Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Odustao sam i povezao supruginu karticu, ove moje ne rade iako je u banci odobren limit za online transakcije.
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Da te još upitam jel moguće pratiti ove pošiljke? Jer vidim da su predane USPS-u. Čak ima i neki njihov tracking broj.
     
  3. Minx

    Minx Aktivista

    Ne, broj je mislim samo za us a poslije grickas nokte :D
     
  4. joyjoy

    joyjoy Aktivista

  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  6. anel007

    anel007 Komšija

    klasican primjer hakovano accounta, covjek je prije prodavao ove kojekakve bobe i budalastine i odmah nakon toga elektroniku za male pare

    kao sto je prosle godine bio slusaj sa onim sd karticama
     
  7. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Postoji ebay zaštita u slučaju plaćanja paylay ali ko ostavi podatke kartice može biti problemćića tipa kartica će biti stornirana (istovremeno) , dobije se nova kartica ubrzo a banka tuži i dobije se povrat ali kome treba ta zafrkancija , btw. Probao sam platiti sa paypal ali je odmah canceled (dobit ćete email pa probajte kasnije) , payment nije prošao od paypal , email sam dobio kasnije:

    SanDisk Ultra II 480GB SSD 2.5" SATA Disk (SDSSDHII-480G-G25) Solid State Drive


    We’re writing to let you know that an unauthorized third party may have accessed the seller’s account to list this item. The item has been removed from the site, and the transaction was cancelled. We ask that you take the following precautions:

    If you already paid for the item:
    - You may be protected by eBay. Open a request with the Resolution Centre by visiting:
    http://resolutioncentre.ebay.co.uk/
    - If the transaction doesn't qualify for eBay’s protection, please immediately contact the payment service used to request a refund.

    If you have not paid for your item:
    - Consider this transaction canceled and do not send payment.

    In this situation, your account was not accessed by the third party involved.
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kupio sam nesto preko banngooda 12.2.2016. i evo jos cekam artikal
    ovo je sve lutrija,nekada dodje za 15 dana a nekada za 2 mjeseca :D
     
  9. efo

    efo Komšija

    Fakat. Ali su dosta pouzdani što se tiče eventualnih problema sa artiklima. Ukratko, naručivao sam sa banggood-a barem 10-15 artikala i nijednom nije bio problem a da ga nisu riješili (jednom vraćen novac, drugi put dobio malo feleričan sat, i ponovno ga poslali i sl.)
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ja par puta dosad kupovao sitnice za telefon preko banggooda, i svaki put dosoo u roku od 20ak dana.
    Uzmi tracking i znaces otprilike sta se desava
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma kupovao sam i ja,znali su mi i ponovo slati,i refundirati ,mislim da mi nikada nije doslo brze od mjesec dana sa banggooda
    nisam se jos ni javljao prodavacu,sacekati cu jos malo,mada bi trebalo doci vec
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Tražio sam refund na jednoj stranici, uradili su mi refund, na paypalu piše da su pare prebačene na karticu, međutim njih na kartici nema. Ovo je jučer bilo, a ja sam danas provjeravao i nema para na kartici. Nema ni na paypal balance. Šta je u pitanju?
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    treba par dana da sa paypala legne na karticu, obicno od 2 do 4 radna dana.
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Meni je inače bilo instant. Hajde dobre je, prepao sam se da nisam ostao donji za fine pare :)
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Refund nikad nije bio instant. Uvijek treba par dana da se pare vrnu nazad u banku.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja nisam znao da se moze trazit povrat PDV kad kupujes sa ebay co.uk.

    Kupih danas polovan ram, covjek mi uredno uradi refund od 20% jer smo mi van EU.
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kako to tražiti?
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Uvijek mi izbije VAT kad kupujem u ozbiljnim prodavnicama iz EU.
     
  19. donjapa

    donjapa Overclocker

    U zadnje vrijeme sam imao dosta problema sa narudzbama, kako iz Kine tako i lokalnih, evo iskustva:

    Ebay - nekakav cover za telefon, dosao sav zguzvan, podnesem odmah za povrat novca, u roku od 2 dana mi rijese i dobijem nazad pare.
    Ebay - sad mi stize drugi cover, veoma slicna situacija, odmah podnesem za refund, kad ono automatski refund odmah $5 nazad kroz PayPal instant, uz poruku:

    This return is now completed.Good News! For being a regular buyer on eBay and a valued customer, we've issued a $4.79 refund to your PayPal account, and you get to keep the item too. PayPal transaction xxx.

    Lokalni webshop me 3 mjeseca drzao na customer supportu zbog nekakvog ulja sto sam narucio, na kraju odem na PayPal i pokrenem dispute, malo je duze trajalo, ukupno oko 3 sedmice, ali mi i to isplatise, a prije par dana mi dodje i ulje to, razbijeno pakovanja, i naljepnica Svedske poste "Zao nam je, ali je paket ostecen prilikom prevoza...". Kontaktiram nazad tamo, kazu ostavi sebi to iskoristi koliko mozes (90% funkcionalno) :D

    Tako da, suma sumaris, od sada sve placam PayPal-om i ganjam samo prodavnice gdje moze PayPal. Cekam dan kad ce Aliexpress (nikad/ikad?) uvesti placanje PayPalom - svakakvih gluposti bi narucio ali se ne ustrucavam.
     
  20. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Dobar je paypal kad kupujes ali je totalno sranje kad prodajes, paypal uvijek se slaze sa kupcem.