Oveclock radeona 9550

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by 5L4Y3R, Jun 21, 2005.

  1. 5L4Y3R

    5L4Y3R Novi član

    Zanima me koliko je ko uspio overklokat 9550-ku. Ja sam doso do 437/230 stabilnog rada, a sve daljeje bilo nestabilno uz pojavu artefakata. Inace kartica je ASUS 9550 GE.
     
  2. ednet

    ednet Aktivista

    Ja kod brata u kompjuteru imam powercolor 9550 128 Mb i ide 500/270 bez artefekata po meni odlicna kartica i cudi me da je asusova losija.Koja ti je memorija na njoj?
     
  3. Sleeper

    Sleeper Komšija

    Abit 9550XT
    500/350 trenutno ali ici che to vishe jer mijenjam hladenje(ovo se puno cuje/slabo hladi :twisted: )
    Prije sam imao 9550(sad se nesjecam ciju) sa Hynix 5ns memorijom isla je 400/250
     
  4. 5L4Y3R

    5L4Y3R Novi član

    Memorija ja TSOP (naravno :)) samsung, a zaborivao sam na koliko ne nanosekundi deklarisana, moracu pogladati. Svaka cast za 500/270, kod mene nije bilo šansi da pređe 450/240 bez problema. Da li si koristio dodatno hlađenje?
     
  5. ednet

    ednet Aktivista

    Za memoriju sam uzeo pasivne hladnjake,a engine ima svoj orginal koji mi iskreno izgleda premal ali nisam ga mjenjo jer na kucistu bas kod graficke ima kuler 80x80 koji bas dode kod graficke. [/img]
     
  6. 5L4Y3R

    5L4Y3R Novi član

    fin clock nema sta :shock:
    a koje su originalne frekvencije imo na toj Abitovoj kartici?
     
  7. 5L4Y3R

    5L4Y3R Novi član

    Vidis to bi ja mogo uradit, mislim stavit pasivne hladnjake na memoriju. De mi reci jel tu treba neka termalna pasta ko kod procesora il neki drugi način za postavku...
     
  8. ednet

    ednet Aktivista

    Ne treba ti termalna pasta jer na pasivcima sa donje strane imas ljepljivu traku. Skines zastitu sa nje i samo je prislonic na cipove i to je to.Ne znam odakle si Ali u Plusu u Sarajevu imas ih kupiti za 4KM
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    ali mislim da ti to neće previše pomoći ako ti već rade na rubu specifikacija.
     
  10. X-Factor

    X-Factor Komšija

    I ja mislim da ti nece puno pomoci to pasivno hladjenje eventualno koji MHz, drugo je kad memorija ima potencijala za recimo jos 100 MHz, e to se isplati dobro ohladit. Procitaj latenciju i izracunaj na koliko joj je limit... TSOP se inace puno grije, imao sam ja 8500 sa TSOP i maximalno sa pasivnim sam izvukao 50 MHZ (25x2) preko normale, dok kod 9600 non pro samo 20 (10x2), sve zavisi od serije. To je garant 5ns.
     
  11. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    eh??????U mene je asusova 9550GE,bez problema ide na 490/290 pa čak i na 500/300 :?: :!: :?: :!: :?: :!: :?: Kako u mene radi bez artefekata???
     
  12. Sleeper

    Sleeper Komšija

    @Venom garant ima mem 4ns(300 na 5ns mem ne ide)
    @5L4Y3R ova ima 2 BIOS-a 9550@250/200 i 9600@300/250
    Odlicna graf samo sto je 40mm vent na 4000-4500RPM :twisted: :smt078
     
  13. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Niko ne brani da se ventilator zamjeni? Ne?
     
  14. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Probaj montirati neki AMD cooler na jezgro, malo se pozabavi "custom made" :) To ce ti sigurno pomoci da izvadis iz jezgra dosta vise. Imao sam je Gainward Ti200 golden sample radila na 275/580 nemam sad sliku ali je ponajmanje licila na graficku karticu :)
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    ovak nešto? :wink:

    [​IMG]
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    i jos volt-mod... :smt002
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    LN2 anyone?
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    jos bolje Liquid He. kad smo kod tog imal' tog ovdje zbaviti?
     
  19. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    Tako je,4ns :wink:
     
  20. 5L4Y3R

    5L4Y3R Novi član

    Kako misliš 2 bios-a :?: Molio bi te da mi pojasniš...

    A moram priznat da sam bio lame pa nisam pogledo na koliko mi je ns memorija :oops: ... uradicu to posle podne, kad se vratim s posla :lol: