Panasonic FZ 35/38

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by sgtPepper, Jun 26, 2010.

  1. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Našao sam ovaj aparat za 480 KM, imam ga priliku uzeti, pa me interesuje ima li išta bolje u ovom cjenovnom rangu, da pitam dok ne bude kasno. Radi se o aparatu sa 18x optičkim zumom, HD video snimanjem. Uglavnom, fotoaprat mi se čini veoma dobrim i u gotovim svim recenzijama ga porede sa Sonyem HX1, Canonom SX 20 koji su isto tako kako sam vidio vrhunski aparati.
    Ako neko ima šta za reći, neka kaže :)

    [​IMG]
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Slobodno kupi neces fulati, i ako sam ljubitelj Canon-a nebih bjezao niti sekunde od ovoga.
     
  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Evo uzeo sam aparat. Zaista premoćan uređaj, ako se iko dvoumi da li da uzme ovaj aparat, sve preporuke od mene ...
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Napisi neku mini recenziju ili barem sumiraj konkretne utiske. Samo "preporuka" ili "pravo je jak" nece biti dovoljno za ostale koje moze zanimati slican model.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Koliko je on keša u radnjama.. ako vec nisi uzeo na taj nacin ?
     
  6. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    S obzirom da sam do sada ima priliku da samo koristim kompaktne fotoaparate, nevjerovatna je razlika u mogućnostima koji pruža ovaj model. Počevši od 18x optičkog zuma, brzog fokusa kada se zumira, odličnog kvaliteta, brze reprodukcije, hiljadu malih mogućnosti koje bi se redovno reklamirale za kompaktne aparate, a to se ovdje podrazumijeva. Odlična slika, zoom, HD video recording, sve ima aparat. Baterija koliko sam primjetio isto dugo traje. Ukratko, odličan aparat.

    Uzeo ga u shopping centru na Grbavici. Izašlo me 480 KM, 6 mjeseci garancije.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Aha. Kontam da ga nisu kupio od neke osobe jeftinije nego sto je u radnjama pa kontam ako je cijena nekih 700KM, za taj novac mozes naci i neki DSLR
    Sretno.

    EDIT:
    Pa to i jeste kompakt.
     
  8. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Pa ne znam gdje bi svrstao onda ovaj, bliži mi je SLRu nego nekoj kompaktnoj kameri. Kompaktne kamere su manje od ovog aparata.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma nema veze velicina. Moze se svrtati u neke napredie komapkte zbog sociva i ako ne znam koji ima procesor ali je i dalje kompaktni aparat.