Odrzavanje custom vodenog hladjenja

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by heroic, Jan 31, 2019.

  1. heroic

    heroic Komšija

    Overclockam, ne rendam, workload moze biti 100%, obicno je to kraci period, ali nije iskljuceno ni da bi moglo biti recimo sat-dva.

    Ove temp od 80+ su na stres testovima, u gamingu je to manje, a moji programi su negdje izmedju, rekao bih blize gamingu nego stres testovima.

    Push pull sam jednom probao, temp se malo smanjile, a buka puno povecala tako da otpada :D
     
  2. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Na 8700k? Meni je to nepojmljivo jer imas custom loop...
    Ako pushpull ne pomaze, onda nece nista jer nema sanse da se voda ne ohladi sa 4 venta na radijatoru. Ili ti nije blok nalegao, ili si pogresno spojio loop; treba pumpa-cpublok-rad-res
     
  3. thes1nt

    thes1nt Aktivista

    prespor rpm pumpe?
     
  4. heroic

    heroic Komšija

  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Meni su te temp sasvim ok za 8/16 jezgri procesor i taj test. U normalnom radu nece ici preko 70.
    Ima i ono da je do samog cipa, ubo si takav primjerak.

    U pravilu tih 5GHz ide na jednu jezgru, ti testiras svih 8 na 5GHz.
     
    Last edited: Feb 8, 2019
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ja hladim dva xeona a oc-ani svaki pojedinacno trosi vise od 9900k oc-anog, plocu i graficku sa 360+120 i nije nikada prismrdilo 87c, ali naravno ima i do toga da se sa manjih cipova ne moze toplota efikasno odvuci, no to opet znaci da ces malo dobiti vecom zapreminom jer nije problem u hladjenju vode ngo u odvodjenju toplote - tu glavnu ulogu igra kvaliteta bloka i pumpe.
    Koja je debljina tog 280 radjatora?
    A s druge strane, sto kazes kada vec rastavljas, mozes i ubaciti 140, u tom slucaju ides pumpa-140rad-cpublok-280rad-res

    Generalno 120 profil je efikasniji kod vodenog zbog statickog pritiska 120 ventilatora.
     
  7. heroic

    heroic Komšija

    240mm je kod mene (ekwb PE model, srednja debljina), tako da bi bilo 240+140. 120 je bolji, ali 140 mi odgovara zbog postojeceg venta, samo montiram radijator. Ma znam da je efikasnost bitna, ali veci radijator = manje buke od ventilatora i pumpe, zasad (na 8700K) rade na relativno manjim obrtajima, ne zakuca nikad 100%. Vidjet cu, mozda prvo probam sa trenutnim setupom, pa onda uradim ovu prepravku.

    Koji Xeoni?
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    x5670
    pa kad rastavljas, stavi onda i taj 140 i cao :D
     
  9. heroic

    heroic Komšija

    Ma ubit ce me zena ako kupim jos jedan saraf a ne radijator :D

    Sad kad spomenu Xeon, imam zelju da sastavljam neki server ili workstation :D Sad je to kod mene sve u Azurnim oblacima, dzabe sve stotine jezgri i terabajti rama kad nema cejfa sastavljanja :D
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    ma naruci na adresu od druga pa sastavi kada sve stigne, sta ona mora znat :p
    a za sastavljanje servera, javi se kada budes imao vremena i para :D