ODGOVOR NVIDINAVIJACA ATI HMMMM

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by pentium4-athlonxp, Jun 24, 2004.

  1. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    1.POST NANI

    O kojoj nvidii mi pricamo, o onoj sto laze na svakim sintettickim testovima, o nvidii koja koristi bilinearno mjesto trilinearnog filtriranja, o nvidii kojoj CPU/DDR radi u prosjeku na 20% brzoj frekfenciji, o PCB-u koji koristi 2 molexa za napajanje, koja pored svega nabrojanog ima slabiji ekranski prikaz i koju X800XT kartice deru kad se uključi 4xAA i 8AF.
    O kartici koja kako rece kolega kosta 1800 maraka i koja koristi vodeno hladjenje, pa gdje bi ATI-u bio kraj da sve ovo napravi.

    2. POST NANI

    Pojma nemaš i slobodno nemoj izviniti. samo da mi je znat kako vi Nvidioti mozete tako glupi da budete ali pogledaj sto drugih linkova od Anandtecha, 3DGurua, tomshardware-a pa onda seri majke ti a ne uzeti link sa googla, jadno i pateticno. pa kad zaradis kupi si 6800 ultra imat ces barem besplatno grijanje u stanu . Nvidia ne moze Ati-u noge lizati kad se ukljuci antialiesnig a pogotovo anisotropia pod jedan, pod 2 ATI ima puno bolji ekranski prikaz a o kvaliteti shadera nema potrebe ni pricati ovo je nVidiin finalni ………

    To je glavni razlog kupnje ovako skupih kartica a ne sirova snaga Nvidie koja dolazi do izrazaja u 3Dmarku 2001SE.

    1. POST CRAZY;

    Neznam ni ja puno toga, al bar kad nesto pricam onda znam o cemu pricam, i ne lupetam gluposti.
    Cinjenica je da i ATI i nVidia varaju, al pitanje je sto je VARANJE a sto OPTIMIZACIJA u driverima?! A ti P4-axp pogledaj malo koje PS koristi nVidia a koje ATI u FarCry-u. Iznenaditi ces se, al evo da nebi trazio nv-PS1-1 a ATI PS.2.0 . To dovoljno govori.
    2.POST CRAZY
    Pa govorim o X800 i 680ULTRA!!!!!!!
    x800 izvodi igru u PS2.0 a 6800 ULTRA u PS 1,1. !!! I taj patch sto spominjes? Jel izasao? Nije! Kad izadje vidjet cemo kako ce biti, ali do tada....

    Odgovori na sva vasa zamrsne argumente sa puno rupa cete naci na linku. I nemojte reci da neko ili nesto vara ili cete reci PC expert je bio na placenoj listi nvidie?

    LINK:

    http://www.pcekspert.com/articles/224-1.html

    E sada mi dakle recite vi ko je bio u pravu na svaki podebljani dio teksta.

    nvidii kojoj CPU/DDR radi u prosjeku na 20% brzoj frekfenciji, kome radi cpu I ddr u prosjeku 20 % vecoj freq????????????’

    bilinearno mjesto trilinearnog filtriranja, ko to koristi I koliki je pad u performansama kartica sta je sa ati-em nesto je pao ??

    I kao slag na tortu nani rece sirova snaga nvidie pa gotove sve mozete ovdje procitati u zakljucku na pcekspert-u.
    ko se oslanja na sirovu snagu?

    I jos nesto ovdje nije bio u testu GAINWARD a da je bio lose bi vam se pisalo a jos nesto pogledajte cijenu navedenu za x800XT PE

    Ukoliko pazljivo procitate recenziju vidjecete sve I sve ce vam biti jasno dragi posjetioci foruma HWBASE. I mislim da vise nije fazon govoriti da je ati brzi sve je DOKAZANO.

    KO SE ZADNJI SMIJE NAJSLADJE SE SMIJE!!!!!!!!! HAHAHHAHAHAHAHAH

    ENISE NADAM SE DA OVO NECES BRISATI! Ovo je malo da im dokazem ko je bio u pravu!!!!!!

    SVE STO SAM NAVEO U SVOJIM POSTOVIMA OVIM CLANKOM JE ARGUMENIRANO!!!!!!!!!!!!!!!!
     
  2. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Zaboravio sam podebljati da ATI ima boji ekranski prikaz

    SAMO SE BACITE NA CLANAK
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    ma ti se živciraš oko gluposti.
     
  4. Shenron

    Shenron Komšija

  5. Esh

    Esh HWB

    rasprava je dobra stvar, samo bez tolike upotrebe caps-a i size tagova molim
     
  6. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Zavrsna rijec sa review-a....

    Uglavnom, u ovom "kolu" borbe između ATi-a i NVIDIA-e pobjednik je NVIDIA. Kako kod nas ima dosta onih koji se ponašaju kao da su na platnom spisku ATi-a vjerujemo da će biti onih koji će probati omalovažiti GeForce 6800 seriju. No, to uopće nije bitno - činjenice govore za sebe.

    Crazy to sam procitao nije mi jasno zasto da ponovo citam.

    Enise izvinjavam se!!!!!!!!
     
  7. Shenron

    Shenron Komšija

    Sorry enis .
     
  8. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    DžŠŠŠŠŠ

    Isto tako 8)
    Ne zamaraj se glupim stvarima!

    ...je moj moto!