Pentium E2140/2160 review

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Stevie_Ray, Jun 9, 2007.

  1. ming

    ming Veteran foruma

    Da si u Ruskom Ruletu sad bi propao kroz onaj pod.
     
  2. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

  3. Vedo

    Vedo Moderator

    pa zasta su ti Bog / ljudi iz AMDa dali Cool'n'Quiet :mrgreen:
     
  4. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Bog i ljudi ne mogu nikako biti na istoj razini... ako si drugačije mislio ispravi.

    A evo vidi probleme sa Q&Q, i ako mogneš sa Q&Q drajverima spustiti da radi na 800Mhz, ili da se postepeno vraća brzina po potrebi (kao kod laptopa), javi.

    http://winhlp.com/rmclock.htm
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    ne, tobe jarabi, ne mislim to, ne stavljam ih na istu razinu, nego, Bog je stvorio ljude a ljudi Cool & Quiet a onda opet Bog je stvoritelj svega zivoga i ne zivoga pa je bilo u tom smislu nek se zahvalis i Bogu i ljudima iz AMDa za C&Q :wink:
     
  6. Looney

    Looney Komšija

    Ma Intel je gay :mrgreen:
    Nikada nisam bio fan OC.a tako da sve shto imam radi besprijekorno na defaultu ... jedino na chemu radim je da mi komp bude tishi ... a trenutno def nije :|

    Iako volim AMD C'n'Q im je isto tako gay :mrgreen:
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  8. iskusni

    iskusni Komšija

    Pa nemožeš oboriti kada nisu istu procesori :D, a ne bi bilo fer jer E2160 ima 9x multi :x , a što se tiče ovog OC-a na P5N-e nije ništa posebno već kao i sve drugo. Samo na pločama koje dozvoljavaju postavljanje 1333 strap-a u BIOS-u ćeš moći da ideš iznad limita koji je na oko 370-390 MHz (1500-1560), a za sve ostalo ide hard mod ;)
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Eto maksuz cu stavit 8x multi i krknut strap na 266. Pa da vidis veselja...

    Valjda me nece Chief kocit. :mrgreen:
     
  10. iskusni

    iskusni Komšija

    Meni ti ne odgovori da li može da bude istopljeni bakar ? A isto tako premišljam se da stavim, jer nisam siguran da će alkohol skidati Cu.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bio sam zabrijao da je srebro, kad sam provjerio bakar je. Ljudi su to radili vodljivom olovkom(navodno se uvijek moze obrisat), a da li bi radilo bukvalno s bakrom, ne znam.

    Najbolje ti idi na zlato, a za skidanje koristi zlatnu vodicu. :mrgreen:
     
  12. 3125

    3125 Komšija

    Carsku vodicu
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma ja, to sam mislio :D
     
  14. iskusni

    iskusni Komšija

    Ta vodica je čista prevara :mrgreen:
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Prcam te bolan. kakva vodica...

    nego de ti pribavi tu vodljivu olovku, mozda bude i meni trebala. :D
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    u te svrhe se moze koristiti i onaj narandzasti lak za krpljenje grijaca na straznjoj sofersajbi...
     
  17. iskusni

    iskusni Komšija

    Čuj pribavi. Pa daj ti je nabavi pa i meni posudiš, jer ja nemam blage veze gdje da tražim :T
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    moraću da se složim :wink:
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni mozda nece ni trebat. :D
     
  20. vnm_

    vnm_ Komšija

    muskarac koji nije spavao sa drugim muskarcem je seksualno gledano zelen iza usiju :eek: