Online igranje COD4 na epn serverima .. potrosnja ?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by bINARY cODE sOUND, Sep 21, 2008.

  1. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    Pozz svima.Zanima me jedna stvar vezano za online igranje.Naime , mali brat konstantno igra COD 4 na epn serverima , i zanima me jeli ide puno saobracaj sa online igranjem.Recimo koko mb/h , jer sam primjetio u zadnje vrijeme da mi nest brzo raste potrosnja :S.Unaprijed hvala na odgovorima.
     
  2. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Ja sam to testiro i na Cod2 i na Cod4 kad je izasla. Cod2 ti je jedno 15DL/10UL, a Cod4 ti je 20-25DL/15-20UL. Jasna stvar da kad igras 3-4 sata dnevno ode stoja DL-a i UL-a samo na CoD, a kamoli sta drugo. Nek ti buraz smanji malo, i ja sam moro. :D
     
  3. Moncho

    Moncho Komšija

    ove brojke ovise o broju igraca na serveru. Ove gore brojke sto je konjislav naveo su tacne za servere koji su prilicno ispunjeni,dakle 25+ igraca.
     
  4. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    aha , znaci 25kb/s x 60sec = 1.5mb , odnosno 90mb po satu igranja :S.jbt ovo je puno.hvala svima na odgovorima.
     
  5. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Kako si to izracunao?

    Konjislav je govorio kako CoD4 trosi 25MB DL po satu, a ne kB u sekundi.
     
  6. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    25kb po sek. pa ti racunaj , ili ako mi je racunica slaba , "prosvijetli" me svojom :)
     
  7. Moncho

    Moncho Komšija

    nisi skontao drze :0. Poenta je u tome da skida 25 MB za sahat igranja, a ne da skida 25 kB po svakoj sekundi.
     
  8. JasonH

    JasonH Aktivista

    Znaci kada se igra 5v5 , 25 MB po satu?
     
  9. Moncho

    Moncho Komšija


    izgleda da ja sam sebe moram kvotati.
     
  10. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    ahaa , znaci 25mb /h , a haj mi jos reci , jeli ima utjecaja broj igraca na serveri na saobracaj ?
     
  11. artemis

    artemis Komšija

    Pa navedeno ti je u postu iznad...
     
  12. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Pa ja inace i igram na serverima sa po 22+ igraca.
     
  13. Loki

    Loki Komšija

    Hajd' nabaci usput IP adrese za te epn servere ako ti nije mrsko. :D
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    a zar nema EPN cable zonu sa COD-om?
     
  15. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ako igra na EPN-u, ne mora značiti i da je EPN-ov korisnik ;)
     
  16. GV

    GV Komšija

    Možda čovjek i ne zna da može igrati preko free zone
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Mozda i ti ne znas da ne mozes igrat na epn serveru preko fri zone? :smt003
     
  18. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    hahahahahhaha , a meni se smije :p .shala , nego thx za info , vezano za igranje na "Free zone by epn" jer jesam "njihov" korisnik .samo jos jeda info , jel se mora stogod podesavati radi igranja "for free" ili ... ?
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    LOL, pa sto ne rece da si epn korisnik. Pristekaj se na fri zonu, pokupi IP adrese servera, dodaj u favorite i deri normala. Bar je tako na bihnetu.
     
  20. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    jbg imaju na free zoni epn-a samo COD2 ... i da usput nevezano ftp server je odavno down :p