Otvoreno kuciste!!!

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Hells, Jul 9, 2004.

  1. Hells

    Hells Aktivista

    Neki dan sam se sjetio da trebam otvoriti kuciste, pa da malo barton ima vise zraka, ali me garancija, za****la, al sam ja opet otvorio.
    Ali nisam otvorio onu stranu kucista,odakle se moze sve raditi, nego sam otvorio onu sa druge strane, sa zaljedja maticne ploce.
    Ono je imalo efekta, smanjilo je za 6-7 stepeni temp. CPU-a, a od maticne negdje 4 stepena.
    Pa vas sada pitam jeli ista skodi ovo sto sam uradio, mislim zbog prasine i drugih stvari??????
    Hvala.
     
  2. abasi

    abasi Aktivista

    Ev ja ti odgovaram ko amater :)

    Veze to nema, u mom kucistu ima prasine punooo.. da malo pospem vodom bilo bi Blato a ne prasina :D

    sve stima OK,

    P.S.
    Kad otvaram kuciste , uvjek pri ruci mi je usisivač...


    @
    Pa vas sada pitam jeli ista skodi ovo sto sam uradio, mislim zbog prasine i drugih stvari??????


    >>>NE<<<

    ;)
     
  3. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Koji od vas dvojice zna da prašina može zajebat kompjuter?
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    prašina na pasivnom dijelu cpu coolera (i svakog drugog) jako smanjuje njegovu efikasnost... da ne pričam o prašini u dimm/pci/agp utorima.
     
  5. Hells

    Hells Aktivista

    ja cu ostaviti otvoreno, sve dok ne istekne garancija, pa onda lijepo otvorim i onu stranu koja je ulijepljena garancijom i sve fino ocistim.
    Jer ako zatvorim ode sve u ***********inu,znate sta mislim, bice gore nego to malo prasine.
    Hvala!
     
  6. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    i ja sam danas mora skinuti isto jednu stranu ko ti (i kod mene je garancija).
    kad sam vidio da temp. u kucistu iznosi 55C, kad sam skinuto negdje je pala na 40, max 45C
     
  7. abasi

    abasi Aktivista

    ja tu temp. nisam pogledao odkako sam kupio komp :D, ni kada sam ga jednom klokao na 2.8 nisam je gledao...
     
  8. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Garancija!?

    Ja svoj otvorio nakon nekoliko dana...
     
  9. Esh

    Esh HWB

    savjetujem da pogledas starije threadove gdje je bilo rijeci o cirkulaciji zraka u kucistu te zasto nije pozeljno kuciste drzati otvorenim.
     
  10. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Stručnjaci 8)
     
  11. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    haha :D

    @eXmAn - Way to go !!! :D:D:D
     
  12. abasi

    abasi Aktivista

    Jeste neki dosadan tip...
     
  13. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    glup ti potpis :lol: