Panasonic SC-PT860 kupovina?

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Gizmo, Feb 4, 2009.

  1. Gizmo

    Gizmo Novi član

    Na navedeni model kucnog kina mi se prijatelj opasno zagrijao.
    Da li vrijedi 810KM koliko ga prodaju ovdje (Doboj), i ima li alternativu za istu
    kolicinu novca :?:
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Recenzije su dobe, a sad za te pare se moze naci i Pioneer koji je dosta solidan (neznam tacnu oznaku trebao bih provjeriti kod kolege).
     
  3. Gizmo

    Gizmo Novi član

    Ako je slicnih karakteristika i novca nemoj se truditi. Hvala :smt002
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    AV receiver i zvucnici koje sve zajedno povezes sa kompom? Ja mislim da je kucno kino bacanje para.
     
  5. Gizmo

    Gizmo Novi član

    Jedino ako ga nagovorimo da pali i laptop svaki put kada hoce pogledati
    film, poslusati CD...

    Ali ta opcija mene zanima posto je moje "kino od kina" :lol: (dobro zvuci, nisam odolio),
    pregazeno od vremena. Naravno za manje love od 800KM,... recimo 400-500KM.
    Mozes li sta "orijentaciono" preporuciti ?
     
  6. Nani

    Nani Komšija

    Najbitnije je da znas koliko si voljan novca izdvojiti za kvalitetan zvuk.
    U jednom drugom topiku sam rekao da su Pioneer i Panasonic kucna kina bolja u odnosu na druge proizvodjace.
    Sa pt560 bit ces veoma zadovoljan za 500km. Pioneer kucna kina mozes nabaviti uglavnom u Rasi ali oni nemaju sav asortiman koji Pioneer nudi, sad koliko ti se isplati cekati i naravno opet je upitna cijena istih.
    Kao i kod plasmi, panasonic u odnosu na pioneera daje puno bolji omjer kvalitete i cijene.


    Sto se tice av receivera i zvucnika, to je vec skuplja i puno ozbiljnija konfiguracija koja je fleksibilna za buducu nadogradnju.

    Naime, sta ako danas sutra pozelis iskoristiti audio mogucnosti blu-ray diskova a ti si dao 500 ili 800km za kucno kino koje em ne moze pustati blu-ray diskove em niej nadograddivo na 7.1 konfiguraciju zvucnika.

    Dakle, av receiver i set zvucnika su opcija koja ti daje slobodu za nadogradnju po tvojoj zelji na koju mozes prikljuciti poveci opus externih komponenti, od pc-a u vidu htpc-a, preko blu-ray/dvd playera pa do konzola.

    Jednom sastavljen i dobro izbalansiran audio sistem nije podlozan zastarijevanju i smjenom novih generacija kao sto je slucaj sa drugim vrstom tehnike.

    Ako te ne zanima 7.1 zvuk, mozes uzeti sony dg520 receiver i na njega spojiti mali opus kvalitetnih zvucnika tipa; Jamo, Yamaha, Pioneer, Magnat itd. Ako te vec zanima 7.1 ides na 720dg.

    Taj ti je dg520 oko 450km i recimo Magnat Monitor 990 seriju zvucnika za 550km ili Jamo S406 HC1 za 350km ili Pioneer S-W325 za 500km. Pogledaj na google-u vise o ovim zvucnicima.

    Sky is the limit!