Oveclock radeona 9550

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by 5L4Y3R, Jun 21, 2005.

  1. Sleeper

    Sleeper Komšija

    Necu mijenjat vent nego cekam da stigne VF700Cu :wink:
     
  2. DC One

    DC One Aktivista

    ATI je ogranicio OC mogucnosti 9550 serie, pa je Abit tome doskocio tako sto je stavio dva biosa na karticu jedan od 9550 i drugi od 9600 koji bi sluzio za overcloking
     
  3. 5L4Y3R

    5L4Y3R Novi član

    Aha, onda ako je to slučaj samo sa Abitovim karticama onda ništa jer ja imam ASUS-ovu. A evo konačno sam pogledo i memoriju i vidim da je Hynix-ova HY5DU281622ET-5 i na ovoj adresi nađo za nju podatke: http://www.hynix.com/datasheet/eng/dram ... 1622ET.jsp
    Kako vidim memorija je na 200 Mhz i tu se ne moze puno uciniti... :( :(
    A da li bi flash BIOS-a na 9600 šta pomogo kod mene? Ako neko ima iskustva zamolio bi ga da mi kaže nešto više tome.
     
  4. Sleeper

    Sleeper Komšija

    Ja sam na staroj bio flashirao i nije pomoglo......mozda kod tebe bude bolje ali ne vjerujem.
    Ista(ili slicna) Hynix-ova memorija je i kod mene bila a isla je na 250(dodushe stavio sam bio hladnjake).
     
  5. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    mene dugo nije bilo zato sto nisam imo modema ali SAD SAM TU
    nego i ja imam tu graficku (9550ge) i trenuztno je na defaultu (neznam koliko)

    sta mi sve treba za slockaje?? atotool i omega/catalyst driveri????
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zadnji Catalyst driveri + Rage3DTweak.
     
  7. Sleeper

    Sleeper Komšija

    Omega rules!
     
  8. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    u omeginim driverima imaš onaj radlinker za clocking,ali bolje je da koristiš atitool ili Rage3d
     
  9. Sleeper

    Sleeper Komšija

    hahahaha!ATI Tool ne valja sekunde!Meni je nashao max core 990MHz pa ti sad vidi!
    Nova Omega je dosta bolja(uz koji NE dolazi RadLinker vec ATI Tray Tools) od (dobre) stare Omege.
     
  10. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    phhh,pa za koliko si stavio da ti se povećava takt pri nalaženju max corea u određenom vremenu?
     
  11. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    imam catalyst 4.5 i ati tool 0.24 i on mi je isao do frekvencije 350/215 (nisam mogao cekat vise) i sad mi se pojavljuju glitchevi u gta sa
    vratio sam na 250/200 i opet
     
  12. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    nemoguće,ako ti je asus kao u mene,slobodno idi na nekih 400/230
     
  13. iskusni

    iskusni Komšija


    pa jesi i ti pustio da ti traži max core i mem clock ako je asusova stavi na 450/250 i onda pusti da ti se traži max clock a moći će ići bez problema na 500/250
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Sta znash kakav mu se wafer zatrefio?
     
  15. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    500/250 stavljaj kad igraš igra jer se tada memorija zagrijava(na višem clocku) a onako kad si besposlen drži je na oko 400/220
     
  16. ming

    ming Veteran foruma

    Ako ne igra nek je drzi na defaultu (koja logika) :idea:
     
  17. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    ima i drugih programa,osim igara koje zahtjevaju povećane frekvencije,šta znaš možda čovjek radi u nekom 3d proramu
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    Ahahah pa 3d programi ne koriste grafiku.
     
  19. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

  20. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    trenutno se samo igram colina 2005
    cekam splinter cell chaos theory