Opera vs Mozilla Firefox

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by kamikaza, Nov 20, 2005.

  1. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    koji je bolji browser od ova 2 navedena :arrow:


    znam da su tu mozda negdje ali ocu da instaliram pa reko da pitam
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    uzmi mozzilu brza je

    ja sam na operi, i ono, zadovoljan sam ali zauzima puno rama
     
  3. [tota]

    [tota] Aktivista

    Kay evo sad cu ja tebi objasniti:
    Firefox: do sada odlicna sigurnost ali pomalo opada ali opet puno veca ne IE, brzina otvaranja stranica (renderiranje) je puno bolje nego od IE i mislim da je bolje od Operinog i da ne govorimo brzina kad se koristi extension FasterFox. Extensiona ima preko tisuce, od extensiona za gmail do extensiona za vremensko stanje do mouse gestursa.
    Memory i cpu leak, firefox je imao odavno problema sa tim nasuprot Operi koja ima vrlo malu potrosnju mem. i zauzece procesora.
    Opera: web browser i mail app u jednom, nesto kao mozilla ali potrosnja mem. i zauzece procesora manje od firefoxa. Sa Operom vec dobivate skoro sve sto vam je potrebno.
    Iako koristi Gecko engine za renderiranje ipak je drugaciji pristup od firefoxa.
    Gledajuci Opera otvara citav tekst te vecinu slika dok firefox otvara tekst pa onda slike.
    Meni se ovaj pristup kod firefoxa vise sviđa. Da Opera ima tehnologiju da moze koristiti Firefoxove extensione bila bi superiorna ali ovako sve ostaje isto :cry:
    Imam u nekoliko zadnjih dana problema sa Firefoxom pa sam ponovo instalirao Operu (9.0 beta). Ako ce te vec isprobati Operu skinite 9.0 betu jer ima dosta poboljšanja posebno brzinskih ;)
    Sad idem skinuti Firefox 1.5 RC3 i reinstalirati da vidim hoce li se Firefox vratiti na normalno jer je nekoliko zadnjih dana poludio :p.
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    da nisi promasio to sa zauzecem memorije kod opere?

    evo moje situacije sto sam prije postao

    [​IMG]

    kod mene trosi ko prava, sad mozda je do mene... :?
     
  5. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    Pa sad koji je bolj eimat ja koliko sam cito po novinama Firefox ali opet neki kazu Opera a sad zasto bi uzo Operu a zasto Firefox?
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    uzmi ti firefox, neces pogrijesiti
    i ako ti se ne svidi, mozes promijeniti

    pa neces ih platiti
     
  7. zilo

    zilo Komšija

    Probaj FLOCK.
     
  8. [tota]

    [tota] Aktivista

    Evo vratio se ja na firefox, reinstalirao i sve ferca...
    E sad za dog_fathera ovo o Operinoj potrosnji mem. i zauzeca cpu ne tvrdim samo ja nego cijeli net :D
    79 MB je malo koliko Firefox moze zauzimati. Firefox sa 6 tabova opali do 100MB ;)
    I taj Operin skin izgasi stavi na native i manje ce trositi mem. to cak tvrde i iz Opere.
     
  9. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ja koristim Operu i naravno mislim da je Opera naprednija i bolja od osnovnog Firefoxa.
     
  10. zasto_pa_zato

    zasto_pa_zato Aktivista

    Samo ne znam kako sve ono Operino stane u instalaciju koja je oko 3,5 MB, a npr. Firefox je oko 4,5 MB a ipak nema mail, news klijent.

    I mislim da je Opera naprednija od Firefoxa.
     
  11. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    ja sam na operi i zadovoljan sam

    samo mi se nesto dugo pokrece
     
  12. [tota]

    [tota] Aktivista

    Opera bih se trebala brze pokrecati od Firefoxa zapravo tako je ;)
     
  13. ihti

    ihti Novi član

    Izasao je Firefox 1.5 RC3.
    A kad smo kod toga koji je bolji onda je to Firefox, Opera neke CSS-ove ne prikazuje najbolje isto i frameove ali u svakom slucaju bolje od IE smetljista.
     
  14. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    pa koji je prakticnji Opera ili mozlia
     
  15. zasto_pa_zato

    zasto_pa_zato Aktivista

    Kako kome, rekli su ti ljudi otprilike kakav je koji, sada je na tebi da odlucis, oprobaj, vidi, testiraj....
     
  16. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    uzeo sam Mozilu nekako mi je bolja :D
     
  17. [tota]

    [tota] Aktivista

    Trenutno na Firefoxu 1.5 RC3, nadam se da ce uskoro izaci 1.5 finalna.
    Trebali bi vise srediti ovaj problem sa zauzecem mem. ;)
     
  18. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    ama firefox je u svakom slucaju bolj od opere
     
  19. n1dal

    n1dal Aktivista

  20. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    Fasterfox e bas imam ja 56k sta ti je to :?: