Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pa kad su najpovoljniji. Na zapadu fakat precijenjuju neke sitnice. Što je ovamo par dolara na .de ebay-u 15-20€.
     
  2. darsh

    darsh Aktivista

    Normalno da je većinom HK i Kina kad nismo u EU a ograničenje 50KM, pa kad te ispadne skupa poštarina + guljenje carine nije nitko lud da naručuje nešto iz EU, u HR ljudi masovno naručuju iz Alzashopa, Computeruniverse itd.

    Evo ja sam neki dan naručio Logitech Z150 zvučnike iz UK pa živa komplikacija na carini i pametovanje a još je cijena mizernih 10 funti.
    A to da se krade i mulja stoji i od strane kupaca i pošte.
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    A nebi bilo komplikacija na carini da si narucio stvar iz Kine vrijedniju od 50KM? To se roba iz Kine/HK ne carini? Super, nisam znao to.
     
  4. black

    black Komšija

    Ma zavisi kako oni procjene , meni nisu ocarili dvije maticne u jednoj kutiji svaka po 120 KM vrijednosti iz Amerike.
    Bile su industrijske ploce pa su vjerovatno manje vrijedno izgledale.
     
  5. darsh

    darsh Aktivista

    O čemu bolan pričaš, pa vidiš da je ista komplikacija naručio iz EU ili Kine, normalno da ljudi onda većinom naručuju iz Kine kad je free shipping.
    Nisu oni ludi, čim su vidili royal mail i logitech uslijedilo je pametovanje da ne može vrijediti 10 funti.
     
  6. Mujka

    Mujka Komšija

    ja sam od 100 narudzbi samo jednom imao problem kad su mi procjenili paket sa iherba na duplo vise $ to sam rijesio telefonom paket je vracen i ponovo ocarinjen
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Koliko treba da stigne posiljka iz engleske otprilike, ima li neko vrijeme otprilike?
    Cekam jedan vazan dio za telefon pa ne mogu docekati/
     
  8. anel007

    anel007 Komšija

    sve preko 10 dana je puno, meni je znalo stici i za 3 dana
     
  9. donjapa

    donjapa Overclocker

    Pozdrav, da l' zna tko gdje je najjeftinije uzeti OnePlus One sa shippingom za Swe? (I da li se isplati uzeti?)

    Hvala.
     
  10. black

    black Komšija

    Najjeftinije je direktno uzeti , 600 KM dok kod kineza najjeftinije je 335€.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sad kad je izašao Meizu M1 Note sa istim ekranom, OnePlus mi djeluje preskup. :)
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Regularno mi je stigao shipment sa dx-a. Doduše čekao sam oko mjesec dana regularno da dođe.
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Uradi whois domena ako su kinezi bjezi. :)

    Edit: Izgleda da nisu. Moja preporuka za cvike shadestation.co.uk, takav profesionalizam se rijetko viđa.
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma nista mi ne kaze, osim da je domena kupljena u danskoj, ako se ne varam.
     
  16. anel007

    anel007 Komšija

    sta ce ovo biti, gledam i ne vjerujem, posiljka ide obicnom kineskom postom kao i sve do sad sto sam narucivao

    [​IMG]
     
  17. anel007

    anel007 Komšija

    ^ evo sad postar donijeo ovo, 8 dana kina-bosna je za spomenik im podici :mrgreen:
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    do koje vrijednosti se ne plaća porez i carina na pakete.
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    50KM.
     
  20. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ja sam donosio paypal potvrde za pakete preko 50KM na zahtjev carine i nisu mi obračunali PDV... Vrijednost nije prelazila 100KM