opet JA :(

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by abasi, Sep 19, 2003.

  1. abasi

    abasi Aktivista

    E prvo bi zelio da se izvinem Administratoru stranice ne ovim mojim temama, jer ih je u zadnje vrijeme PUNO, ali moram nekoga pitati.

    Evo kao sto znate napravio sam problem sa grafickom i sve je ok ali me jos mali zeza CS.
    Nije rijec oko linije vec oko FPS-ova:

    Kada u propertiesu graficke stavim da je graficka ono BALANCE ( u openGL i direct3D) sve mi je oko osim ovih FPS-ova jer je tada max fps 60 i nemoze dalje (fps_max mi je na 100.1) a kada bacim smog granatu spadne na 30 fps. znaci stalno varira od 30-60 FPS-ova.
    Isto je kada stavim i da mi slika bude Kvalitetnija.
    Ali kada iskljucim one Vsync u opcijama ( stavim na always OF ) bude stalno 100 FPS-ova a sa smog granade 70 fps ( super je ovako), ali se pojavljuju one LINIJE kao da rezu ekran ....znate ostatak price

    Jel do CS ili do Opcija u Graf. ???
    Ovo je mislim mali problem. :)
     
  2. Pinky

    Pinky Aktivista

    Imam ja jedan prijedlog

    PRESTANI IGRATI CS!!

    :lol:
     
  3. abasi

    abasi Aktivista

    Bas fino.
    al nemogu ! :( :) :D :wink:
     
  4. kenci

    kenci Aktivista

    pinky hvala za onaj file :)
     
  5. Esh

    Esh HWB

  6. Esh

    Esh HWB

  7. abasi

    abasi Aktivista

    E znam ja da je Frame rate odganice onim Vsync !
    Ja ih sikljucim ali mi se pojavljuju nakakve linije (providne kao da rezu ekran.)
    npr: Kada se skroz priblizim nekom objektu u CS-u i idem lijevo, desno tada se linije najvise pojavljuju, i ima oko 20 horizontalnih linija, JOj neznam kako da objasnim zato sto je zajebano :! :)

    E ne snalazim se bas najbolje sa ovim sto si mi ti Enise dao ( ovo oko one stranice na engleskom) : :)

    Ajde pomozi ¨PLZ !!! :oops:
     
  8. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Ako ti je cs-a pokusaj ukucati fps_max 100 sto pise i na tom linku sto ti je enis dao. dakle ukoliko je cs ogranicio taj broj u konzolu ukucaj fps_max 100 .
     
  9. abasi

    abasi Aktivista

    Nije do toga fps_max mi je i prije bio na 100.1 i 100 probao na milijon nacina ali nece !
     
  10. Esh

    Esh HWB

    mislim da ti je problem do refresh rate-a pa probaj to fixat.
     
  11. Shenron

    Shenron Komšija

    Ajd ti nama pokazi screenshot. ;)
    Mislim da ga mozes uhvatiti iz samog CS-a (pogledaj na kojoj ti je tipki namjesteno)
    a ako nemoze onda skini FRAPS :)
     
  12. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Tipka F5 ;) .
     
  13. abasi

    abasi Aktivista

    E provao sam to sa Screnshoot- om, slikam ja sliku u CS a kada je otvorim u Windowsu da je vidim sve je OK - nema onih linije :?

    I probao sam to sa refreshrate ali nista ! :(
     
  14. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Nema tih linija? Pogledaj ti da nisi zezno monitor sa tim frekvencijama?