particija formatirana !!!!!!!!!1

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by maniac, Feb 3, 2007.

  1. maniac

    maniac Novi član

    Ovako ljudi, greskom sam uradio quick format jedne particije na kojoj mi se nalazi sve od muzike do veoma vaznih dokumenata. Vec sam ovo radio i prije i vecinu podataka sam uspio vratiti sa O&O DiskRecovery ali problem je bio sto program nije uspio vidjeti niti jedan file sa njegovim originalnim nazivom i nije nasao skoro niti jedan .exe ili .msi file, a bilo ih je jako puno. Particija je velicine 40 GB a imam jos jedan HDD u racunaru od 160GB na koji to mogu sve vratiti tako da to nije problem.
    Sad da vas pitam dali neko zna neki laksi, brzi, pouzdaniji nacin za povrat podataka osim ovog navedenog. Mozda se moze vratiti citava particija onakva kakave je bila prije ? to sam nekad davno negdje procitao ali nemogu se sjetiti gdje....
    Znaci uradnjen je samo quickformat u NTFS i nista drugo nije dirano.
    Hvala na pomoci.
     
  2. Emx

    Emx Aktivista

    Skineš Linux sysrescueCD i sa aplikacijom testdisk skeniraš disk na sektore i cilindre, ako poslije formatiranja nisi ništa pisao po particijama moći ćeš vratiti particiju. Testdisk pronađe particiju, zapiše podatke o njoj u tabelu particija u MBRu i (barem je meni par puta bio) problem riješen.
     
  3. maniac

    maniac Novi član

    OK, probam to danas, ima li neko jos kakvu ideju ?
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    mozes ga i ukopcati na win komp, i s programom R-Undelete pokusati vratiti podatke...
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja sam isto fasovao particiju nedavno, i uspio sam nesto vratiti sa GetDataBack.
     
  6. maniac

    maniac Novi član

    Pokusao sam sa R-Undelete ali on izgleda nevidi nista ako je particija formatirana, onda sam probao O&O FormatRecovery i radi odlicno, jest da je prilicno sporo ali program nadje sve fajlove tacno onako kako su bili sa svim imenima i rasporedom po folderima. Evo vratio sam sve sto mi je trebalo. Ovo sa Linux sysrescue CD-om nisam uspio probati, nemam ADSL-a a nisam uspio otici do druga da ovo skinem, a zvuci kao jako dobro rjesenje za slicne stvari.
     
  7. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    a imal nacin da se obrisu podaci pa da se nemogu vratit sa ovim (i bilo kojim drugim) alatima
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Par puta za redom ispises "nule" po disku. :mrgreen:
     
  9. zilo

    zilo Komšija

    Ima u Tune Up Shredderu da obrises fajl koristeci DoD 5220.22-M i Gutmann metode. :mrgreen:
     
  10. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    =D znaci moze sa zero fill utilitizima
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma moze, samo odradi par puta da budes siguran.
     
  12. maniac

    maniac Novi član

    Moze Tune Up Shredder, a ima i Norton Wipe Info ako bas hoces da budes siguran da si sve izbrisao.