P: Cooler Master V750 Napojna

Discussion in 'Računari i komponente' started by vutra, Mar 9, 2023.

  1. vutra

    vutra Komšija

    Cooler Master v750 80+ Gold 750W PSU

    Napojna je kupljena 2017. godine u Uniexpert-u, plaćena oko 318KM.

    Garancija je istekla (inače je 5 godina), ali imam garanciju je da napojna radi :)

    Napojna dođe s svim kablovima i originalnom pakovanju (osim možda one torbice za kablove).


    Upozorenje:
    Ukoliko imate Vega 64 ili 7900XT(X), bez undervolt-a, velike su šanse da bi ste imati problema s OCP-om i gašenjem napojne u toku gaming-a.

    Ako treba, slike mogu postaviti kad je izvadim i stavim novu, u međuvremenu, koristite maštu. :D

    Može se testirati 1-2 dana, ako nešta ne bude uredu, nije problem vratiti pare.

    Lokacija: Sarajevo
    Cijena: 120KM
     
    Last edited: Jun 9, 2023
  2. iPlay

    iPlay Komšija

    Hm, imam Corsair TX550M i Vega 56 u drugom računaru. Nikad se PC nije ugasio radi OCP-a. Kod tebe je jos 750W.
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Tako je napravljena ta serija napojnih, ocp prilicno nisko. Nije ni V1200 puno bolja po tom pitanju
     
  4. vutra

    vutra Komšija

    Vegu sam mogao i undervoltati i radila je bez problema (hvala @mobsterc jer mi je on preporučio UV), međutim sad 7900XT, ili se okine OCP zbog prevelikog napona, ili driver crash-a zbog preniskog napona :D.
    Helem uzeo RM1000X, pa valjda će raditi.
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ove dvije napojne ne mogu stati u istu recenicu, V750 je radio Chicony Electronics a V1200 Platinum je radio Seasonic, V1200 lagano prodje 110% load (1320W) bez gasenja i opet ima efikasnost preko 91% (TPU review).
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Po ovom pitanju itekako mogu, iza mene je 10 crknutih v1200, upravo zbog vega.
    Nije sve u čitanju reviewa...
    Btw, Chicony je od 2019te, a njegova je starija, tada je radio Enhance.
     
    Last edited: Mar 10, 2023
    p4ja likes this.
  7. vutra

    vutra Komšija

  8. vutra

    vutra Komšija

    Bump
    150KM
     
  9. vutra

    vutra Komšija

    Bump
    120KM