Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Jos u naslovu has sa dva s :D A i pitanje je, kakva je bukva taj email server da to pusti... Nails, koji ti je mail to?
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kako uopste dobijete takav mail a da nije makar u spamu zavrsio :D
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ovo je yahoo mail. Ali je tajming sjajan. Kupujem neke sitnice na ebayu i izmedju onih mailova o potvrdi za kupovinu od PP i ebaya, stigao mi ovaj. To mi je malo sumnjivo. Ili je cisto koincidencija.

    A koja se bukva moze ulogovati.. pa ne obracaju svi tako paznju kao mi. Jbg, pogotovo oni koji nisu dobri sa engleski. Sta obicni lola zna, vidi da je PP stranica. Na ovom bi pala vecina nasih ljudi.
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Evo prvi ja nisam nešto obraćao pažnju, kontam nails stavio da mu je to PayPal napisao vezano za neke njegove probleme. Zamisli sad neko ko recimo ne zna čak kako treba ni engleski, informatički je polupismen, naravno da bi nasjeo na ovo.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Pa ja rekoh, bukva ti je mail. Ko jos koristi yahoo? :D
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Što, Marissa Mayer sucks ? Haha.. to su mi mailovi stari 15+ godina koje koristim za svakodnevni bullshit. I taj paypal i kartica su za online sitnice. Nece biti velike stete ako je mlatnu. Nekada znam staviti vise love na nju kao nedavno sto mi se desilo da su je blokirali pa ostao bez novca na par dana ali u suprotnom, nije me nesto mnogo briga. Bujrum ako misli neko da ce me plaho zayebat.
     
  7. zemomak

    zemomak Aktivista

    Procepila holandska, stigla mi danas 4 paketa :)


    Sent from my iPhone 6s using Tapatalk
     
  8. Decerto

    Decerto Komšija

    i meni dosao taj mail za paypal,i da mi neko stalno pokusava promijeniti sifru...a sto je smijesno,nemam paypay >.<
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Hoce da ti ukradu i ono sto nemas. Haha.. hajd' ako je i tebi dosao koji ne koristis PP, onda je koncidencija da je ovo stiglo u isto vrijeme sa mailovima od samog PP.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li je uvjek 30 dana pending na PP ili postoji nacin da novac postane brze dosupan ? Ne znam zasto toliko drze, meni je na skrill-u novac dostupan u par dana.
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Drže u slučaju da se neko žali i pokrene postupak. Može ako napraviš poslovni račun, dakle za nas ne može.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Damn.. ok, hvala.
     
  13. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Moze i prije, samo reci tom sto ti je poslao novac da kontaktira paypal da omoguce skidanje, tako sam ja rjesavao.
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Klikne samo "confirm reciept".


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Na to sam totalno i zaboravio, u pravu su kolege.
     
  16. Decerto

    Decerto Komšija

    Sta nakon 30 dana ? Jel opet moze uraditi chargeback ? Znam da je neki streamer (ima thread na redditu),dobio donaciju od 13k dolara,koja je bila povucena nakon par mjeseci,i njemu je ostalo 1500$ troskova samo za chargeback fees il sta vec.Pa kakav im je to sistem,znaci moras imati kompletno povjerenje u osobu od koje kupujes (ili koja ti donira novac eg. twitch) da te ne zavali.
     
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Kakvo je sada stanje sa kinom? Želio bi da naručim 2 ove exnteded crne podloge, sebi i prijatelju pa da vidim s' vama kakvo je stanje?
     
  18. Tyger

    Tyger Aktivista

    Meni je konačno pročepilo (došlo do Sarajeva)
     
  19. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ja sam dobio paketic na kucnu adresu

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  20. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Hvala na informaciji ekipa.