Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Sto se tice one konverzije za Paypal, ja na accountu nemam opciju da promijenim to da banka vrsi konverziju i da mi je to default. I sad kupovao nesto, pojavi mi se novi interfejs i nisam vidio opciju da to promijenim, sjetim se da je neko isto govorio, ali ugledam slucajno.

    Kliknete na ovaj link gdje prikazuje odnos BAM i USD i ispod se pojavi ovo sivo polje:
    [​IMG]
    Onda kliknete na conversion rate options i dobijete:
    [​IMG]
    Naravno ovdje selektujete drugu opciju i dobijete na kraju iznos u USD, tamo gdje je maloprije stojalao u BAM:
    [​IMG]
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Vidi dolara sunce mu, gotov ko euro.
     
  3. donjapa

    donjapa Overclocker

    Eh, nadati se da ostane takav, i da bude i jaci :D
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Dobio uplatu paypalom 700 Eura, provizija 25 Eura. Dobio standardnim putem (devizni racun) isti iznos, provizija 0.5 Eura. Hebo paypal
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Je li ino transakcija? Ne znam kako tako mala provizija, jedino da nije sta posiljalac vise platio?
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Jeste, ino, iz Norveske.
     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Posiljalac ti platio troskove.
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    Vedo, da ti posaljilac plati troskove putem PP-a izadje ga veoma malo, a tebi ne uzmu nista. Ako mi placamo prilikom primanja novca placamo 3-4% cini mi se, a ako oni placaju, onda nesto veoma sitno. Kad god radim s ljudima preko PP-a uvijek ih zamolim da oni plate fee i ako zele da oduzmu npr taj dolar sto plate. Na vece sume bude to i par dolara, ali opet puno bolje nego kad ja placam.
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Moja preporuka da NIKAD ne koristite USPS za dostavu pošiljke. Od februara 12. čekam da dostave. Prvo su paket nosali malo po Americi, pa je 3 dana skupljalo prašinu u Los Angelesu, pa su ga prebacili do New Yorka, a za to im je trebalo 5 (pet) dana! pa iz New Yorka do Istanbula!!! pa iz Istanbula nakon 2 dana u Bosnu i evo u Bosni 6 dana skuplja prašinu. Prosto nevjerovatno kako nesposobna kompanija. Pa ovi su gori od naše pošte. A dostava košta minimalno 30$. I to je paket nešto sitno. Da mi je neko pričao ne bih mu vjerovao. DHL iz Kine za 20$ dostavi u BiH za tri do pet radnih dana.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja nisam nikada imao problema sa USPS-om, plus što je često jedini izbor za kupovinu sa US ebay-a.
    Jednom mi je iz Los Angelesa paketić stigao u Sarajevo za 7-8 dana.
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ovo je moje prvo, a po svemu sudeći i posljednje iskustvo sa njima. Baš sam razočaran.
     
  12. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Da nemas puno izbora sto se tice posiljke iz USA, oni su naj jeftiniji i salju na nasu postu.
    Alternativa je UPS, Fedex, DHL koji kostaju $50-100 po posiljci + spediterske troskove u BIH.
     
  13. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Meni je USPSom isto tako poprilicno sporo doslo jednom, koverta, tracking je pokazivao da je uslo u BiH nakon sedmicu-dvije cirka, ali je meni paket stigao skoro nakon mjesec dana.

    Prosli put, poslano oko 20. decembra, oko $30 dolara postarina, galon necega je bio u pitanju :D, i stiglo je u drugoj polovici januara, ali tad su bile guzve pa je bilo nekih zastoja izgleda. GitHub mi je poslao neku majicu u Novembru, i ona je isto stigla kad i taj galon, a razlike je bilo mjesec u slanju posiljke, tako da kontam da je negdje kod nas zapelo.
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Velika je razlika između USPS First class int'l, USPS priority mail i USPS express.

    Prvi je najjeftiniji i najsporiji zna otegnuti i do 2 mjeseca ali obično stiže za 15-20 dana, drugi 5-10 dana bilo gdje u Americi do nas i treći oko 5 dana.
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Priority Mail International Parcels

    Ovo piše kod mene, pa ne znam gdje potpada.
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Zbog čega kod nas onda čeka 6 dana? Dan dva na carini uvijek je prosjek za takav paket. Daj nam tracking.
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ta ruta je ok LA-NY-IST-SA, samo je nešto sporo to išlo još vikend i praznik kod nas pa se sve sastalo. :)
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nije im u americi bio praznik a pogledaj koliko vremena se tu izgubilo. Dok dođe ja zaboravio i da sam naručio :D Znali su mi Kinezi brže poslati :lol:
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Šta je sad ovo:
    Da čovjek poludi. Čitav dan sam u kući, jutros sam bio budan (piše da su pokušali dostaviti 20 do 8 ) i navodno nisu mogli dostaviti. Pa ko koga ovdje pravi budalom :evil: Gdje da se obratim za ovaj paket?