1. Predator

    Predator Aktivista

    Za sve vlasnike Asus P5B ploce koji jos neznaju izasao je novi bios sa podrskom za 1333 MHz FSB i jos sto je interesantno nakon stavljanja doticnog temperatura CPU mi je pala sa 38 na 32 stepena e sada koji je lagao neznam mada imam lud propuh kroz kuciste pa mi je onih 38 bilo previse.
     
  2. Bruno_rv

    Bruno_rv Guest

    Pozdrav. Evo novi sam na forumu ,i vec imam pitanje. Da li netko ima problema s ovim biosom? Sa e6400 nema sanse na fsb veci od 350. A prije mi je islo na 470 bez problema. I primjecujem da mi je vcore u everestu sad 1.12 ako stavim default.
     
  3. iskusni

    iskusni Komšija

    Ma vjerovatno nema puno razloga zbog kojih bi ti prelazio na novi bios (osim ako ćeš kupiti neki od C2D proca sa 1333Mhz fsb-om kada izađu), tako da ti preporučujem da se vratiš na stari, a ako sad budeš imao i sa starim bios-om problema onda se ponovo javi :wink:
     
  4. [tota]

    [tota] Aktivista

    Evo da potvrdim Predatorovo iskustvo, temperatura je pala za 5-6 stupnjeva ;) Inače P5B serija je poznata po tome da laže temperature tj. prijavljuje više barem po iskustvima korisnika koji su mjerili ručno i uspoređivali sa onim temp. iz BIOSa.

    Ručno = mjerenje senzorom neovisnim o matičnoj ploči :roll:
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sta su to temperture mjerene rucno? :D Bas me zanima...:lol:
     
  6. Moncho

    Moncho Komšija

    ...mjerene rukom :D
     
  7. Predator

    Predator Aktivista

    Da Asus laze to je poznato jer je nemoguce da za 2 mintute procesor dode na 38 stepeni u sobi sa temperaturom od 18.
    Na kucistu 120mm ventialtor naprijed isti takav nazad, a na procesoru Zalman 9500AT nakon stavljanaja novog biosa u istim uslovima 28 stepeni.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ljudi ne laze samo asus ;) Lazu i ostali. To su samo lafo temperature. Imas prst pa vidi sta se koliko grije.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    kod mene naprijed i nazad 12cm sa strane 8cm na procu zalman ovaj iz siga :D i idle temp mi oko 38 stepeni... a na grafici nemam pojma.. nemam temp senzora :D
     
  10. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Meni temperatura na 6600gt vivo 32 stepena sa zalmanom vf700 8)
     
  11. Predator

    Predator Aktivista

    Adi ovdje se prica o temperaturama procesora.
     
  12. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Ma znam nego samo kaze za grafu :smt001
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ovdje bi trebalo da se prica o P5B BIOSu i ako ne bude tako, tema ce biti zakljucana. Dosta Off Topica.
     
  14. Predator

    Predator Aktivista

    Izasao je jos jedan najnovi sta je ovo svaki dan po jedan sada je 1102.