Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Suppa ja sam iz Zenice i preuzeo sam u pošti nisam išao u carinu.
     
  2. sumeir

    sumeir Komšija

    Jeli ko šta naručivao preko JD Sports skoro, kako ide oko pošiljke kad dođe do Bih, jeli inače sve carine ili kako. Imam narudžbu od 100 KM i dođe mi e mail od nakog špeditera kao da obrade sve za 50KM + PDV + Carina.

    Plus mi traže kopiju lične i CIPS prijavnicu

    Pošiljka je trenutno u Hrvatskoj.

    Jeli ko imao slično iskustvu, ovo mi za carinu dođe haman ko za čitavu narudžbu.

    Hvala
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Jesam ja neke sitnice, cover za mobitel. Uplatio 17.02. stiglo mi jucer na kucna vrata. I koliko sam skontao salju na Njemacku pa otuda za Bosnu.
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Moram si narucit
    znaci malo manje od mjesec.
    Mogao bi si to se ispostovati.
    Znal ko kakvo ej cudo ?
    i da ganjam neki ovdje ?
     
  6. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Nemoj taj !!!!
    ovaj sam sebi uzeo : http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_282317.html , sad su out of stock , znači neki sa S905 2GB rama npr: http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_321409.html ovaj je čak i bolji 16GB prostora.

    Dobra stvarčica , pravi HTPC android ,spojio miš i tastaturu ,superiška.

    za 12 dana je stiglo do Sa , čekao sam sedmicu na carini (nisam ništa dodatno platio) , poštar donio:)
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    MA nemam sada valjane adrese da narucim.
    hahaha, imal ko da naruci dam cash.
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    U četvrtak mi dođe paket iz kine, naplata 3,5 KM, a za paket iz amerike mi uzeli 9,5 KM. Kada sam pitao u pošti zašto je 9,5 KM a ne 3,5 KM kaže mi lik da je na pismene pošiljke 3,5 a za pakete 9,5 KM. Zašto su mi onda nekoliko dana kasnije naplatili manje, ko će znati. Ovo izgleda kako im se prohtije, ili za narudžbe iz zapadnih zemalja uzimaju više :)
     
  9. black

    black Komšija

    Jos jedno iskustvo sa WinWinom , odem u utorak u radnju u Hrasnom. Po dobrom obicaju nemaju 8 GB DDR3 stick na stanju ali kao ima u Istocnom Sa. Cijena na stranici je bila 68 KM , dodjem u IS cijena 77 KM i jos nisam dobio fiskalni.
    Nije mi jasno kakva je to kompanija koja nema 5 plocica rama na stanju.
     
  10. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    U WinWin cijena se razlikuje online (jeftinije) i u radnji ! Napraviš online kupovinu i odrediš gdje da pokupiš robu(sačekati 4-5dana) ili da ti pošalju na adresu (15KM ili ako je preko 500KM narudžba ne plaća se dostava) , nisam ni ja dobio fiskalni za case.
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Obračunali ti PDV a nisu izdali fiskalni. XD
     
  12. donjapa

    donjapa Overclocker

    A bice da nisi ni trazio fiskalni? :)
     
  13. black

    black Komšija

    Pao lafo sistem , a meni se zurilo nisam imao rama u kompu
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jel ko koristio Airmail economy način dostave preko shipito.com? Za koliko paketić stigne do nas?
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ljudi slomisao sam se da aktiviram, paypal account, neće nikako da linkuje karticu, ni moju ni supruginu, različite banke, a na karticama je odobreno online plaćanje i ima novca.
     
  16. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Jel ti javlja neku gresku na paypalu?
     
  17. Minx

    Minx Aktivista

    Re: RE: Re: Online kupovina - diskusije

    20-30 dana
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

  19. bhd

    bhd Veteran foruma


    ako i kad crkne, bit ce veselo oko garancije :D
     
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma javlja, check card info, ili try another card. Imam dvije kartice Visa i Master.
    Evo sad javlja "We're sorry. That credit card is already linked to the maximum allowable number of PayPal accounts. Please link a different credit card."
    A nije nigdje povezana.