PC igre - preporuka

Discussion in 'Igre i konzole' started by forzajuve, Mar 31, 2007.

  1. forzajuve

    forzajuve Aktivista

    Znaci, koje su to igre koje se po vama moraju odigrati?

    Sto se tice PC igara, ne mogu reci da sam se nesto posebno naigrao, sto zbog do nedavno jako slabe masine, sto zbog stalnog prisustva PlayStation-a i PlayStation2 (koje vise ne posjedujem). A ni na tim konzolama nisam odigrao nesto previse igara, dakle nebitno ako je ista izasla i za neke od Sony konzola.
    Takodje, nije bitna ni godina izdavanja, znaci ne patim od toga da igra mora biti novije proizvodnje (kao sto neki furaju, nece da igraju igru koja je starija od 1-2 godine, kao nevalja grafika i sl.). Bitno je samo da je vrijedi nabaviti i odigrati.
    Eh, i ono najbitnije, da igre ne spadaju u sljedece zanrove: RPG, RTS (i sve ostale strategije), bilo koje igre sa autima (sve dok GT ne dodje za PC :) ) i sportske (igram samo sokera :) ).
    Da i ja malo vidim svijet igara mimo ISS-a i PES-a... :D
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sto se tice simulacija voznje za PC ne smijes propustiti rFactor, LFS, Richard Burns Rally!!! Za ovo moras imati volan.
     
  3. 3125

    3125 Komšija

    Jel' ostalo sta da nisi pobrojao :p

    Deus Ex, System Shock 2. Imaju elemente fps-a.
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Far Cry
     
  5. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Call Of Juarez - Odlican Western FPS
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Giants: Citizen Kabuto (ludilo igra)
    Counter-Strike :D
    Half - Life 2
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  8. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Freespace 2 ;)
     
  9. reni90

    reni90 Aktivista

    GTA obavezno
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pozeljno - da. Obavezno - ni slucajno.
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Max Payne 1 i 2.obavezno stivo :D
    Sacret files:Tunguska(mozda ima gresaka u nazivu igre)-extra avantura bar za mene ;)
    kad se sjetim jos javim ti ;)
     
  12. ---

    --- Aktivista

    ovako na prvu, od 1st/3d person pucacina preporucujem da obavezno odigras:

    -mafia
    -half life 1 & 2
    -call of duty 1 & 2
    -max payne 1 & 2
    -splinter cell serijal

    ne znam volis li avanture, ako volis onda bi svakako trebao odigrati:

    -broken sword (narocito prva dva dijela)
    -sanitarium
    -monkey island
    -runaway 1 & 2
    -longest journey 1 & 2

    iako ne volis rts ipak bih ti preporucio commandos 1 & 2. ne volim ni ja strategije, al commandosi su nesto posebno.
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Homeworld,Freelancer,HL 1 i 2 te modove,Oblivion,Grim Fadango,Fallout 2 (kec je previshe bugovit),Serius Sam 1 (cisto da odmoris mozak od prethodnog),Max Payne 1 i 2,FEAR,Red Alert 2,Tiberian Sun... ima ih
     
  14. forzajuve

    forzajuve Aktivista

    Vidim da vam nije bilo nimalo mrsko odgovarati na temu. :D Hvala na sugestijama, sigurno ce mi biti od pomoci. :wink:


    @dmr ja reko BEZ simulacija voznje. :D Ali svejedno, hvala, podsjetio si me na Colin McRae rally... koji sam nekad davno volio igrati, uz GT naravno.

    @AdoSA evo bas pogledah, izgleda drama igra, ali datum izdavanja-Juni 2007. :?

    @reni90 GTA:SA davno prekucaT, imam Vice City (koji NIKAD nisam mogao pokrenuti na PS2, kao ni bilo koji drugi GTA, nikad mi nije bilo jasno zbog cega) ovdje, sve se kontam da li da ga instaliram, na sta ce mi liciti nakon San Andreas-a...

    @zoi_mc igram Max Payne 2, a de skontaj pravi naziv te igre, posto je nisam nasao (makar je nema na gamespot.com), a volio bi odigrati, ako je extra, a pritom jos i avantura.

    @--- Mafiu igrao na PS2, presao nekih 15ak misija i stao, posvetio se PESu opet... :D morat cu je ponovo zapoceti, HL 1 igrao na kanti, 2 je na must have listi vec duze vrijeme, COD mi je truba igrati u single player mod-u, to je ipak vise za mreze.
    Cuj volim li avanture... :) Oba Sworda igrao na kecu, Sanitarium trazim vec duugo vremena... predpostavljam da imas sve navedene igre, kontaktiram te preko PM-a da se dogovorimo :mrgreen:

    @ostali hajmo sa prijedlozima, nije valjda da niko nista ne igra/nije igrao :smt003
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Secret Files: Tunguska se zove igra. Fulao je samo jedno slovo.
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    hvala dog ;)

    a ono sto ti je dobro u tunguski nemas pixel huntinga ;) a grafa je ugodna za gledat a netrazi "nista"

    a sjetio sam se sta bi jos mogao da odigras:
    Worms(armaggeddon-opet neznam tacan naziv :oops: ),zatim worms World party-trebali ovo predstavljat
    zoo tycoon,roller coaster tycoon-ovo ako volis ovakve igre,mislim da naziv sve govori
    prince of persia-bilo koji diop iz trilogije-akciona avantura cini mi se zanr
    the sims 2 i expanzije ako volis igre tog tipa
    sillent hill 1,2,3,4 :) horor avantura

    i pet kada se sjetim dobijes jos preporuka ;) pogotovo avantura jer vidim da ih volis :)
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ih tek sad vidjeh da si rekao BEZ :)
     
  18. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    zaboravih fahrenheit :indigo prophecy po mom misljenju najbolja igrica 2006-te
     
  19. Dark Ride

    Dark Ride Aktivista

    Definitivno. Zajedno sa ANNO 1701.
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    a izasla 2005. :D