Overclock K7S5A

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Guest, Feb 5, 2005.

  1. Guest

    Guest Guest

    PLOCA: K7S5A
    CPU .: 1100 Mhz amd DURON
    Memorija .: 256 sdram
    Graficka karta .: G-Force 2 mx 400 64mb
    Zvucna karta .: sis c-media
    Operativni sistem .: xp sp2

    Sta sve mogu overclockovat (&kako) i molim vas detaljno objasnjene oko
    snimanja biosa na ovu plocu
    zanima me dali bi ovaj procesor mogo ikako brze radit
    unaprijed hvala :p
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    mozes clockati graficku i procesor ako su ti multiplieri otkljucani (FSB cisto sumnjam zbog SDR memorije). ako bi kojim slucajem stavio DDR memoriju onda bi mogao dici FSB na 266Mhz (u tom slucaju nema potrebe ici preko PC2700 CL2,5 modula). inace SiS 735 chipset je jako slab za overclock. ako ne mislis stavljat novi procesor onda nije preporucljivo flashanje biosa.
     
  3. Guest

    Guest Guest

    U biosu nije nista otkljucano za overclock
    a mislio sam uzet amd sepron 2200+
    jel taj dobar procesor i hoce li radit na 266 fsb
    posto nemogu nigdje nac ddr 266 hoce li radit pc400 na 266
    i kolko bi mogo dic graficku (nemam nikako colera)

    znam da je najbolje rjesenje keš ali ga nema pa moram overclocovat
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    bilo sta da uzmes osim DDR memorije ce ti biti bacanje para. recimo da hoces da uzmes taj sempron, trebat ce ti i neka NF2 ili KT880 ploca, jer ga je u protivnom steta ubaciti u staru platformu ko sto je tvoja, sa GF2 grafickom. DDR400 memorija bi trebala raditi s tvojom plocom, mada postoje sanse da bude nekih nekompatibilnosti i da ploca ne htjedne proci post. zato najbolja po meni opcija je nabavka DDR333 memorije i otkljucavanje procesora. onda sve to digni na FSB266 @ CL2, a sto se tice graficke, uzmi neki jeftini cooler za procesor, montiraj ga strucno i pazljivo na graficku i onda u RivaTuneru dizi takt memorije/gpu-a za nekoliko mhz dok ne postignes artifact-free sliku. samo da te napomenem da vjerovatno neces osjetiti veliku razliku, jer Duron ima samo 64kb L2 cache memorije, a graficka mozda ima na sebi SDR memoriju i DX7 gpu, pa im ne pomaze cak i da obje komponente rade na 5Ghz.
     
  5. iskusni

    iskusni Komšija

    nek si rekao iron :wink:
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Iskusni popusti bolan

    -za dr weba imao sam k7s5a i koristio sam corsair memoriju na 400mhz (radila je kao 266) klokanje ti je dozvoljeno samo preko mnozitelja a na stranici imash objasnjenje kako izvrsiti hardverske modifikacije na ploci
     
  7. strawa

    strawa Aktivista

  8. syss

    syss Veteran foruma

    za početak samo uzmi nf2 ploču i ddr memoriju, to ti je odličan start... poslije ćemo dalje.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    meni rece sinoc na MSN-u da mu treba samo za igre. onda sam mu savjetovao da uzme konzolu, jer dok osposobi ovaj kompjuter za igre istrest ce brdo para.
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    istina...
     
  11. djambo

    djambo Aktivista

    mozda bi mu bilo naj da proda mem,proc,grafa,ploca da nabaci para i da pocne sa nekom nf2 plocom ko sto kaze syss,epox 8rda+ vise nije uopce skupa a ima i albatron ploca vrlo kvalitetnih za te pare,a ovo sto ima i da overclockira nece mu puno znacit u danasnjim i buducim igrama,ak nema para za to sve nek onda isto sve proda i kupi konzolu
     
  12. Guest

    Guest Guest

    ma ja mogu sve ige igrat sa ovim
    samo hocu da mi radi malo brze a da nista ne lemim po ploci da bi ovrclockovo
     
  13. iskusni

    iskusni Komšija

    probaj naći modane BIOS-e za matičnu možda ti dadnu bolje mogućnosti clockanja.ako od toga nema ništa koristi šta ti bios nudi forsiraj ga na max. ili još pametnije kupi nforce 2 ploču od abit-a,asus-a šta hoćeš samo da može good clocking radit i milijarde mogućnosti :wink:
     
  14. Guest

    Guest Guest

    kolko je para nf2 i koje procesore podrzava
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    radi tebi sve, ali na kojoj rezoluciji, koliko frejmova? meni izgleda da je cisto mucenje igrati na toj konfiguraciji. ako ti treba za igre, ono moje stoji, a kompjuter koristi za net, mail, przenje cd-ova i muziku.
     
  16. Sleeper

    Sleeper Komšija

    ako ces uzimat novo ovo preporucujem iz licnog iskustva
    Sempron 2200 =93KM
    EPOX 8RDA+(podrzava sve Durone Socket A Athlone/Semprone) =140KM
    2x 256MB KingMax Supperram =150KM
    Radeon 9550(128bit sa 4ns memorijom) =150KM
    i neko hladenje za procesor...
    xaldinx postoje 2 razloga zasto na toj konfiguraciji mozes pokrenuti novije igre:
    1.kartica ti ne podrzava dx9 sto znaci loshiju kvalitetu slike i manje opterecenje graficke kartice*
    2.nize rezolucije
    I samo da se zna ne mozes igrati sve(neke igre treba minimalno dx8 za pokretanje).


    *za usporedbu(ako imash HL2) pogedaj kod sebe na toj GF2MX400 naprema dx8/dx9 ovde
    http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2281&p=2
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    na DX7 hardveru igra je blago receno uzasna, i grijeh je igrati ovako prelijepu igru na bilo cem slabijem od GF3/R8500.
     
  18. Sleeper

    Sleeper Komšija

    moja poenta upravo, a kad vec uzima (GF3/R8500 polovne su oko 100KM)mislim da je pametnije dodat 50KM i uzeti novu(i ujedno bolju) dx9 karticu.....
    ....ali opet to je moje licno misljenje.
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    Ljudi kakva je ploca da su potrebne hardverske modifikacije
    -ja mislim da bi bilo vrijeme da raji pocnemo preporucivat soc754+proc 2800
    K7 polako gubi dah
     
  20. Sleeper

    Sleeper Komšija

    hmmm....imash pravo....mada josh uvijek mislim da je Sempron 2200 savrsen proc za 93KM.