bijelog svjetla. Da li je osvjetljenje otišlo ili panel?
    TV mi je još mjesec dana u garanciji tako da sam zvao servis da dođu po njega.
     
  19. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Da li se vidi po danu ili samo navecer u mraku ? Ako je samo u mraku tesko da ces zbog cloudinga izganjati jer i ja imam u gornjem i donjem lijevom uglu zadnjih par mjeseci i to grozan clouding kada gledam filmove i serije navecer,a sve je bilo ok 4 i pol godine.I meni je ostalo jos malo garancije do 20 juna o_O

    Ako se vidi i po danu reklamacija prolazi 100%
     
    Last edited: May 9, 2023
  20. iPlay

    iPlay Komšija

    Vidi se u bilo koje doba na svijetlim površinama. To sam primjetio jučer tek. Ovdje kod System and Support. Navečer se još više primjeti. Garancija mi važi do 28.06.2023. godine.

    [​IMG]