Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kako mi se samo Skrill posra na glavu.
    Kod njih akaunt 6-7 godina, stotine transakcija ali dzaba kad Bugarska bagra radi.

    U aprilu uradio upload od 100 eura ko bezbroj puta dotad i par puta kasnije, dolazi mail prije nekih 6 sedmica kao nisu dobili tih 100 eura.
    Pogledam svoje bankovne transkacije, vidim pare otisle, zovem banku, kaze lik sve ok sa transakcijom.
    Pisi support-u, ni mukajet, pisi opet, nakon 3-4 sedmica dolazi odgovor daj nam izvod iz banke.
    Posaljem izvod, hvala vam, javit cemo se nakon 24-48 sati.
    Jos 7-8 dana cekanja, hvala sto ste nam poslali izvod ali zao nam je, vec poslali smo vas "dug" na "Advaro" (legalni lihvari), to sad morate sa njima rjesavati.
    100 eura nestalo u magli, i jos ce ovi sad poslati "cestitku" od 150.

    Odgovorio sam im na zadnji mail poprilicno smireno, ali sutra cu probati zvati Englesku direktno jer ni na ovaj mail necu dobiti odgovora Boga pitaj kad.
     
  2. donjapa

    donjapa Overclocker

    Trebao si odmah zvati.

    Ja sam imao problema kada sam skidao novac sa Freelancera, skidao ga dugo te nije bilo nikakve provizije (fee). Ali eto jednom, bas kada sam skinuo veliku sumu, bila provizija i dobro su me oderali. Odmah sam zvao i rekao da nije legalno to da rade, da uvedu bez ikakvih dodatnih obavjestenja etc. Support rekao da ce me legalni team nazvati cim budu "in office". Ja bio u BiH i sjecam se da su me zvali, slaba mi veza tad bila, ali je gospodja bila veoma druzeljubiva i objasnila da, kada stisnes na ono "I accept..." da zapravo prihvatas i njihova pravila igre koja kazu da oni salju update ali da nisu obavezni svi prihvatiti ponovo bla bla.

    Tad sam halalio i nisam ih od tad koristio, ponekad samo manje sume da bi imao na kartici kad idem na godisnji i slicno, samo PayPal od tad.

    PS (Kada zoves Englesku, dodjes u Call Centar u rumuniji, bugarskoj - primjetiti ces i sam po naglasku, ali samo guraj to gore i budi malo "bezobrazan" i sigurno ces izgurati. Sretno)
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma vidio sam odmah da su Bugari po potpisima u mail-ovima.
    Zapravo na svaki mail je prvo odgovor bio "We have now escalated this matter to a more senior team here at Skrill", i onda bi se to oteglo na jos brdo vremena.
    Prakticno su se odgovori na tri mail-a razvukli na pet sedmica.

    I to su me danas lock-ali, znaci cisto namjerno odugovlacenje i izigravanje.

    I onako hladno rjesavaj eto sad to sa Advarom, ni rijeci o vracanju para koje sam im vec dao.

    I za telefon cu sutra popusiti 10 eura sigurno, jer ce biti cekanja i prebacivanja vec vidim.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni danas stize item koji sam narucio jos nekad prosle godine. :smt005 :smt005 :smt005
     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    I meni od januara :D
     
  6. sumeir

    sumeir Komšija

    Meni je pakat došao vrijednosti preko 150 KM ali samo poštar naplatio 3 KM
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nastavak price o Skrill-u, znaci isto kao da pricas sa zidom, jednostavno ljude boli neka stvar.
    Advaro mi je poslao cestitku od 200 eura, znaci 300 eura za upload od 100, divno.
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Primih lovu na paypal (family & friends) i spuca ga na pending, ovo mi se ranije nije desavalo, nema one opcije confirm reciept kao kod klasicnog slanja love. Koliko ce ovo biti na cekanju?
     
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ima opciju, samo mora malo "dublje" pokopati po onom "transaction listing-u" sto mu nudi. Takav je slucaj kada ja saljem za BH, uvijek moram potvrditi, cesto i 2 puta. Ne znam dal' taj sto je slao koristi noviji interfejs PayPal-a (u njemu je malo teze naci) ali moze se prebaciti na stari i onda potraziti.
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Mozes li mi objasniti gdje je tacno to, printscreen ili nesto, da objasnim posiljaocu.
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Koliki je limit za plaćanje ako mi još nije verifikovana kartica? Ima dva dana da sam dodao karticu a još koda nema na izvodu. Mogu li platiti išta sa njom?
     
  13. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ne znam kako ranije nisam vidio ovo pitanje. Printscreen ti ne mogu jer nemam aktivnih transakcija koje "cekaju", skoro svima kojima placam dobiju direktno, osim BH.

    Ali evo dok sam ovo kucao odlucio sam poslati jednom kolegi s foruma nesto novca u svrhe testiranja :D

    http://pokit.org/get/?cc369e6cdd9ae160d ... efe124.jpg

    E tako kod mene izgleda, i onda moram kliknuti taj "Confirm Receipt" da bi on dobio lovu, i onda mi on kaze da mu ne bude vise pending.
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Hvala puno, evo ga na available balance sad. :)
     
  15. donjapa

    donjapa Overclocker

    NP
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    joj ovog amazona i ponuda sa istog
     
  17. sumeir

    sumeir Komšija

    Zamolio bih preporuku odakle naručujete farmerke.

    Tražim "klasične modele" znači jok ono izlizano, izaprano, poderano i usko. Već jednobojne klasične modele.

    Hvala.
     
  18. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Da li je neko narucivao donji ves odnosno boxerice sa neta? Ovdje kod nas ako je ista boljeg kvaliteta je brutalno skupo.

    Nasao sam na thehut jeftino ali imaju samo s, m, l velicinu a meni ne rijetko trebaju xxl pa me to buni, inace su cijene super. 15 dolara 3 para.

    http://www.thehut.com/mens-underwear/ja ... 97360.html
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ebay?amazon?
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    Jest da u zadnje vrijeme previše pitam, ali šta se može :D

    Dakle, pošto sam dosad imao jednu debitnu Visa Electron karticu, s njom sam dosad uvijek plaćao. Međutim, svaki mjesec mi skida 2KM za vođenje računa. Ja tu karticu ne koristim niti za bilo šta drugo, jer nisam u radnom odnosu, već samo uplaćujem i kupujem. Drugu karticu sam uzeo, jer mi predloži radnica u banci, tj. RF Club paket, ali je Maestro i ne može se uvezati na Paypal i slične servise. Isto je debitna, i na njoj nemam ništa na računu otkako sam je uzeo. Ne plaćam naknade za tu Maestro karticu. Doduše, ovaj paket podržava internet bankarstvo i mogu pratiti transakcije za obje kartice putem aplikacije na telefonu. Može li se šta s ovom Maestro kupovati putem interneta i je li to sigurno?

    Druga opcija je da koristim od roditelja neku od kartica. Mati ima nekih debitnih i kreditnih (Visa, Mastercard). Ova NLB banka nudi neki 3D Security sistem zaštite koji sakriva br. kartice i prevodi ga u enkriptirani oblik, tako sam shvatio na osnovu toga što su napisali. Pa je pitanje da li je rizično ići preko kreditne, možda da to uvežem na Paypal, a ove svoje otkažem, jer ne kupujem puno ni često (uglavnom džidže kao što su maske, folije i tako to).