P: EVGA 8800GTS 640MB ili Asus EAX1650 Silent 512MB

Discussion in 'Računari i komponente' started by efo, Aug 1, 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. efo

    efo Komšija

    Znaci koju prije prodam :D (ne prodajem obje)

    8800GTS 640MB 90KM
    X1650 Silent 512MB 45KM

    Lokacija Ilidza, kupac po mogucnosti iz Sarajeva, donosim kod njega kuci da probamo
     
  2. nivla

    nivla Komšija

    nije da prigovaram ali definitivno nije fer da ne napises da si malo zapekao tu evgu
    sam si kukao kako ti je novi clan sa foruma uvalio graficku, a sad se ti ne ponasas nista bolje viewtopic.php?p=261169#p261169
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    efo druže nadam se da to nije ona iz rerne, ne bi bilo ok. sjeti se kako si se ti osjećao kad te je onaj papak izradio.
     
  4. efo

    efo Komšija

    da sam trebao pomenut ok aj, ali ja prodajem sada potpuno ispravnu karticu tako da ne vidim u cemu je problem :S mene nije strah da ce se kartica ponovno pokvariti pa da je zato prodajem, nego mi jednostavno ne trebaju dvije graficke kartice :S (zato i pise da prodajem jednu od ove dvije, koja se prije proda) ako se x1650 prije proda, ja ostajem sa 8800GTS...
     
  5. efo

    efo Komšija

    malo si pretjerao s tim da se ne ponasam nista bolje, velika je razlika izmedju neispravne i ispravne (popravljene) kartice
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  6. nivla

    nivla Komšija

    ne bih se slozio sa ovim, ali eto, ne bih bas rekao da ostatak komponenti na grafickoj nije stradao od rerne i da je graficka stabilna, da si pekao graficku jos jedno minutu vidio bi kako kondenzatori otpadaju sa pcb-a
    realno, ovakva graficka ne vrijedi vise od 20km, napisi da prodajes tu 1650ku, a tu "ispravnu" ostavi sebi
    moje dalje pisanje bi se definitivno svele na uvrede tvoje licnosti i dvolicnost koju prikazujes "kad meni neko nesto uvali nije uredu,ali kad ja uvaljujem to je uredu", tako da bih ovdje stao
     
  7. efo

    efo Komšija

    kako da odgovorim na ovo...
    1. kazes NE VJERUJES da je graficka stabilna. sine, ako ne vjerujes, dodji kod mene kuci mucicemo je do ujutro, ako otkaze ja ti kapu skidam
    2. kazes da sam je pekao jos minutu vidio bi kako kondenzatori opadaju sa pcb-a. nije tacno. ljudi su je pekli i do 10 minuta i jednom je liku otpao gpu (jer ju je pekao vise od 10 minuta), kondenzator nikome nije otpao.
    3. kazes da ovakva graficka ne vrijedi vise od 20KM xD pa sine i da je neispravna vrijedila bi vise jer sam ovaj hladnjak vrijedi barem 30tak km...
    4. ja nikom nista ne uvaljujem, ja prodajem ispravnu graficku kartica koja je popravljena na takav nacim, kome smeta, ko misli da kartica nece jos dugo bit ispravna, NEKA JE NE KUPUJE, a ti sine produzi dalje

    ps. ako nadjes negdje na netu da se nekom ovako popravljena graficka ponovo nakon nekog vremena pokvarila, bujrum daj nam link
     
  8. nivla

    nivla Komšija

    ti zapekao jednu graficku, proradila i ti postao ekspert
    ja iz sale uzmem raji pa fiksiram ponekad koju graficku tako sto je ispecem u rerni(najcesce nije hladan lem, ali ako je jedan cuo da je proradila nakon rerne, odmah i drugi hoce da proba), jedan od slucajeva, grafa se pekla 7 minuta u rerni, liku radilo sve super 3-4 dana, prolazila sve testove stabilnosti, nakon toga isti simptomi kao i prije, posto je graficka vec bila otisla zapekli smo je ponovo i rezultat je bio "nakon nepune 4 minute curenje kondenzatora, a zatim i otpadanje istih"
    ta tvoja graficka, moze a i ne mora raditi dugo, sve je stvar srece, ali prodavati je kao potpuno ispravnu je u najmanju ruku neposteno
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    efo nisi fer sa tvom svojom prodajom
    ja sam fixao 8800 GTX i ostavio je u svom racunaru
    a jaranu sam dao svoj ATI da ga koristi ako ova bude radila par mjeseci sve ok
    napravit cemo deal..
    opet sam ja ispecenu grafu ostavio sebi i ostavit cu je a za onu svoju ATI imam siguran keš

    Usput vidim i prodajes je na piku
    http://www.pik.ba/artikal/498885/evga-8800gts-640mb/
     
  10. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    wellcome to bosnia :lol:
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Toj bi grafi sad trebalo obezbjediti sto bolje hladjnje i spustiti joj taktove ispod tvornickih da bi se sto manje grijala i sto manje struje trosila pa onda mozda i pozivi.Ta 8800 G80 serija i rikava na taj nacin jer trosi struje kamion i grije se dva.

    Prodaju necu kometarisati.
     
  12. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Bas kao sto nivla kaze, u najmanju ruku neposteno, stavi se u poziciju buduceg kupca i skontaj....
    Ona nikako ne moze imati vrijednost koju ima kartica koja nije prolazila rerne i kojekakve eksperimente....
     
  13. efo

    efo Komšija

    ajde da se ne peglamo vise, prodajem x1650, daj lock na ovu temu, napravicu novu

    izbrisana i sa pika... jel vam dusa na mjestu
     
  14. efo

    efo Komšija

    moram i ovo prokomentarisat... mislim da ima istu vrijednost kao i svaka druga 8800GTS 640MB (bila u rerni ili ne) iz razloga jer svaka od ovih grafickih iz ove serije ima istu sansu se pokvari, iz razloga koje je dino vec naveo... cak bih se usudio rec da je sada moja kartica u boljem stanju nego neka 8800GTS G80 koja je koristena duze vremena a da (jos) nije crkla jer su joj lemovi svjezije spojeni ;)... samo moje misljenje
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jebala vas vise ta rerna.

    Eto, sad mi vec ide na zivce kompletna tematika i moram biti prost.
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    Nemoj se sikirat Stevie,svi popizde prije ili kasnije....
     
  17. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Istu vrijednost, nikada...."Svako svog konja hvali"
     
  18. Looney

    Looney Komšija

    Za 3-4 sedmice imat ćemo pun klinac eksperata (pekara) i "ispravnih" grafa po oglasima - ljepota.
     
  19. efo

    efo Komšija

    ti kao da nisi procitao ostatak tog posta
     
  20. Stryker

    Stryker Komšija

    Dam ti ja parfem u zamjenu za tu 8800GTS.

    Pozdrav.
     
Thread Status:
Not open for further replies.