Overclock K7S5A

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Guest, Feb 5, 2005.

  1. iskusni

    iskusni Komšija

    pa zar si tako neprofesionalno odradio.pa kad se clockuje koristi se uttility za monitorovanje temperatura da se ne bi pregrijao. :wink:
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Iskljusni shuti :evil:

    -Svaki pravi poduhvat zahtjeva zrtvu (momack samo ti nastavi)

    -Probaj ocistiti CMOS mozda je samo zapeo na vecoj freq. :idea:
     
  3. iskusni

    iskusni Komšija

    ako ne znaš kako treba treba očistiti cmos:
    postoji izvjesna baterija na matičnoj ploči i nju izvadiš i držiš izvjesno vrijeme napolju i kasnije je opet staviš
    ali ako hoćeš postoji puno brži i jednostavniji način
    probaj otprilike postoji kod čipa bios-a nalaze se pinovi i na njima nešto kao spajalica.to trebaš skinuti sa pinova 1-2 i staviti na pinove 2-3 i nakon par sekundi vratiti i to bi trebalo da očisti CMOS.


    PS. delo ne govori mi da šutim :wink:
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Kako da ti covjek ne govori nake ''spajalice'' su ti JUMPERI, a bateriju ne morash vaditi samo nadjesh jumper kod baterije (NAJBLIZI I UVJEK DRUGACIJE BOJE) premjestish na drugu poziciju i ocistish postavke na default.
     
  5. iskusni

    iskusni Komšija

  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    usput sam htio dodati da je ecs k7s5a v3.0 jedna od najgorih ploca koje sam dobio pod noz izuzev par pc chip ovih serijskih greski
    peglao sam se 6 sati da dignem xp te mjenjaj memoriju te mjenjaj procesor te graficku te hdd na kraju zamjenio za msi kt333 profercera sve

    takodje ako hoces best buy moj je savjet
    sempron 2200+ 88km
    kakav igloo hladnjak
    neka albatron ili msi ploca po mogucnosti kt880 chipset radi sata kontrolera i dual chanel (mada to nema neke velike veze)
    kakav sata disk recimo maxtor
    grafika barem radenom 9550 (za 110km najbolja stvarka)
    memorija neka stabilna recimo samsung ili kingstone
    to te sve dodje oko 600km
    i moces furati hl2 u high detaljima bez stekanja kao i doom 3
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Ja sam gulio K7S5A godinu dana bez problema (vec je biola druga ruka), evo sad
    je vec negdje cetvrta ruka i josh fercera.
     
  8. postal dude

    postal dude Aktivista

    ama ja sam je imao vala nek ti je Bog na pomoci ,mnozitelj ne mozez ni darnut mozes najvise taj 1.1 dici na 1.3 ali je to nista ma pusti ga da izdahne grafu mozes dici za 50Hz vise, ram ... malo sve je to mlitavo nemas sa tom maticnom nikakve koristi od clocka svega mi.bolje kupi bolju grafu i malo rama npr.

    gf ti4200 ili ma ja isto nemam appa ali jarane stedim i kad kupim znam sta imam.
    jos 256mb bice ok.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    a da se drzis aktuenlih postova?