p5gc-mx problem

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by AdoSA, Nov 7, 2012.

  1. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Dobih danas jedan racunar sa ovom plocom.
    Problem je sto je zelena Power LEDica upaljena cim prikopcam napojni kabal na PSU i ne moze se ugasiti sem da se izvadi kabal iz napojne. Probao sam prebaciti napojnu na drugi racunar i ovaj uredno boota. Sad me interesuje je li moguce da je u stvari rikno proc. a ne ploca? Nemam pri ruci nista za Soc. 775 da testiram i iste moram da kupim prvo. U compu ne radi ni jedan vent. niti se cuje beep pri POST-u.
    Svjestan sam da je proc izuzetno tesko "ubiti" pogotovo ako ga koristi prosjecan korisnik pa reko da neko od vas nije imao slicno iskustvo...
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: p5gc-mx problem

    Isključi prekidač za uključivanje od kućišta s ploče pa vidi hoće li se opet sam uključiti. Sumnjam da je CPU.

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  3. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Problem je rijesen sinoc, zamijenio sam plocu i proradilo je. Ne sjecam se da sam radio sa poganijim racunarom, unutra sve crno od prasine i masti (racunar iz cevabdzinice) i smrdi na duhan toliko da mi je pozlilo. Morao sam ruke do lakata u 7 voda oprat. A switcheve sam odmah probao i nije bilo do njih.

    Sent from my GT-I9100G