P: CPU/GPU/ITD

Discussion in 'Računari i komponente' started by cryptex, Sep 1, 2016.

  1. cryptex

    cryptex Novi član

    Dostupno trenutno:

    ASUS H61ME SA I I3 3240 *garancija (17.5.2017 - PLUS) - 200KM
    GIGABYTE 620W - 60KM
    KINGSTON 60GB SSD - 40KM
    HYPERX 4GB -30KM


    Sve zajedno 300KM.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Re: PiP: CPU/GPU/ITD

    Treba samo navesti da su kartice rudarile.
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: PiP: CPU/GPU/ITD

    I kakve to veze ima?
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: PiP: CPU/GPU/ITD

    Manja im je cijena automatski i mnogi neće ni uzeti takve karte.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: PiP: CPU/GPU/ITD

    Bezze imho, ako je radila na ok temperaturi ne vidim razlog za brigu, da kupujem grafu ne bi me zanimalo.

    Moje hd 7950 rudarile na 85c po 24/7 i sve ok.
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: PiP: CPU/GPU/ITD

    Možda jest tebi jer ako ti crkne jedna kupit ćeš drugu, a neko jedva i za tu izdvoji. Sa rudarskim kartama nikad ne znaš koliko ju je neko gulio, koliko je još života ostalo sa njom i sl. Uglavnom, da ne duljim, ionako smo čovjeku pokvarili oglas, mnogima to smeta a kome ne smeta on će i kupiti.
     
  7. efo

    efo Komšija

    Re: PiP: CPU/GPU/ITD

    Mogu li te cijene?
     
  8. cryptex

    cryptex Novi član

    Re: PiP: CPU/GPU/ITD

    Ma niste pokvarili, svako ima pravo da komentarise sta god zeli. Naravno da jesu rudarile, i da su "istrosenije" od grafulja koje su koristene za samo gaming. Sto se tice ubijanja ih u pojam to nisam radio. Obje 7970 su radile na 1000/1500 (sto je ispod default clocka), i garantujem da nikada nisu presle 60c. Rigovi su bili u klimatiziranoj prostoriji, i grafike su izmedju sebe imale DELTU koja je otpuhivala zrak. To je rezultirao da je referentna radila od 55c do 60c na 55% ventilataoru, a lighting 51c na 45% ventilatori. Paste su redovno mjenjane (Thermal Grizzly Kryonaut - veoma kvalitetna roba), i ventilatori podmazivani (sa strane referentna jer je ne moguce, i Nitro jer je tek uzet prosli mjesec).

    Naravno, i cijena im uveliko pada radi toga. Nisam ocekivao dobiti 250KM po 7970ci, to uopce nije realno.



    Razlog na kraju krajeva je, ovaj rig u pitanju se nalazi kod mene u kuci a ne u prostoru gdje su ostali. Poprilicno su bucni, a uzeo sam jednu 1070ku prije koji dan i kada se uracuna u struja i sve/buka, izgubim 10KM ako bi rudario sa samo 2 1070 naspram svega ovoga.




    Mozda sam se malo zapetljao, tek sam ustao.

    edit: Napravio sam ponudu drugom rudaru, 950KM za sve grafulje pa cemo vidjeti.
     
  9. cryptex

    cryptex Novi član

    Re: PiP: CPU/GPU/ITD

    Grafike su otisle, ostatak dostupan. Radim edit sa garancijom na ovo sta ima.
     
  10. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ja sam zainteresovan za plocu.
    Jaranu jednom treba. U SA je.

    Onako u plenumu. Koliko se moze uzeti za I3 2100?
    Da proda taj pa da uzme ovaj paket mozda.
    Da mu preporucim.
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    i3 sandy oko 80
    i3 ivy oko 120
    i3 haswell 160
     
  12. cryptex

    cryptex Novi član

    Sve zajedno, cijena 300KM.