Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ima u Sarajevu.
     
  2. Ninja

    Ninja Komšija

    Ne znam jesu li pominjane dosad, ali preporučio bih dvije prodavnice nalik na DealExtreme, http://www.tinydeal.com i http://www.tmart.com

    Nekoliko puta sam naručivao sitnice s obje stranice i sve je dolazilo u roku od 15-ak dana.
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jel ko kupovao na aliexpress siteu? Hoću jedan dreambox iz Kine da naručim ali ne prihvataju Paypal pa mi malo šuhva.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma poseri ih nećeš im valjda davati broj kreditne. Ja sam od dx odustao. Bezobrazni su čekaš po 2 mjeseca tako da će ove 2 stranice koje je Ninja preporučio dobro doći. Ima još i ona Alibaba i Lightake također kinezeri a čeka se možda 2 sedmice.

    Može li kakva preporuka za stranicu sličnu Thehut.com? Ima i ona zavvi.com.
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Lik šalje DHLom za 3-4 dana mi je stvarka kod nas, ali hoće ili da platim karticom preko Aliexpressa, ili mimo tog sajta privatno da mu pošaljem Paypalom. Ne znam dali sam u tom slučaju zaštićen.
     
  6. Ninja

    Ninja Komšija

  7. anel007

    anel007 Komšija

    bilo im neko snizenje onih helica na daljinski i ja i prijatelj iz zezancije narucimo, stize neki dan posiljka i na njoj navedena cijena kao sto je cijena tih helikoptera a unutra neki hdmi prikljucak koji kosta mozda dolar - dva, tako da vise s dx-a ne narucujem nista do daljnjeg :)
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Pa zali se :)

    Nisam imao takvih problema sa DX-om, narucio sam skoro jednu navigaciju i microSD karticu i sve je stiglo uredno, navigacija za tri a kartica za dvije sedmice.
     
  9. donjapa

    donjapa Overclocker

    Sa DX-om prestao jos odavno, cim se pocelo cekati po 2 mjeseca, vise nisam uzimao.

    Alibegovic, ako narucis taj DreamBox, javi mi sta i kako. Ti i kod PayPal-a takodjer imas zastitu, mislim kad navedes tamo da je u pitanju GOODS kupovina.

    Jos nesto sto sam primjetio kada saljem ljudima pare putem PayPal-a, kada stavim "Goods" onda ne uzimaju proviziju, a kada uzmem "Personal Payments" onda uzimaju...
     
  10. anel007

    anel007 Komšija

    zalio se odmah, razmijenio sam vec nekoliko mailova s tetom zvana Holly..fina neka teta, zove me dragi :mrgreen: :mrgreen:
     
  11. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Focalprice preskup, a ista roba kao na DX ili na TinyDeal....u svakom slucaju, Tiny Deal je odlicna stranica sa pristojnim cijenama i relativno brzim shippingom, max 20 dana......imate jos i BuyInCoins.com......niske cijene, ali relativno mala ponuda, puno manja nego na TinyDeal i na DX, ali i jeftinija..... sve navedene stranice sam isprobao dosta puta i nikad ni sa jednom nisam imao bilo kakav problem....
     
  12. ---

    --- Aktivista

    ako kupujem s ebaya preko paypala, mogu li izabrati da posiljka bude isporucena drugoj osobi na adresu?
    mogu dodati drugu adresu na svoj paypal account, ali opet ce stajati moje ime.

    i jos nesto, pretpostavljam da ne bi trebalo biti problema, ali nisam nikad kupovao preko ebaya; mogu li se registrovati na ebay s e-mail adresom razlicitom od one koja je na paypalu?
     
  13. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Mozes navesti delivery adresu koju god hoces s tim da je najbolje navesti ime osobe na koju se dostavlja, a ne svoje ime, radi preuzimanja robe.

    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
     
  14. donjapa

    donjapa Overclocker

    Mislim da sam ovaj topic mozda i nije za ovo pitanje, ali mislim da ipak ima smisla postaviti ga ovdje.

    Da li je neko radio sa online kupovanjem akcija, prodavanjem i sl.?

    Ako jeste neka napise iskustva, volio bi uloziti neke novce tu pa da vidim ima li ista od toga.

    Hvala.
     
  15. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    http://www.avanza.se ili licna banka za tebe, posto si se doselio na pravo mjesto ;)
    Doduse treba pratit. Ja inace uzimam fondove. Imam 3-4 dugorocna fonda, i onda imam 5000sek s kojim se zajebajem na high risk fondovima.
    Nekad si gornji, nekad si donji ako zaboravis upratit, ali uglavnom si gornji, i onda lagano raste :) Sve preko ide u fond za nove dijelove za kompjuter :)

    Za fondove, obicno, limit je 30 dana minimalno, bez nekih dadzbina, u svakom slucaju placas 30% drzavi na sav profit.
    Znaci uzmes fond, na 30 dana ili vise, u tom vremenskom periodu fond moze narast ili smanjit se. Ako je visok rizik, to ide poprilicno brzo, onda moras racunat isplati li ti se cekat, ili vadit lovu odmah sa dadzbinom.

    Ako te put navede ka stokholmu, javi se na pa odemo na kafu :)
     
  16. donjapa

    donjapa Overclocker

    Hvala Zeleni.

    Sa zenom sam uzimao fondove kroz njenu banku *(Swedbank)* pa su onda naglo pali zbog one "krize", iskreno jedva sam docekao da se vrate u koliko-toliko plus pa da ih prodamo. Ali mislim da je sad sve ponovno stabilno pa da cu opet probati nesto odraditi. Vjerujem da su to bili risk fondovi za koje mozes ici u minus, dok imamo i kupljenih fondova koji ce eventualno samo rasti, ne mogu ici u minus, kao nekakva stednja; ali vjerovatno znas bolje. Jos se nisam upoznao detaljno sa svim strucnim nazivima.

    Bas cu se upoznati danas sa ovom bankom, hvala.

    A za kafu, svakako, imamo neke rodbine gore pa cemo navracati sigurno, samo je pitanje vremena.
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    I ja cu navratiti u Svedsku (rodbina), tako Zeleni i mene docekaj. :mrgreen:
     
  18. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Bujrum brate :)
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Treba mi nešto sa DX, paket je nešto vrijedniji nego obično ali ne čeka mi se 2 mjeseca pa bih išao EMS-om. Međutim problem je što nema EMS za BIH a piše na stranici da u tom slučaju kontaktiram preko emaila pa da upitam možemo li se dogovoriti. Poslao mail prije par dana niko ne odgovoara. Je li neko bio u sličnoj situaciji?
     
  20. Ninja

    Ninja Komšija

    Jesi li gledao na drugim stranicama ima li to isto? Neće ti EMS puno pomoći na DX, kod njih se najduže čeka da ti spakuju i pošalju robu. Umjesto 60, čekaćeš 50 dana.