1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  2. extibo

    extibo Komšija

    Genijalno.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  3. Mujka

    Mujka Komšija

    fakat genijalno samo sto im ne radi vebsajt
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Wow. Moram priznati da je ovo stvarno obecavajuci koncept. Nadogradis mobitel kao PC. :D
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nema od ovog nista, iako je ideja dobra. Isplatnije je pucati nove modele svake godine (ili svako par mjeseci).
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ako sam dobro shvatio,ideja je da ovo bude alternativa postojecim gigantima a ne da oni proizvode ovakve stvari
    jer spominju gomilanje otpada i da se recimo cijeli mobitel baci ako se pokvari samo jedna komponenta
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Super zvuci, ali tesko da ce to ovi ostali proizvodjaci docekati otvorenih ruku.

    Mada ovaj crowdsourcing dio zvuci primamljivo, ako ode na Kickstarter ili tako nesto i dobije kakvu finu podrsku ozbiljnijih igraca, mozda i bude sta od ovog. Ko ce ga znati.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Google ovo bas gura kako su uzeli u svoje ruke samo im je podsticaj tanak. Prva nagrada za developere 100K a druga i treca.. placanje prijevoza do konferencije, ha ?

    Ovo treba uzeti kompanija koja se bavi hardwareom a njima 100K ne znaci nista. Takodjer ce morati pisati drivere za svoje dijelove sto je opet razumljivo.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

  11. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ovako je pocelo, a gdje je danas :)



    Nagrada od 100K je super, jer si danas Grungahm mc.Khumi, sutra "radis" za Samsung :smt005
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  12. NAILS

    NAILS Moderator

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    ruzno ovo pravo :)
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    E jbg, meni je odlicno. Ali je prototip. Polako. A i da ostane u ovom stanju meni ne bi smetalo. Neka je funkcionalnost na prvom mjestu. Dizajn jeste out to date ali jebo dizajn.

    Imho, ovo ce kako god okrenes biti fail prvih par godina jer ce biti skuplje kupiti i mijenjati dijelove nego uzeti flegšip koji ima "sve".
     
  15. Neso

    Neso Komšija

    Ma nema sanse da ovo zazivi... Pa sta sad treba da se ovo izbaci na trziste sto bi bilo i vise nego isplativo za svakog pojedinca nego kupit gotov proizvod Apple-a, Samsunga, HTC itd. Automatski bi svi ovi od navedenih giganta propao do zemljine jezgre :D Ideja jeste beton i sve to stoji ali moje licno misljenje je da ovom zivota nema.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    To su kontali i za smart telefone dok su postojali W950, P900, HP614 itd. Niko ih od šminkera nije htio nosati, a sada su ti isti prepakovani uredjaji standard.

    I ne znam zasto misliš da spomenuti brendovi ne bi proizvodili ovakve telefone. Ako oni proguraju dobar marketing, raja ce kupovati makar ekran bio b&w. Narod nosa sta je in, ne sta mu treba i sta je isplativije.
     
  17. Neso

    Neso Komšija

    Nisam protiv cak sta vise volio bi da uspiju sa koceptom. Ja bi prvi sebi sklopio jedan po mojoj mjeri :D Prije ovog sad telefona nosao sam jedan prosjecan telefoncic i svi su me osudjivali sto ga ne mjenjam. Nisam ga mjenjao 4 godine jer mi je svaki telefon koji je izasao bio ili ovakav ili onakav. Meni je prvom jako tesko ugodit sto se telefona tice. Ja samo govorim sto im se isplativosti tice. Moje je misljenje da je svakom od tih proizvodjaca isplativije prodavat 90 % kompletan prizvod nego davat opcije popunjavanja rupa koje oni najmerno prave. Evo navedi mi jedan telefon koji je po tvom misljenju savrsen gledajuci na izgled uredjaja, odnos hardwer - software, trajanje baterije itd. Takav uredjaj naravno ne postoji. Svi oni ciljaju da se telefoni mjenju svako malo i da ta kolotecina ide dalje i dalje. Ako ovaj koncept uspije ja odma sebi sklapam jedan i trajat ce mi godinama uz neke povremene sitne izmjene i nikad vise necu morat da kupim kompletan proizvod.
     
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    Imao u džepu P990 i P1, i dan danas su mi to bili jedni od najdražijih smartphonova. I nema klizanja u ruci, pa da moraš case nabaciti :)
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Google officially ends its Project Ara