Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. rainman

    rainman Aktivista

    Odakle kupuješ? Koliki je shipping i udaraju li full dadžbine ovdje kod nas?
     
  2. vutra

    vutra Komšija

    Kupio s Amazona.
    Shipping bio oko ~50.
    Dadžbine se naravno plaćaju. Amazonu unaprijed sve uplatiš i oni to za tebe srede.
     
  3. rainman

    rainman Aktivista

    Znaci isplati se kupovati PC dijelove preko Amazona kada se uracunaju porezi i shipping? Anblivibl
     
  4. vutra

    vutra Komšija

    Opet zavisi, onako kad skontaš, isplati se kad uzimaš više komponenti (ili manje ali skuplje) jer (meni) nema smisla uzimati jednu komponentu ako ćeš za shipping odvaliti dobar procenat cijene same komponente.
     
  5. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma svakako skace cijena shippinga kad uzimas vise, ali naravno opet je isplativije
     
  6. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Stavis sve u shopping cart i onda uporedis sa lokalnim cijenama...
     
  7. Tensai

    Tensai Komšija

    Znam da je ovo tema o online kupovini, ali ima li iko iskustva sa online prodajom preko amazona?da li je amazon uopste dostupanu nasoj drzavi? Ebay mi dere kožu s leđa sad sam im isplatio 20$ za par sitnica koje sam prodao. Imaju li jos neke alternative da su dostupne u nasoj zemlji a da im seller fees nisu toliko visoki.
     
  8. zemomak

    zemomak Aktivista

    Ima li neko iskustava sa UPS dostavom?

    Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
     
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Narucio ja slusalice iz GB i stiglo UPS-om. Sta te interesuje?
     
  10. zemomak

    zemomak Aktivista

    Ma i ja sam narucio nesto nesto za 100 funti, free shiping, pa sriglo prije dva dana, stalno se mjenjaju one tracking info, te malo clearence, te malo wherhouse scan, a mene niko nista nije kontaktirao...pa zanima me koliko to stoji tamo na carini i skladistu dok ne puste, bilo je ono tek kad sam narucio scheduled delivery predvidjena za danas, ali izgleda nema nista od toga...

    Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
     
  11. zemomak

    zemomak Aktivista

    Jel si ti morao ista dodatno sa placas?


    Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
     
  12. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Apsolutno nista, nije prelazilo svakako vrijednost od 300KM, ali nisam placao ni carinski pregled, tj nije ga bilo
     
  13. zemomak

    zemomak Aktivista

    Ma ovo moje ima 3,5 kila pa je valjda zato zadrzano...hvala na info

    Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
     
  14. vutra

    vutra Komšija

    Zna na carini biti 2, 3 dana (nekad više).
     
    zemomak likes this.
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja cekam nesto od 110 eura...da li ce mi carina sta traziti od dokaza,mada ovaj iznos ne podlijeze carini


    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nece.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    je li ovo znaci da je paket dosao u BiH
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  18. anel007

    anel007 Komšija

    znaci da je poslato iz singapura za bosnu
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja samo sto postavi sliku,dodje mail da stiglo uSarajevo...sada ce se kiseliti par dana na carini,valjda mi dodje do kraja slijedece sedmice
     
  20. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Zna li neko slucajno zasto je posiljka iz Sarajeva otisla za Mostar?Narucio amazfit sat sa Gearbesta.Islo je preko Singapur post registered.Pratio sam posiljku i neki dan dodje u Sarajevo.Jutros update i pise prispijece poste u Mostar centar prerade-uvoz!?Nikada mi iz Sarajeva nije otisla u Mostar.Odmah ide za Travnik i onda dolazi do mene u Bugojno.Ne znam u cemu je fazon?


    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
    [​IMG]