Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. zemomak

    zemomak Aktivista

    Greška, dal do sellera ili do naše pošte, ako je do pošte vratiće ti, ako je do sellera onda jedino opcija refund....

    Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
     
  2. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa sta sad da cekam?Ili da nekako kontaktiram postu u Mostaru?Glupo mi.Pise uvoz da je pisalo izvoz onda bi mislio da vracaju posiljku.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nazovi postu i neka ti provjere
    glupo bi bilo da vrate paket a on ti stigao haman pred vrata
     
  4. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Bh postu ili mostar?

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  5. zemomak

    zemomak Aktivista

    Nisam mislio da će vratiti u kinu, vratiće u sarajevo pa onda doataviti na pravu adresu, a drugi slučaj ako je seller stavio pogrešnu adresu tj nečiju tudju onda su tu male šanse...imao sam ja prije par mjeseci slučaj da mi je paketić završio u Bihaću, i vratili ga u sa kad su vidjeli da adresa na paše, iz sa meni u zenicu, i to sve u roku dan-dva...

    Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
     
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Zvao sam postu Mostar.Rekli su da znaju da zamijene br prateci ovi sto posalju pa da ja pratim nekada pogresan paket.Kad bude update u aplikaciji da je 88108 Mostar onda tek oni mogu vidjeti sta je sa paketom za sada ne mogu nista.Moram cekati uglavnom.Vidjecemo.Bezze mi da paket u BiH i da popusim.Ali imam placeno osiguranje tako da me zaboli.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
    zemomak likes this.
  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    [​IMG]

    Evo platio sam i ja prvi put ovo..

    Interesantno je da na Ali-u još uvijek piše da je pošiljka u tranzitu iz Kine za našu državu, a stigla je kod nas..
     
    Last edited: Oct 1, 2018
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    interesanstna situacija kod mene sa paypalom
    vracene mi pare 21.9. na paypalu i jos nisu prebacene na karticu ...rekli ste mi da se ceka par dana a ja evo cekam 10 i nista a na paypalu uredno stoji + toliko i toliko eura
     
  9. donjapa

    donjapa Overclocker

    Mislim da se, prema postavkama, svakog prvog automatski prebace pare. Uvijek ih sam mozes prebaciti...
     
  10. zemomak

    zemomak Aktivista

    To je pošiljka bez pravog traking broja, i treba da piše da je u tranzitu, odnosno kod takvih pošiljki moguše je praćenje samo unutar Kine...ne evidentira se elektronski kad udje u BIH...

    Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Je li refund ili vratio neko rucno (uplata)?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pise refund i + iznos na paypalu
    na karticu nista nije leglo...
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Meni je dosad refund išao direktno, bez čekanja prvog u mjesecu za automatski withdraw. Ali to je bilo davno, možda sad ide samo u balance. Ako ti je leglo danas, i ako je u available balance, leći će na račun tek početkom novembra.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ahaaaaa, vidiš to nisam znao. Ty for info .
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo slika situacije
    nema u balance nista
    mozda je problem sto nemam linkan bank account,mada ne znam ni sta tu ukucati,zar ne bi trebalo vratiti pare na istu karticu odakle je i uzelo pare
    [​IMG]
     
  16. exwizzard

    exwizzard Komšija

    To ti ide direktno na karticu, kako gledas da li ti je stigla uplata?
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To ti je leglo na racun samo mal iznos pa ne osjetis :)
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa imam ovo internet bankarstvo,imaju sve uplate i isplate i nigdje nema ove uplate,osim ako se ne vodi kao uplata,mada sam bas gledao da li ima razlike na stanju racuna a nisam primjetio ovaj iznos...moguce da i jeste na racunu ali kako je mali iznos,zagubilo se
     
  19. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Mali je iznos pa ti ne prebacuje na karticu. I ja sam jednom imao povrat sredstava (čini mi se isti iznos) ali ostalo na paypal-u, jer ima neka minimalna granica koja može ići na karticu.
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Nije mu ostalo na paypal, bilo bi u available balance. Vjerovatno ce leci na banku, a hajd nisu neke pare pa sacekaj, ako ne bude za mjesec, javi se na paypal support ili banci.